Obrazek

Poprawki PCP

Awatar użytkownika
jacek9702
Posty: 42
Rejestracja: 17 lip 2013, 10:03
Lokalizacja: Sieraków Wlkp

Poprawki PCP

Post autor: jacek9702 »

Witam kolegów z forum.
Zależy mi na tym aby zebrać w jednym miejscu czynności jakie można wykonać w karabinkach pcp, żeby poprawić powtazalnosc strzałów i celność. Głównie skupimy się na karabinkach at44 i bt65, myślę ze są najbardziej popularne. Nie interesują mnie wypowiedzi typu "kup sobie regulator" to jest proste rozwiązanie jednak kosztowne, interasuja mnie raczej czynności wykonywane własnoręcznie i niewielkim kosztem.
Może jako pierwszy wypowiem się co poprawiłem w moim bt65:
-wypolerowalem iglice( limitowa)
-wymieniłem uszczelki lufy
-wypolerowalem magazynki
-wypolerowalem wszystkie ruchome mechanizmy systemu
-wylegulowalem napięcie wstępne sprężyny zbijaka
-wytoczylem nowy wałek na którym mocowane są magazynki (oryginalny był za cienki).
Mój spust nie wymagał poprawek tylko regulacji. Strzela bardzo dobrze, jednak widać po tarczy że są wachania Vo (nie mam chrono wiec niewiem dokładnie jakie).
Może są jeszcze jakieś zabiegi ulepszajace, których nie opisałem.
Hatsan striker EDGE + ZOS 3-9x50e
Ranger BT65 RB + Walther 3-9x44
tomi66

Post autor: tomi66 »

Należy dodać jeszcze , zrobienie nowej korony lufy oraz polerka wejcia do lufy , oraz poprawienie ósemek bo nie zawsze dolegają do osady równo , oraz jeśli osada jest polimerowa to należy ją usztywnić od środka aby nie miała tendencji do skręcania przy chwycie i dociążyć .
Borek56
Posty: 249
Rejestracja: 25 sie 2012, 16:45
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: Borek56 »

:? Osada skręca się przy chwycie???? Pierwsze słyszę.
Awatar użytkownika
jacek9702
Posty: 42
Rejestracja: 17 lip 2013, 10:03
Lokalizacja: Sieraków Wlkp

Post autor: jacek9702 »

Oczywiście koronkę i port ladowania też poprawiłem zapomniałem o tym napisać. Skręcanie się osady to nie aż tak wielki problem trzeba tylko umieć odpowiednio trzymać karabinek, a usztywnienie w środku tylko zwiększy masę.

Ostatnio z powodu nadmiaru czasu wolnego zacząłem kombinować przy moim BT65 z iglicami. Ku mojemu zdziwieniu uzyskałem regulacje mocy karabinka od plucia śrutem do lekkiego faca ale ustawiłem w limicie karabinek robi się poprosto za głośny. A oto co zrobiłem zbijak i sprężynka nic nie przerabiane (seria), iglica limitowa w miejscu zgrubienia stoczylem do 5mm tak ze na całej długości aż do tego stożka ma 5mm, element nakręcany na iglice delikatnie rozwiercilem żeby głębiej wkrecal się na iglice odległość między ta nakrętką a zaworem strzalowym z fabrycznych 4mm zmniejszona do 2mm, na iglicę założyłem 5mm wysoką tulejke z alu pod sprężynke która ja dociska. Mówiąc poprostu uzyskałem tą samą ilość powietrza na strzał ale w krótszym czasie. Po sprawdzeniu karabinka na 80m exactem 4,51 widać odskoki prawo/lewo spowodowane wiatrem a w pionie ok 15cm na całym zakresie ciśnień 220-100bar bez regulatora.
Hatsan striker EDGE + ZOS 3-9x50e
Ranger BT65 RB + Walther 3-9x44
tomi66

Post autor: tomi66 »

Borek56 pisze::? Osada skręca się przy chwycie???? Pierwsze słyszę.
Strzelałeś kiedyś z AT44 w polimerze z prostą osadą ? odkręć system i zobaczysz że przy mocnym chwycie można ją wygiąć jakieś 1,5 cm w każdą stronę , oczywiście chodzi o tą część która jest przy ósemkach ,

