Obrazek

Sprężyna gazowa Vortex

ODPOWIEDZ
Tao
Posty: 50
Rejestracja: 28 mar 2012, 17:11

Post autor: Tao »

Mam zapytanie do typu 3 sprężyny. Czy tam się nie wkradł błąd ? A mianowicie we wszystkich innych typach na rysunku jest końcówka ukazana : tłok i otwór na bolec blokujący sprężynę o wymiarze grubości 26.52 mm do 28.68 mm co niestety uniemożliwia mi zamontowanie takowej sprężyny w Crosmanie. Lecz sprężyna 3 typu nie ma takowego na rysunku zgrubienia i w całości tłok jest w grubości 19.60 mm co umożliwia mi to zastosowanie tej sprężyny o ile to nie błąd w rysunku. Następna sprawa z zaworem redukcji ciśnienia : w typie 1,2 takowy zawór istnieje a w pozostałych już niema. I tu wniosek : cena ta sama wszystkich typów sprężyn hmm ? Czy istnieje możliwość obniżenia ciśnienia w sprężynach typu 3,4,5 bez takowego zaworu redukcji ciśnienia ?
Awatar użytkownika
sharg_pl
Posty: 75
Rejestracja: 13 lis 2012, 16:13
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sharg_pl »

Tao pisze:Mam zapytanie do typu 3 sprężyny. Czy tam się nie wkradł błąd ? A mianowicie we wszystkich innych typach na rysunku jest końcówka ukazana : tłok i otwór na bolec blokujący sprężynę o wymiarze grubości 26.52 mm do 28.68 mm co niestety uniemożliwia mi zamontowanie takowej sprężyny w Crosmanie. Lecz sprężyna 3 typu nie ma takowego na rysunku zgrubienia i w całości tłok jest w grubości 19.60 mm co umożliwia mi to zastosowanie tej sprężyny o ile to nie błąd w rysunku. Następna sprawa z zaworem redukcji ciśnienia : w typie 1,2 takowy zawór istnieje a w pozostałych już niema. I tu wniosek : cena ta sama wszystkich typów sprężyn hmm ? Czy istnieje możliwość obniżenia ciśnienia w sprężynach typu 3,4,5 bez takowego zaworu redukcji ciśnienia ?
Nie, to nie jest błąd. Ta sprężyna właśnie tak wygląda.
Nie sprzedajemy na forum - o towar pytaj w Twoim lokalnym sklepie
Tao
Posty: 50
Rejestracja: 28 mar 2012, 17:11

Post autor: Tao »

A jak wygląda sprawa z redukcją ciśnienia w tych typach co nie posiadają takowego zaworu redukcji ciśnienia ?
mayu
Posty: 16
Rejestracja: 21 sty 2013, 13:46
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: mayu »

Czy zwiększanie ciśnienia odbywa się poprzez taką samą wtyczkę jak do kartuszy PCP używanych np. w AT i BT?
Czy dostęp do regulacji ciśnienia jest możliwy w zamontowanej sprężynie gazowej w karabinku czy trzeba ją demontować?
Awatar użytkownika
sharg_pl
Posty: 75
Rejestracja: 13 lis 2012, 16:13
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sharg_pl »

Tao pisze:A jak wygląda sprawa z redukcją ciśnienia w tych typach co nie posiadają takowego zaworu redukcji ciśnienia ?
Poszło zapytanie do źródła, czekamy na odpowiedź z Turcji.
mayu pisze:Czy zwiększanie ciśnienia odbywa się poprzez taką samą wtyczkę jak do kartuszy PCP używanych np. w AT i BT?
Czy dostęp do regulacji ciśnienia jest możliwy w zamontowanej sprężynie gazowej w karabinku czy trzeba ją demontować?
AD1 Tak dokładnie za pomocą takiego adaptera:

Obrazek

AD2 Trzeba wyjąć sprężynę aby napompować.
Nie sprzedajemy na forum - o towar pytaj w Twoim lokalnym sklepie
Tao
Posty: 50
Rejestracja: 28 mar 2012, 17:11

Post autor: Tao »

