Obrazek

Hatsan 90

ODPOWIEDZ
squal
Posty: 5
Rejestracja: 18 paź 2015, 22:18

Hatsan 90

Post autor: squal »

Witam wszystkich,

na wstępie dodam, że większość wątków na forum e-tawarny przerobiłem. Mam jednak kilka pytań, na które nie znalazłem odpowiedzi.

Z tego co wyczytałem Hatsan 90 ma już III generecję ( druga tylko z modyfikacjami?) ? Czy to jest prawda? Jak rozróżnić II od III?
Przegladając oferty na allegro (II gen - w opisie) jest różnica w modelach, którą można zauważyć przy TRU_GLO
1. http://tnij.org/jlcta2f (osobny zielony drucik)
2. http://tnij.org/kvs768x (połączony zielony "drucik")

Chciałbym się jeszcze dopytać o Hatsana 90 a EDGE, czy ktoś w skrócie mógłby napisać róznice oprócz problemów z wyważeniem kolby w EDGU? Czy modyfikacje robione m.in przez "Dębowe Wiatrówki" czy Alchemika będą podobne w obu modelach?
Czy jako osoby strzelające z obu modeli mogą coś zasugerować "nowicjuszowi"?

Na koniec prośba do was o wyrozumiałość, nie każdy wie wszystko, a przed stworzeniem wpisu starałem się jak największą ilość informacji odnaleźć z istniejących wątków.


PS spotkania na Bemowie odbywają się co weekend? Chętnie bym w "live" podpytał o kilka rzeczy :)

POZDRAWIAM
barrrol
Posty: 14
Rejestracja: 11 kwie 2015, 23:59
Lokalizacja: Wawrzeńczyce->Krk

Post autor: barrrol »

Witaj. Takimi rzeczami jak sruglo nie zaprzątaj sobie głowy, to taki chłyt marketingowy, wielu strzelców powie Ci że nie ma to jak zwykła czarna muszka i szczerbinka bez żadnych światłowodów czy dyskotekowych kolorów.
Pewnie i tak po jakimś czasie zaczniesz myśleć nad lupką, ale to inna para kaloszy.
Ze swojej strony mogę Ci śmiało polecić system hatsana 90, po ucywilizowaniu jest bardzo znośny i po oswojeniu sie z karabinkiem strzelanie rekreacyjne staje się bardzo wciągające a i zdarzają się fajne skupienia na tarczkach :)
Aha i gdy zdecydujesz się na któryś z nich to daruj sobie oferty z lunetami w zestawie, owe lupki to zwykły szajs który i tak się z czasem posypie, lepiej kupić paczkę dobrego śrutu ;)
Hw 100t + Hawke Varmint II 4-16×44sf
Awatar użytkownika
mironTG
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2012, 20:33
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Alę chłopek się rozpisał, ma poniekąd rację. Nie wszyscy lubią sru glo jak to zwą. U mnie jest wręcz odwrotnie, mam za sobą ponad 35 lat spawania i okulary plus i minus, w moim przypadku sru glo zdaje egzamin nie mam tak wielkiego błędu jak przy tradycyjnych. Napiszę tak po raz kolejny, kup bo ten karabinek jest w miarę przewidywalny i sprawdzony. Postrzelaj z otwartych, sprawdź co potrafisz Ty i co potrafi karabinek w tym czasie zbieraj na lupkę i po zamontowaniu zobaczysz kto jest tym gorszym :) Mam Gamonia IGT z tru glo z moim wzrokiem na 25m skupienie poniżej 40mm.
Strzelam bo lubię :D AR 50 PCP :D
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

Podobno III gen ma system QT, SAS i Anti Bear-Trap a druga tylko QT i SAS. Tru-glo to szajs, wolę czarną muszkę i szczerbinkę od tego badziewia.
EDGE ma spust skopiowany z gamo, dość twardy i bez większej regulacji. Poza tym widziałem gdzieś w necie jak komuś odpękła kolba w EDG-u przy łamaniu lufy :hm:

Wejdź na stronę hatsana, tam mają w miarę nowe zdjęcia, nie to co na allegro. http://www.hatsan.com.tr/en_mod_90.html
AT44-10S cal.22 + PP 4-12x50 AO
squal
Posty: 5
Rejestracja: 18 paź 2015, 22:18

Post autor: squal »

Dzięki Panowie za odpowiedź. O problemach ze spustem w EDGU czytałem. I pomimo, kilku "magików" na forum, którzy to naprawili trochę się tego obawiam.

Jutro skocze do jednego ze sklepów w Wawie, żeby dokładnie w realu zobaczyć wiatrówki. Nie ukrywam z Hatsanem miałem tylko styczność online.

Pytanie, wiem, że jest od tego inny dział (który trochę przewertowałem).
Na co warto zwracać uwagę przy zakupie śrutu. Chodzi mi o odległości 10, 20, 50 m. Rozumiem, że budowa (opór powietrza) będą miały znaczenie. Wiem, że ten temat był poruszany ale konkretów jeszcze nie znalazłem i jakby ktoś przy okazji podrzucił czego używa przy konkretnych odległościach i czy cena zawsze ma znaczenie.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

O Edge`u zapomnij - jest do kitu. Spust to podstawa -a Edge ma kiepski spust.
Ja bym na Twoim miejscu zainwestował w Hatsana z drewnianą osadą - np 55 - dużo większy komfort strzału i pewność że się nie rozpęknie po dociążeniu kolby..

Śrut - Nie oszczędzaj na śrucie, bo badziewie nawet w najlepszym karabinku nie będzie celny..
Na dalsze dystanse, pow 30m na pewno Exact, a na bliższe.. Też exact, ew do puszkobicia do 30m KTK ..
Ja używam exacta na dystansach 8.5 - 60m.. ;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
squal
Posty: 5
Rejestracja: 18 paź 2015, 22:18

Post autor: squal »

Czyli na śrucie nie oszczędzać :)
Tak jak wspomniałem, jutro podjadę do sklepu i na zywo poogladam.

Zastanawiałem się jeszcze nad Vortexem ale z tego co w jednym z watkow pisze "Debowa" jakość spadła. Do tego zastanawiam się jak z gazem bedzie wygladała efektywność strzelania za 3/4 lata (szczelność, wydajność) :hm: . Sprężynie bardziej ufam.. :PP

A zaczynałem od szukania wiatrówki najtańszej na rynku z... azjatyckiego kraju :D
KrzysiekP
Posty: 110
Rejestracja: 03 kwie 2015, 14:01
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: KrzysiekP »

Zaczynałeś od azji powiadasz. A gdzie skończyłeś :hihi: ?
http://www.polskieradio.pl/39/156/Artyk ... ntynentami
squal
Posty: 5
Rejestracja: 18 paź 2015, 22:18

Post autor: squal »

Skończyłem na granicy Euro-Azjatyckiej :)

Może inaczej, początek poszukiwań to cud technologii z Państwa Środka w promocyjnej cenie 99PLN :)

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