Obrazek

Hatsan striker 1000s

ODPOWIEDZ
Jorgusxxl
Posty: 6
Rejestracja: 01 wrz 2014, 17:18

Hatsan striker 1000s

Post autor: Jorgusxxl »

Stałem się "szczęśliwym" posiadaczem owego sprzętu.
Tu nasuwa się pytanie co można z tym zrobić żeby zaczęło to jakoś przyzwoicie strzelać.
Jak na razie wypolerowałem spust i dociążyłem kolbę, bo bez tego ani rusz.
Awatar użytkownika
Safari
Posty: 105
Rejestracja: 18 lip 2014, 22:11
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Safari »

Chyba trzeba obwiązać petardami i podpalić. Wtedy powinno strzelać! :lol:
Sorki...za świeży jestem na takie dylematy! Z tego zajefajnego forum doświadczyłem, że zabawa zaczyna się od ok. WH + stabilna, jasna, przefokusowana lub z fokusem lupka plus śrut JSB. Inaczej zostaje Ci tarczka, ale Tutaj ( zawody?) tak się nie strzela. Doczytaj co to jest FT, HFT, night, .Silhouette...i dopiero ciułaj ok. 2 tysie jeśli chcesz mieć sprzęt na "wypady". :lowca: Życzliwy Marcin.
Im bardziej kocham ludzkość tym mniej przepadam za pojedyńczym człowiekiem.(F.Dostojewski)
Jorgusxxl
Posty: 6
Rejestracja: 01 wrz 2014, 17:18

Post autor: Jorgusxxl »

Wypaliłbym to ale trochę kasy szkoda :D
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Przede wszystkim musisz dobrać prowadnicę do sprężyny. Sprawdź czy sprężyna nie jest zbyt luźna na oryginalnej prowadnicy. Można też wymienić uszczelkę tłoka na lepszą. Odpowiednie smarowanie. Najlepiej dopytaj Dębowego lub Alchemika. Znajdziesz ich w dziale Giełda
Można też popracować nad spustem, koroną lufy, itd.
Borek56
Posty: 249
Rejestracja: 25 sie 2012, 16:45
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: Borek56 »

;( ;( ;( ;( chłopie ile Ty masz lat??? pod każdym tematem masz coś do powiedzenia i prawie zawsze nie na temat :maruda: :maruda: Boże widzisz i nie grzmisz! jego zapytanie dotyczyło zupełnie czego innego, może akurat go nie stać na wydanie 2tysi na sprzęt albo w ogóle nie interesują go zawody? Jak już kiedyś pięknie powiedziałeś proponuję czytać ze zrozumieniem! . I tylko potwierdzają sie moje przypuszczenia, że masz ogromne parcie na szkło :maruda:
Awatar użytkownika
Safari
Posty: 105
Rejestracja: 18 lip 2014, 22:11
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Safari »

No dobra Jorgusxxl , czego oczekujesz? Zrobiłeś te i inne rzeczy i co? :co:
Borek56 daj na wstrzymę, niech kolega Jorgusxxl się wypowie.
Im bardziej kocham ludzkość tym mniej przepadam za pojedyńczym człowiekiem.(F.Dostojewski)
Jorgusxxl
Posty: 6
Rejestracja: 01 wrz 2014, 17:18

Post autor: Jorgusxxl »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: Wto 02 Wrz, 2014 16:07 ]
Tu mam kilka fotek bebeszków. Jak na razie zauważyłem że kolba jest za lekka ale z dociążeniem nie ma problemu i elementy spustu są bardzo słabo wykończone. Ale po krótkim polerowaniu spust w miarę chodzi.
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Nie widzę zdjęć :hm:
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Jorgusxxl
Posty: 6
Rejestracja: 01 wrz 2014, 17:18

Post autor: Jorgusxxl »

Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Safari, Borek - skończcie kłótnie bo to się staje nudne. Co temat to spory
W końcu mnie na Was trafi i obaj krawat zarobicie.


No to się mogę i na to wypowiedzieć
Safari pisze:Chyba trzeba obwiązać petardami i podpalić. Wtedy powinno strzelać! :lol:
Sorki...za świeży jestem na takie dylematy! Z tego zajefajnego forum doświadczyłem, że zabawa zaczyna się od ok. WH + stabilna, jasna, przefokusowana lub z fokusem lupka plus śrut JSB. Inaczej zostaje Ci tarczka, ale Tutaj ( zawody?) tak się nie strzela. Doczytaj co to jest FT, HFT, night, .Silhouette...i dopiero ciułaj ok. 2 tysie jeśli chcesz mieć sprzęt na "wypady". :lowca: Życzliwy Marcin.
Nie trzeba mieć tyle :lol:
Wszystko zależy od tego jak podchodzi się do tego hobby.
Kolega Majecha na Tawerniakach chyba 2 lata temu wystrzelał TAKI wynik że szok. Niejeden kolega z plujką z wyższej półki mu zazdrościł.
A startował z Hatsanem 95 ( o ile się nie mylę, nie chce mi się szukać) i to w kalibrze 5.5

Tomaschek dał najlepszą odpowiedź.
Szkoda że zdjęcia trochę słabe :hihi:
Luz na prowadnicy powinien być :hm: a właściwie nie powinno go być. U mnie luz to był wielkości 0,05mm na zestawie od Dominika(Hatsan 90).
Do tego dobrze byłoby zmienić uszczelkę na Zepto.
Ale najlepiej jak Tomek napisał - debowy(Maciek) lub Alchemik(Dominik).
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
Zi0mal
Posty: 35
Rejestracja: 15 wrz 2016, 18:13

Post autor: Zi0mal »

Witam wszystkich
nie chcąc zakładać nowego Tematu podepnę się tu jeśli nikt nie będzie miał nic przeciwko.
A więc kilka dni temu drogą kupna nabyłem Hatsana jak w temacie wybór padł po rozmowie ze sprzedawcą w sklepie i polecił mi tą zabawkę jako średniej klasy, do strzelania do tarczy i ewentualnie puszek na mniej więcej 50m. Kaliber .22 do tego luneta walther 4x32 ga. Dziś prawie paczkę śrutu wbiłem w tarcze i tylko 5 razy 10 była, co z tym zrobić żeby średnia mi się poprawiła?

Dodam że strzelałem na odległości około 23m
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Zi0mal pisze:[...] co z tym zrobić żeby średnia mi się poprawiła?[...]
... trenować.. ?

:)

A tak poza tym to - Cześć!! :)
.22 trochę trudne w limicie.. opad duży na dalsze dystanse, no i najmniejsze sqpienie jakie się da zrobić to 5,5mm niżej sie niestety nie da.. :/

"Ucywilizuj" Harnasia, bo inaczej Ci lupka za chwilę klęknie.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Zi0mal
Posty: 35
Rejestracja: 15 wrz 2016, 18:13

Post autor: Zi0mal »

Za mało jeszcze jestem w temacie więc proszę rozwiń trochę stwierdzenie "ucywilizuj"? Po dzisiejszym pykaniu do tarczy boli mnie nadgarstek 😕
Hatsan 1000s .22 (Dębowy mood) + walther 4x32 GA
Artemis PR900W .22 (od beornunit.pl) + Optima 3-12x44 AOE
ODPOWIEDZ