Obrazek

AT44 Tuning, stabilizacja prędkości wylotowej

raptowny
Posty: 51
Rejestracja: 22 cze 2015, 19:55
Lokalizacja: Lubelskie

AT44 Tuning, stabilizacja prędkości wylotowej

Post autor: raptowny »

Witam. Posiadam AT44 4.5mm LW po poprawkach Dagiego.
Zastanawiam się czy można go jeszcze poprawić bo dobrze mi się z tego strzela pomijając fakt, że na różnych ciśnieniach śrut lata inaczej.

Opisze dokładniej o co mi chodzi. Od 200 do 100 bar mam jakieś 60 strzałów i na przykład kilka pierwszych strzałów daje ładną grupkę 10/10mm na 25m (od 200 bar). Potem w okolicach 150-160 mam następną ładną grupkę ale już w innym miejscu a przy lunecie nic nie grzebałem. Jeśli wyzeruje lunetę jeszcze raz to przy następnym napełnieniu kartusza początkowe strzały skupiają się jeszcze w innym miejscu...

Potrzebuje fachowych opinii na temat tego czy robić coś z tym AT, jakiś regulator czy coś, czy to coś zmieni jeśli tak to na jakie koszty się przygotować. Czy po prostu sprzedać go komuś komu to nie będzie przeszkadzało i zbierać na coś z wyższej póły, jeśli tak to co kupić tak bez szaleństw do około 3k? Czy jest sens inwestować tyle pieniędzy w porządny sprzęt skoro na zawody żadne nie jeżdżę, a AT daje mi sporo frajdy pomijając wyżej opisany problem?

No to chyba wszystko napisałem, liczę na pomoc Panie i Panowie :/
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 226
Rejestracja: 22 sie 2010, 5:24

Post autor: maksik »

Jeśli masz kasę na nowy karabinek, to po prostu kup. Najlepiej dobrą sprężynę, a jeśli musi być pecep to FX Typhoon lub AA400 mieszczą się w limicie cenowym. Lub używki na beżowym.
Five shots one hole
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Myślę, że najprostszym i najtańszym sposobem likwidacji opisanego zjawiska będzie założenie regulatora.
Regulatory są różne i w różnych cenach, ja osobiście od lat pozostaję przy litewskich, mimo że nie za tanie i nie bez wad. Ale histerezę mają minimalną i jak przy nich nie grzebać, to pracują bezawaryjnie.
Ale są i czeskie Altarosa i ze trzech ludzi w Polsce robi - wybór jest.
***** ***
raptowny
Posty: 51
Rejestracja: 22 cze 2015, 19:55
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: raptowny »

martiusx pisze:Myślę, że najprostszym i najtańszym sposobem likwidacji opisanego zjawiska będzie założenie regulatora.
Regulatory są różne i w różnych cenach, ja osobiście od lat pozostaję przy litewskich, mimo że nie za tanie i nie bez wad. Ale histerezę mają minimalną i jak przy nich nie grzebać, to pracują bezawaryjnie.
Ale są i czeskie Altarosa i ze trzech ludzi w Polsce robi - wybór jest.
Fajnie by było jakbyś mi naświetlił ile kosztowałaby taka operacja z Twoim regulatorem lub tym czeskim. Ja grzebał przy tym nie będę bo się po prostu na tym nie znam, interesuje mnie 17j i jak najmniejsze skoki prędkości jeśli przy tym byłoby parę strzałów więcej z kartusza to jeszcze lepiej. Jeśli dobrze się orientuje to montuje się to w kartuszu, czyli wysyłam tylko kartusz jeśli się zdecyduje czy cały karabinek?

A jeśli chodzi o zmianę to jak oceniacie to, koleś może mi sprzedać sam karabinek w moim limicie - Daystate MK3

Jeśli np FX to jak jest z tymi lufami Smoothtwist, lepsze to niż tradycyjne gwintowanie?. Co powiecie na te karabinki? One mają regulatory?
FX T12 MATCH
FX T12 WHISPER

