Obrazek

Tuning BT-65 by Supertuner

Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Można spokojnie jeszcze odjąć:
- deep13 - mojego guru i mistrza
- RobFra - nie zetknąłem się z jego wyrobami, ale dyskutowałem z nim i po zasobie wiedzy nie uwierzę żeby pieprzył robotę
- witboja - nie znam osobiście, ale wierzę w opinie kolegów

"Sprężynowców" nie będę wyliczał, bo j.w. - tu chodzi o PCP.
Dzięki Tomasz za twórczy pomysł :king: .
***** ***
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

No ja znalazłem tylko jednego.. jakiś bbjj1
Pierdzielę, nie kupuję PCPa i się nię mąrtfię ;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
wolf116
Posty: 764
Rejestracja: 27 lis 2011, 15:21
Lokalizacja: Heppenheim

Post autor: wolf116 »

Też tego znalazłem już kiedyś , ale tych ogłoszeń jest więcej . Zresztą mój sprzęt jest u Dagiego to sie nie przejmuje ;)
ROZBROJONY
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

A mnie to zwisa i powiewa, bo wszystko sam robię. :PP
Awatar użytkownika
vit91151
Posty: 80
Rejestracja: 26 mar 2011, 17:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: vit91151 »

Maruda pisze:A mnie to zwisa i powiewa, bo wszystko sam robię. :PP
Będzie Ci zwisało, dopóki nie trafisz na sprzęt, po takim tuningu i nie będziesz musiał go poprawiać.
Strzelać, to trza umić
Awatar użytkownika
wolf116
Posty: 764
Rejestracja: 27 lis 2011, 15:21
Lokalizacja: Heppenheim

Post autor: wolf116 »

Maruda pisze:A mnie to zwisa i powiewa, bo wszystko sam robię. :PP
To bardzo fajnie , zważ jednak na to , że nie każdy ma kiedy i czym . Dlatego właśnie korzystamy z usług kolegów , choćby nawet Marcina , Dagiego , skrzata itd. Wysyłając swój karabinek , który niekiedy kosztuje parę koła , mamy nadzieje że wróci w stanie przynajmniej o te 20 % lepszym niż go wysyłamy .

Nie umiem sobie wyobrazić zdziwienia właściciela wyżej wymienionego karabinku , kiedy powrócił od tego magika . Nic tylko siąść i płakać ;(
ROZBROJONY
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Napisałem tak, bom się zeźlił. Teraz mam czym i mam czas, ale na początku drogi działałem najprostszymi narzędziami. Wiatrówka to nie jest skomplikowane urządzenie i przy odrobinie wiedzy da się wszystko zrobić samemu, chyba że ma się dwie lewe ręce.
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Jeśli to po zachodniej stronie krainy - to już znam tylko dwóch tunerów (w tym jednego osobiście)...ale nie chce mi się wierzyć, że.... :hm:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Piotrze nie należę do kłamców bo i po co i zaręczam Ci , że zaległych wakacji nie mam .Nikogo nie podejrzewam o złą wolę i brak wiedzy ale raczej o zadufanie i dziwną wiarę , że jestem naj....... . Tobie ten Pan pomógł a mi zaszkodził ale jak powiedziałem było minęło .
Dzięki tej krótkiej historii poznałem paru prawdziwych pasjonatów wiatrówkowych i ogólnie rzecz biorąc jestem do" przodu " :lol: :lol: i niech tak pozostanie .
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
vit91151
Posty: 80
Rejestracja: 26 mar 2011, 17:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: vit91151 »

Nie jest to robota

Robfra
Igora
Witboja
Alchemika
Mikiego
Młotkowego
dagi40
dębowego
hiszpana
Skrzata

ale nie jest to także robota kogoś nieznanego.
Strzelać, to trza umić
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

