Obrazek

ratunku nie moge zgiac nowego hatsana 70s !! help !! :)

ODPOWIEDZ
woytaz_gdy_elb
Posty: 3
Rejestracja: 17 maja 2006, 21:23
Lokalizacja: gdynia,elbląg

ratunku nie moge zgiac nowego hatsana 70s !! help !! :)

Post autor: woytaz_gdy_elb »

dostalem nowke sztuke przed chwila i chyba moje zabie udka nie daja rady..;p coz moge począć ?czy moze trzeba jakas srubke poluzowac..czy cuś ?? :) i jeszcze jedno witrowka byla oryginalnie zakonserwowana..i wyczyscilem ja z zewnatrz?czy to wystarczy..czy musze jakos ja oczyscic od srodka tez ?z gory dzieki i pozdro :)
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Witaj. Raczej z niej nie strzelaj bez przeczyszczenia "w środku". Musisz ją rozkręcić, wyczyścić ze smarów i przesmarować wszystko odpowiednimi smarowidłami. Przyczyną ciężkiego napinania może być zbyt mocno dokręcona śruba lufy. Przy rozkręcaniu karabinka w celu przekonserwowania spróbuj nie skręcać jej zbyt mocno.
Obrazek

Może po wyczyszczeniu z orginalnych smarówi i przesmarowaniu karabinka wszystko będzie działało gładko.
Cały proces rozbiórki nmasz opisany na Forum, więc do dzieła :lol:
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
woytaz_gdy_elb
Posty: 3
Rejestracja: 17 maja 2006, 21:23
Lokalizacja: gdynia,elbląg

Post autor: woytaz_gdy_elb »

dzieki :) miales racje codziło o tą śrube..:)poki co naciaga sie cieżko ale powoli coraz lepiej :) moje pierwsze wrazenie - niezlego kopa to ma !! :)wieczorem zabiore sie za rozbiurke :)
Awatar użytkownika
kotek Kacperek
Posty: 24
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:51
Lokalizacja: Persja

Post autor: kotek Kacperek »

No i to jest przykład, że hatsan istotnie poprawił jakość produktów. Pamiętam, że o pierwszych się mówiło, że wystarczy dobrze lufę zaklinować, i nieco mocniej pociągnac, zeby sie zgieła. A teraz - kolega woła pomocy ! Nie może zgiąć. Wydaje mi się, ze od luzowania srubek i smarowania łatwiej sie nie zegnie. Solidne imadło, albo taka wyginarka do rur, i pójdzie, a jakby nie - to podgrzać. :lol: :wysmiewacz: rotfl

kk
ODPOWIEDZ