Własnie chodzi oto by ją od razu dociążyć bo AT w polimerze jest za lekki i ciąży wyrażnie na lufę , po tych zabiegach AT robi się nie czuły na chwyt .
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Wiecie co ja tam się nie znam na budowie karabinków ale odpowiedzcie mi na proste wręcz banalne pytanie - po co kupować karabinek za 1500-2500 zł na gwarancji i poprawiać po fabryce :?: . Jednorazowe oddzielenie systemu od osady skutkuje utratą gwarancji , dla mnie wiatrówka jest takim samym przedmiotem jak lodówka , telewizor i inne . Jeżeli kupuje oczekuję , że urządzenie to będzie miało gwarancję a jak producent za przeproszeniem spieprzy lufę , spust to oddam do sklepu i po zawodach .Kasa lub produkt wolny od wad fabrycznych .
Grupa "Beaver"
Borek56
Posty: 249
Rejestracja: 25 sie 2012, 16:45
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: Borek56 »

tomi66 pisze:
Borek56 pisze::? Osada skręca się przy chwycie???? Pierwsze słyszę.
Strzelałeś kiedyś z AT44 w polimerze z prostą osadą ?.
Chodzi Ci o takie AT44 -10 które mam w awatarze? to tak, strzelam cały czas(jeśli mam czas). rozbierałem go już kilku krotnie i nie zauważyłem takiej tendencji, tym bardziej jeśli wszystko skręcone jest do kupy :D baaa nawet przed chwilą dzierżyłem go w dłoniach,( by sprawdzić aby na pewno mam rację) kręciłem ile sił dał mi stwórca i wiesz co??? nic, nie drgnie ni hu hu :king:
Awatar użytkownika
jacek9702
Posty: 42
Rejestracja: 17 lip 2013, 10:03
Lokalizacja: Sieraków Wlkp

Post autor: jacek9702 »

Osada skręca się i to nawet bardzo mocno (mowie tu na przykładzie mojego BT, AT nigdy nie miałem w ręku ). BT ma dłuższą osadę i jeżeli usztywnisz ja zywica czy czym tam tylko dusza zapragnie, to w pozycji stojącej podpierając ręką zaraz za spustem będzie jeszcze bardziej ciążył na lufe, można oczywiście później dociazyc kolbe ale zabawa karabinkiem który będzie ważył wtedy ok 6kg będzie tylko przez pierwsze 10 strzałów później to będzie meczarnia.
Hatsan striker EDGE + ZOS 3-9x50e
Ranger BT65 RB + Walther 3-9x44
tomi66

Post autor: tomi66 »

Wiecie co ja tam się nie znam na budowie karabinków ale odpowiedzcie mi na proste wręcz banalne pytanie - po co kupować karabinek za 1500-2500 zł na gwarancji i poprawiać po fabryce
Tez jestem zdania że to nie ma najmniejszego sensu :nie: ale że AT44 single shot to bardzo celna i wdzięczna wiatróweczka tyle że po pełnym tuningu dopiero jej walory wychodzą w pełni , zakupiłem taki po wstępnym tuningu już w cenie 700 zł a to już inna bajka , nie jest to gorszy karabinek od mocno przereklamowanego moim zdaniem AA , a gwarancja ? a po co to mi w tej cenie . :)

Borek56
nic, nie drgnie ni hu hu :king:
A może siły brak ?
Borek56
Posty: 249
Rejestracja: 25 sie 2012, 16:45
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: Borek56 »

może i tak :lol:
Awatar użytkownika
jacek9702
Posty: 42
Rejestracja: 17 lip 2013, 10:03
Lokalizacja: Sieraków Wlkp

Post autor: jacek9702 »

Gwarancja? Oddasz karabinek na gwarancje bo sieje wymienia na nowy i co, też sieje. AT i BT to karabinki budżetowe które można we własnym zakresie i niewielkim kosztem poprawić tak ze będą celne. Jak ktoś chce celny karabinek bez poprawek to niech sobie kupi AA lub od razu Steyra. Mnie jednak jara to kiedy coś staje się lepsze niż fabrycznie dzięki mojej zasludze.
Hatsan striker EDGE + ZOS 3-9x50e
Ranger BT65 RB + Walther 3-9x44
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

To proponuję coś zdecydowanie lepszego od AT/BT i...do małej poprawki, ale za to za 1k Zł:

http://imageshack.us/a/img194/339/dsc05311k.jpg

Jeszcze wisi na beżowym. ;)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
kociniak
Posty: 21
Rejestracja: 03 sty 2013, 11:49
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: kociniak »

Cortez ale falcon nie daje takiej szybkiej możliwości bycia Fac
Awatar użytkownika
jacek9702
Posty: 42
Rejestracja: 17 lip 2013, 10:03
Lokalizacja: Sieraków Wlkp

Post autor: jacek9702 »

Trochę temat postu zmienia się na to co jest lepsze od Hatsana.
Hatsan striker EDGE + ZOS 3-9x50e
Ranger BT65 RB + Walther 3-9x44
tomi66

Post autor: tomi66 »

kociniak pisze:Cortez ale falcon nie daje takiej szybkiej możliwości bycia Fac
Idąc tym tropem to AT44 trzeba się napracować żeby wyjsć poza limit , bo każdy BSA ze sklepu jest FAC,iem wystarczy pare ruchów śrubokrętem .
ODPOWIEDZ