Obrazek

Wrażenia po zakuie Hadsana

janusz22551

Wrażenia po zakuie Hadsana

Post autor: janusz22551 »

Witam!
We wtorek dotarł do nas karabinek hatsan striker edge (jednak) i pierwsze wrażenia pozytywne, chociaż kop jest solidny. Troszkę postrzelaliśmy do tarczek ale ponieważ syn wyjechał na wycieczkę to kolejne strzelanie będzie dopiero jutro. W między czasie dociążyłem kolbę więc będzie okazja zobaczyć różnicę. Na razie nie rozbieram karabinka ponieważ za dwa tygodnie dokupimy wortex i dopiero wtedy zrobimy odpowiednie poprawki. Chciałbym przy okazji zmienić uszczelkę tłoka na solidniejszą, ale nie bardzo wiem gdzie kupić. Na allegro są do h85,90,95 ale nie mam pojęcia czy do mojego będzie taka pasować, więc prośba o poradę i gdzie ewentualne zamówić.
Mimo ze prosto z pudełka, to zabawa była super, a po przeróbce będzie jeszcze lepiej. :D
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1677
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

Karabinek warto już teraz rozebrać, żeby wszystko umyć i nasmarować jak trzeba. A o uszczelkę pytaj w sklepie, w którym chcesz kupić vortexa. Pewnie będą mieli :)
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Też mnie kusi do rozbiórki, ale chociaż teoria jest, to manualnie nie jestem w stanie tego zrobić i muszę poprosić o pomoc znajomego. Pomyślałem, że zrobimy to za jednym razem. Vortex zamówię w shargu więc zapytam przy okazji o uszczelkę. Dzięki!
Tao
Posty: 50
Rejestracja: 28 mar 2012, 17:11

Post autor: Tao »

A po co ci nowa uszczelka do hatsana od hatsana ? Masz tu na forum speca od hatsanów Alchemika i u niego zamów solidną uszczelkę do swego hatsana . Oryginalna uszczelka hatsana jest kiepska i nie ma sensu zamawiać takiej drugiej nowej :) .
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Wczoraj była rozbiórka hatsana, wypolerowana komora sprężania, przesmarowany i założony vortex. Różnica jest jest naprawdę spora, aż przyjemnie postrzelać. Kilka strzałów na próbę i pierwsze dwa rozsiane po tarczy ale trzy następne jeden przy drugim :D . Nie było czasu na więcej, więc test przejdzie dopiero w sobotę. Jedna rzecz jest denerwująca a mianowicie po oddaniu strzału słychać taki brzęk, jakby uderzenie metalu o metal. Myślałem z początku, że to wina sprężyny ale z vortekxem jest to samo. Czy to może być wina uszczelki tłoka (została oryginalna)? Będę wdzięczny za podpowiedzi.
soldier
Posty: 94
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:32
Lokalizacja: 100Lica

Post autor: soldier »

A piernik wie. Ciężko zdiagnozować virtualnie :hm: Rozbierz znowu i dokładniej przyjrzyj sie tłokowi. Oraz czy ten stalowy łepek na którym osadza sie uszczelka, czy nie wystaje poza uszczelke. Czasami zdarzają sie różne niedoróbki w hatsanie
AT44 01/Diana Air King/Harry70= 4,5
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1677
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

Z jakiego śrutu strzelałeś?
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Śrut pointed, to ten tani który przyszedł z wiatrówką. Z rozbiurką będzie kłopot bo znajomy który mi rozbierał wyjeżdża i będzie dopiero za dwa miechy a ja sam niestety nie dam rady :maruda: Mam jeszcze śrut jsb straton ale nie było okazji wypróbować.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

A na chrono sprawdziłeś?
Jakie ma Vo ?
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

O rety! nie mam takiego sprzętu i nie znam nikogo kto miałby chrono, ale wortex nie jest tuningowy jeśli to masz na myśli tylko ten do 17j
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Może być różnie.. A jak masz faca to może być taki efekt.. :hm:
Ale nie przejmuj się, ja tylko misiam.
Co do chrono poszukaj czy ktoś z "naszych" nie mieszka w pobliżu Ciebie..
Rozglądnij się na naszej mapie
tutaj: http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=11212
I tutaj.. : http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=5985
I tutaj też.. : http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=2781
:hm: chyba trzeba trochę posprzątać.. :hm:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
soldier
Posty: 94
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:32
Lokalizacja: 100Lica

Post autor: soldier »

jeśli wszystko jest jak należy w systemie, i na FACu nie ma prawa nic brzęczeć... :maruda:
Jakby nie było, trza karabinek dokładnie przejrzeć i rozbebeszyć. Nie ma prawa być żadnych dziwnych metalicznych odgłosów itp. Proste
AT44 01/Diana Air King/Harry70= 4,5
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Sorki ale co to jest ten FAC?
Awatar użytkownika
Luteres
Posty: 63
Rejestracja: 23 mar 2014, 21:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Luteres »

FAC to wiatrówka z energią powyżej 17 Jouli, taką trzeba zarejestrować na policji.
Zainteresowany HW40.
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Ok. Przed zakupem dzwoniłem do sharga i pytałem o to.Na wotexie jest ciśnienie 120 bar czyli jak mi mówili na granicy 16-16,5 J więc mam nadzieje że nie przekracza. Ale pewnie warto by było sprawdzić. Na oryginalnej sprężynie ten brzęk też był.
ODPOWIEDZ