Czy są przeprowadzane testy tych sprężyn przez speców z Cekaus ? Czy takowa sprężyna jest rozbieralna z możliwością wymiany elementów jak : uszczelki , które ulegają eksploatacji itd. ? Jeśli są przeprowadzane testy na tych sprężynach , jak one sobie radzą na minusowych temperaturach ( szczelność itp. ). Jaka jest różnica np. skupienia hatsana o energii 16 j z tradycyjną sprężyną po tuningu cekausowym a tym samym karabinkiem z tą vortex ustawioną na też oczywiście 16 j ???
Dzejson90
Posty: 36
Rejestracja: 26 sie 2012, 8:33

Post autor: Dzejson90 »

Ja mysle Tao że badanie skupienia jest tutaj zbędne bo to zależy od lufki i korony lufy i bebechów też ale bardziej mnie ciekawi cykl pracy czy jest dużo mniejszy kop niż na sprężynie.
Hatsan 90 QT + PP 3-9x40 + alchemik mod. z brązu + lufa30cm+ tłumik(4 komory i separator)
Tao
Posty: 50
Rejestracja: 28 mar 2012, 17:11

Post autor: Tao »

Ale ja mówię o tym samym karabinku , ten sam karabinek z tą i gazową sprężyną . I to mnie interesuje jak wpływa na skupienie tego karabinka. Zmienia się tylko sprężyna a reszta ta sama .

[ Dodano: Sro 30 Sty, 2013 14:56 ]
Jeszcze raz napiszę co by było bardziej zrozumiale. Mamy karabinek po tuningu cekaus , testujemy go np. na 50 m skupienie a następnie demontujemy sprężynę i wkładamy w ten sam karabinek sprężynę vortex i o takiej samej energii po dostrojeniu gazowej sprężyny i robimy taki sam test jak wcześniej. I mamy porównanie skupienia cyklu strzału kopa itp. itd. .
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Dębowy testuje - Jego najlepiej spytać.. Ale tu znowu kwestia czasu..
Po mojemu to przez tydzień się raczej nie da porządnego testa zrobić, a do tego jeszcze opisać, obfocić..
poczekać trza, co nagle to po ..młotkowemu.
;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Tao
Posty: 50
Rejestracja: 28 mar 2012, 17:11

Post autor: Tao »

Ja rozumiem ,że jest potrzebny czas na fachowe testy i dlatego się dopytuję czy Cekaus w tym uczestniczy ,czy czekamy na odpowiedzi jedynie z Turcji .
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

A doczytałeś , że dopiero w przyszłym tygodniu będziemy rozmawiać o warunkach współpracy i ewentualnych testach ????

Nawet jeżeli egzemplarz sprężyny trafi do nas w połowie tygodnia , to nim go przetestujemy minie kilka tygodni . Mamy także inne zajęcia i do skończenia kilka projektów już rozpoczętych :cisza: Póki co , ze względu , że jest to całkowita nowość , należy opierać się na informacjach od producenta .
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
Tao
Posty: 50
Rejestracja: 28 mar 2012, 17:11

Post autor: Tao »

Nu to teraz będę czekał w milczeniu czekając na wieści :):) . Pozdro.
Awatar użytkownika
-piotrek-
Posty: 80
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:33
Lokalizacja: Zamojszczyzna

Post autor: -piotrek- »

Kilka tygodni? Będziecie go testować na wytrzymałośc? To później, na razie sprawdźcie czy to lepiej strzela niż drut.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

-piotrek- pisze:Kilka tygodni? Będziecie go testować na wytrzymałośc? To później, na razie sprawdźcie czy to lepiej strzela niż drut.
To "zrób to sam" , jak taki z Ciebie Adam Słodowy ... :PP
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
Awatar użytkownika
dagi40
Posty: 357
Rejestracja: 12 sty 2008, 23:39
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: dagi40 »

sharg_pl pisze: TYPE 1 i 2
TYPE 3
TYPE 4 i 5
Dlaczemu nie widzę schematów tylko ERROR?
Jeżeli włosy są ładne, to nie musi być ich k...wa dużo!
HW35, Walther LGM-2 PCP
ODPOWIEDZ