Obrazek

Jak poskładać Turka żeby ożył?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hasior
Posty: 11
Rejestracja: 15 maja 2006, 10:20
Lokalizacja: Kraków

Jak poskładać Turka żeby ożył?

Post autor: Hasior »

Witajcie,
oczytałem się o tym co i jak w hatsanie ulepszyć, naprawić itd. i „rozpalony jak cegła ...” zabrałem się za mojego H70.
Z rozebraniem nie było żadnego problemu, wszystko szło jak po sznurku, rach ciach ciach sekcja zwłok jak się patrzy.
Jak już leżał rozebrany do śrubki, zaczęła się prawdziwa zabawa – szlifowanko, docinanie sprężynek, wiercenie języka spustu, polerowanie tłoka itd.
W końcu zapragnąłem złożyć moje cudo (próbnie bo czekam jeszcze na części od Hogana)
i tu się kurka panowie zszokowałem.
Podpowiedzcie mi: (tego na forum nie znalazłem)
1. jak założyć uszczelkę na tłok żeby zbytnio jej nie zmasakrować?
2. jak zamontować spust, zanim się „rozsypie”?

Na razie mam tylko takie „drobiazgi”
Z góry dziękuje za podpowiedzi
pozdrawiam
H 70STG
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Re: Jak poskładać Turka żeby ożył?

Post autor: tomaschek »

Witam. Nic się nie przejmuj, ja jak rozkładałem pierwszy raz to mi części zostało trochę i kilka razy musiałem z powrotem rozkręcać bo np. zapomniałem włożyć śrubki w którą wkręca się śrubę trzymającą spust :mrgreen:
Zacznijmy od uszczelki tłoka: najlepiej "zmiękczyć" ją w gorącej wodzie i wtedy zakładać, za pomocą śrubokręta, poprostu "naciągasz" ją na tłok.

Jeśli chodzi o spust to musisz sobie przygotować bolec, który zastąpi na chwilę orginalny bolec trzymający cały spust przy cylindrze. Wsuwasz spust w cylinder, zgrywasz "dziurki" i wybijasz ten zastępczy bolec orginalnym :-) Proste :?: Jak czegoś nie zrozumiałeś to pisz.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Hasior
Posty: 11
Rejestracja: 15 maja 2006, 10:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Hasior »

Dzięki za podpowiedź,
jeżeli chodzi o uszczelkę to balem się ze może stracić swoje właściwości w gorącej wodzie i np. się rozpadnie, sparcieje czy coś w ten deseń.
A co do spustu to rzeczywiście mnie zaćmiło :oops: .
Jeszcze raz dziękuje
pozdrowionka
H 70STG
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Uważaj z tą temperaturą, najlepiej sukcesywnie ją podnosić niż włożyć do zbyt gorącej, dla lepszego efektu posmaruj tłok jakimś smarem :-)
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

witam
Ze spustem jest troszkę zabawy-ta górna zapadka lubi się przekrzywiać i sprężynka pod nią krzywo się ustawia. Dlatego MUSISZ dorobić sobie ten bolec zastępczy-jak pisze Tomaszek30.
Zrób go np. z nita aluminiowego-długość taka, aby po włożeniu do spustu-całość można było wsunąć.
Tak to ma wyglądać
Obrazek
Obrazek
Tak złożony spust popróbuj na "sucho", czy wszystko dobrze pracuje.
Wsuń go na swoje miejsce-tak, żeby ten dorobiony "bolczyk" pokrył się z otworem- i wbij orginalny sworzeń, wypychając dorobiony-łatwizna.
Bez tego usprawnienia, jest troszkę trudnawo wszystko spasować.
pozdrawiam
Szymon.Karpacz
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

A odnośnie uszczelki-tak jak pisze Tomaszek30, chyba, że do oczekiwanych części od Hogana-dokupisz uszczelkę zetpo (30 zł)-warto.
http://hatsan.siecplay.pl/viewtopic.php?p=1454#1454
pozdrawiam
Szymon.Karpacz
wuki
Posty: 131
Rejestracja: 05 maja 2006, 16:50
Lokalizacja: K-Koźle

Post autor: wuki »

Panowie... to są wiatrówki, czyż nie?? Dlatego zamiast dorabiać bolec używam... śrutu :)
H70 STG (t) + rdza + Albar 8X56
ODPOWIEDZ