AAS400 jakoś mnie nie przekonuje no i fajnie by było mieć magazynek czyli jak już to S410 ale sam nie wiem...
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Cena regulatora - Audriusa a nie mojego :) - zależna jest od ceny Euro, wynosi coś ok. 300 złotych, ostatni brałem pod koniec ubiegłego roku, to i ceny aktualnej nie znam.
Jak komuś zlecisz montaż (tak, wystarcza sam kartusz do przeróbki, dodatkowe czynności w karabinku sam możesz wykonać, w zasadzie sprowadza się to do ustawienia sprężyny zbijaka), to też będzie kosztowało, bo choc operacja prosta, to wymaga wiercenia kartusza (i to jest minus), a to czynność nerwowa, bo błąd oznacza konieczność nowej rury kartusza.
Altaros jest trochę droższy. Nie wymaga wiercenia kartusza, ale w Audriusowym dziura w kartuszu oznacza bardzo dobre odpowietrzanie komory sprężyn, co kluczowe dla pracy regulatora - kiedyś, parę lat temu jak Messerschmit upadła legenda jednego z pierwszych tunerów PCP, kiedy regulatory jego produkcji się zapowietrzały.
A jak jest w Altarosie - opinie są raczej niezbyt entuzjastyczne.
Co do produktów polskich - no cóż, różnie jest, a zdania są dość różnorodne. A dyskusje bywają kontrowersyjne. Osobiście zetknąłem się z dwoma modelami krajowymi i mówiąc delikatnie - dupy nie urywały. Jeden to nawet wyglądał jakby go pilnikiem rzeźbili.
Ale to - jak zwykle - moje osobiste opinie.
Daystate MK3 to zupełnie inna bajka niż AT, uczciwie mówiąc to liga wyżej, może nawet półtorej ligi 8) . Ale cena przegięta zdecydowanie - rok temu miałem ofertę na MK3 za 2800, a w stanie był idealnym.
Pytanie ile gość chce za sam karabinek bez gratów.
Zabawne - gość sprzedający mieszka 10 kilometrów ode mnie, a nic mi nie mówi, pewnie strzelec-samotnik.
Lufy smotthtwist - IMHO - są gorszą opcją niż konwencjonalne.
Wiem, sam jako jeden z pierszych u nas podniecałem się kiedyś wprowadzeniem nowości przez FX, ale potem los oddał w moje ręce FX-a z lufą ST i przeżyłem rozczarowanie. Bardzo niewiele dało się z nia zrobić, na dystansie 53 metrów skupienia były bardzo takie sobie. Ode mnie sprzęt trafił do pewnego znanego majstra, też nic nie zrobił. A że właściciel oczekiwał wysokiej celności na duży dystans....
A jedyna zaleta to może nieco mniejsza wybredność na śrut - wygląda, że ta lufa wyrównuje szanse między JSB a np. H&N. To znaczy, że JSB lata trochę gorzej, ale H&N troche lepiej :lol: .

A co do AA, to z racji na fakt iż znana jest moja abstrakcyjna niechęć do karabinków rodziny AA4xx, to może zamilknę....
raptowny
Posty: 51
Rejestracja: 22 cze 2015, 19:55
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: raptowny »

Skoro nic nie wiesz o tym MK3 to może to jakaś padlina jest:) Parę dni temu widziałem na allegro MK4 za 2700, no ale był na allegro chwile. Duża różnica jest MK3 a MK4?

A jeśli chodzi o AT który regulator byś zastosował u siebie no i ile kosztowało by wykonanie tej operacji z regulatorem, jeśli nie chcesz rzucać cenami tu to napisz na pw.
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Niestety - nie mam supermocy pozwalającej znać stan wszystkich wiatrówek w kraju :lol: .
Ani nawet w województwie :D .
Po namyśle dodam - nawet na mojej ulicy :| .

Róznica między MK3 i MK4 jest, hmmm... dosyć zasadnicza. A zasadza się na różnicy mechanizmu regulatora ciśnienia. Głównie.
O dziwo - są zwolennicy wyższości MK3 vs. MK4. Nie mam zdania, miałem do czynienia z innymi modelami, X2 i X2R i te były kupą. A mk3 lub mk4 nawet zamiarowałem kupić, ale tak jakoś zeszło.
Elektroniczne spusty mają oba.

Regulator, jak chyba dość wyraźnie zaznaczyłem, wybrałbym Audriusa, bo znam i lubię.
Kosztów nie znam, bo nie znam aktualnej ceny rega.
A sam akurat zaczynam dwutygodniowy wypoczynek, a mam na stole rozkręconą zupełnie nowa na naszym rynku zabawkę, która planuje opisać, to i nie za bardzo chcę brać jakieś zobowiązania.
Awatar użytkownika
bambus0134
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 160
Rejestracja: 01 kwie 2013, 23:56

Post autor: bambus0134 »

