Obrazek

Pierścień ślizgowy/prowadzący. Kto robił?

ODPOWIEDZ
kambal
Posty: 5
Rejestracja: 11 wrz 2015, 18:20

Pierścień ślizgowy/prowadzący. Kto robił?

Post autor: kambal »

Witam.
Z racji tego, że przymierzam się do przeglądu i poprawy niektórych elementów 90-ątki, chcę zapytać o pierścień ślizgowy. Kto robił i co może o tym powiedzieć? W planach mam nową prowadnicę, kapelusz, ten pierścień i nie wiem czy od razu nie wymienić uszczelki na coś lepszego niż oryginał.

Wypełniłem kolbę, i w tym momencie już widzę dużą poprawę. Z otwartych przyrządów za każdym razem trafiam w kapsel od plussza z 15m, wcześniej było to niemożliwe. Wszystko dookoła tylko nie cel.

Pozdrawiam i czekam na opnie i informacje o pierścieniu.

Kamil

[ Dodano: Czw 01 Paź, 2015 13:09 ]
Odpowiem sam sobie :) może nie będzie to złamaniem regulaminu.

Hatsan kupiony w kolba.pl w zeszłym miesiącu.

Rozbiórka, mycie i smarowanie.

Brak było jakichkolwiek zabrudzeń, wiórów czy rażących błędów wykonania. Pilniczkiem stępiłem ostre krawędzie komory sprężania, tam gdzie chodzi naciąg. Do sprężyny dotoczyłem korek, zrobiłem nową dłuższą i grubszą prowadnice. I wreszcie, naciąłem rowek na tłoku i dotoczyłem pierścień z tworzywa samo-smarownego. Oczywiście smarowanie sprężyny, zawiasy lufy itd.

Wrażenia.

Przy naciąganiu brak metalicznego dźwięku, lekko tylko słychać rezonans sprężyny po napięciu. Strzał bez wibracji, nie słychać sprężyny. Krótko, bez odrzutowo praktycznie. Test śruta zdany, poprawiła się celność, dużo przyjemniej się naciąga.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