Napisz do dagi40 , mi montował dwa regulatory Audriusa jeden do Hatsana Bt65 i jeden do AA410 oba działały dobrze .
Z tego co wiem to Darek teraz montuje kolegi kufla i jak z nim rozmawiałem to nie widział jakiejś różnicy w poprawnym ich działaniu .
Napisz do niego myślę że nie będzie problemu sprowadzić rega od Audriusa z tym że od kufla jest tańszy (był) i dostępny pewnie od ręki .
Mossberg 223r+ Vortex Viper pst
Lee enfield .303
KBK AK-GN wz. 60
CZ 75 sp-1 i coś w .45 ACP
45-90 cp
raptowny
Posty: 51
Rejestracja: 22 cze 2015, 19:55
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: raptowny »

Zdecydowałem, że wystawie AT i zobaczymy, jak się sprzeda to szukam czegoś fabrycznie z regulatorem jeśli nie to wtedy pójdzie do jakiegoś magika.

Chciałbym jakiś używany sprzęt z górnej półki w okolicach 3k, ewentualnie kuszą mnie modele FX w okolicach 3k są nowe do kupienia tylko nigdzie nie mogę w aukcjach znaleźć czy mają one regulatory czy mają tak stabilne zawory, że dają radę bez nich.

Będę wdzięczny za każdą opinię, a jeśli ktoś ma coś na sprzedaż w moich kryteriach to też chętnie sprawę przemyślę.
Awatar użytkownika
bambus0134
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 160
Rejestracja: 01 kwie 2013, 23:56

Post autor: bambus0134 »

O FX za wiele nie wiem ale w okolicach 3,5 możesz wyrwać z fabrycznym regiem już HW100 lub Walthera LG2 lub LG200-210 pcp .
Mossberg 223r+ Vortex Viper pst
Lee enfield .303
KBK AK-GN wz. 60
CZ 75 sp-1 i coś w .45 ACP
45-90 cp
raptowny
Posty: 51
Rejestracja: 22 cze 2015, 19:55
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: raptowny »

O HW100 się naczytałem i zastanawiam się czy nie dołożyć. O LG za wiele nie wiem,też ma regulator? Jakieś zasadnicze różnice między nimi(pomijając producenta)?
Awatar użytkownika
bambus0134
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 160
Rejestracja: 01 kwie 2013, 23:56

Post autor: bambus0134 »

Więc HW100 ma jeszcze magazynek i wkładkę 1-no strzałową a Walther jest tylko 1-no strzałowy .
Walther zazwyczaj jest fabrycznie 7,5j jako tarczówka po wymianie rega i kilku sprężynek mamy 16j maszynkę do wycinania dziurek ;) .
WH to typowa dobra wiatrówka do rekreacji i celnego strzelania .
Mossberg 223r+ Vortex Viper pst
Lee enfield .303
KBK AK-GN wz. 60
CZ 75 sp-1 i coś w .45 ACP
45-90 cp
raptowny
Posty: 51
Rejestracja: 22 cze 2015, 19:55
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: raptowny »

No ja muszę mieć magazynek, wiec Walther odpada. Ciekawy jestem jak te nowe FX'y do 3k się sprawują.

[ Dodano: Pon 17 Sie, 2015 16:46 ]
Tak więc AT44 sprzedany to i tuningu nie będzie.

Poczytałem trochę i nie mogę znaleźć negatywnych opinii na temat HW-100 4.5 w limicie.
Nie wiem czy jest jakaś alternatywa dla tego karabinka jak dla mnie chyba, że jakiś daystate.

Nie mogę znaleźć nic ciekawego na temat FX T12 i T12 Whisper, które można łyknąć w okolicy 3k nowe.

Jest HW-100 na beżowym takie jak bym chciał, koleś chce 3,600 ale 540km ode mnie...
No i nie wiem czy te 3,600 to w porządku cena, karabinek z 2013 roku.

Na olx jest MK3 koleś chce 2,800 za 10-cioletni karabinek i już sam nie wiem.

Może jakieś mądre głowy się znajdą i coś poradzą 8)
Awatar użytkownika
vidijs
Posty: 10
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:21

Re: AT44 Tuning, stabilizacja prędkości wylotowej

Post autor: vidijs »

Proszę o wyrozumiałość bo jestem tu bardzo "świeży" ale już nie młody. Niedawno przesiadłem sie z Hatsana 90 na AT44. Mam pytanie jakie są regulacje w AT44 bez przeróbek, aby optymanie (ilość powietrza - celność) ustawić strzelanie.
newrom
Posty: 5
Rejestracja: 02 lip 2017, 15:31

Re: AT44 Tuning, stabilizacja prędkości wylotowej

Post autor: newrom »

Regulacje bez przeróbek to regulacja spustu i napięcia sprężyny (regulacja energii).
ODPOWIEDZ