Witam
Pozwolcie Panowie ze dorzuce cos od siebie.
Nie bardzo rozumiem sens utrzymywania "w tajemnicy" imienia tegoz cudotworcy, tym bardziej ze martiusx przedstawil caly proces poprawek wraz z foto dokumentacja. Nie zamierzam podwazac wiedzy jakiegokolwiek z tunerow ale to co zobaczylem na fotkach to ewidentne zaniedbanie , niechlujstwo i brak szacunku do czyjejs wlasnoci. Oceniacie ta sytuacje kazdy z Was wlasna miara i tego tez nie poddaje krytyce ale proby zatamowania przeplywu informacji w kwesti tego kto to wykonal nie sa do konca takie wporzadku. Pamietajcie o tym ze to forum przeglada wiele osob ktore dopiero zaczynaja swoja przygode ze strzelectwem albo sa w trakcie przymierzania sie do niej. Jak to wyzej ladnie jest okreslone kazdy z Was a przynajmniej wiekszosc przy obecnie posiadanym zasobie wiedzy jest w stanie poradzic sobie z poprawkami we wlasnym zakresie. "Swiezaki " niestety moga liczyc tylko na pomoc z zewnatrz i jesli dodac do tego ze wieszosc z nich dlugo zbiera na tego upragnionego PCP-a ktory tani nie jest ,to wiedza gdzie nie oddawac "swoich zabawek" do poprawek jest informacja bezcenna. Swoja droga jesli jest to osoba o ktorej mysle (moge sie mylic) to martiusx jestem Ci wielce zobowiazany za ten material ktory pokazales. Nosilem sie z zamiarem po przyjezdzie do kraju odwiedzenia Tego tunera w celu przegladu. Zamiar wlasnie porzucilem i nie naraze swoich "kilku tys. pln" na jakiekolwiek ryzyko. Inni "nowi" mi podobni moga jednak nie byc domyslni.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dagi40
Posty: 357
Rejestracja: 12 sty 2008, 23:39
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: dagi40 »

Ja już wcześniej miałem również wątpliwą przyjemność poprawiać karabinki po tym tfunerze.
Tak jak martiusx napisał: coś tam było szlifnięte, coś tam dłubnięte, ale bez składu i ładu. Jedyna różnica to taka, że nie miał wtedy jeszcze tego smaru który ładuje tak szczodrze w system.
On po prostu nie wie jakie działania mają znaczenie przy poprawie karabinka, a co jest całkowicie bez znaczenia. A może i wie, ale tego nie robi, bo to wymaga znacznie więcej wysiłku niż napakowanie smarowidła.
A kto to? Mamut już napisał...
Jeżeli włosy są ładne, to nie musi być ich k...wa dużo!
HW35, Walther LGM-2 PCP
Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 46
Rejestracja: 01 gru 2008, 22:50
Lokalizacja: Białystok

Post autor: RobFra »

vit91151 pisze:Nie jest to robota

ale nie jest to także robota kogoś nieznanego.
Można by tak eliminować, ale jak Mamut trafił to jest to Polska środkowa (mazowieckie). Ten po mnie go uczył, a w zasadzie robił mu dużo. Zrobić dobrze to już sztuka. Ale zrozumieć co i jak i dobrze zrobić to już wielka sztuka.

No i jak wytłumaczyć, że karabinek strzela lepiej jak po nim nic nie widać, że było coś robione. A tutaj widać (bo tyle widać zrobionego) więc musi strzelać lepiej tylko to pewnie dalej strzelec za słaby. A jak trafiło na lepszego strzelca to wyszło. Takie małe coś nie w stronę strzelca(ów).

Na forach jest dużo tfunerów bo przeczyta taki trochę postów, a potem wydaje mu się, że tę dziurkę powiększy tę pomniejszy i będzie cacy. Po drodze młotkiem i majzlem poprawi jeszcze trochę i sprzęt strzela inaczej, ale wcale nie lepiej.
Oprócz tej listy jest też jeszcze paru naprawdę dobrych tunerów, ale hobbystów, a nie zarobkiewiczów. Ciężko po nich coś lepiej zrobić czy ustawić.

@martiusx
Przepchnij śrut przez wyjętą lufę i zobacz. Korona OK, ale może końcówka przewodu lufy nie teges. Ale bardziej podejrzewam zadziory po nowym, większym otworze transferportu.
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Rob - to co na zdjęciach to już historia.
Lufa została zrobiona, a koronka jak pisałem wcześniej - mimo że obleciałaby w tłoku, to i tak poprawiłem, bo była mało estetyczna.
O porcie ładowania i początku lufy nawet nie piszę, bo oczywiste. Zwłaszcza, że niestety - albo chwała bogu - był nie ruszony.
***** ***
Awatar użytkownika
DoktorPio
Posty: 28
Rejestracja: 11 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: DoktorPio »

Hmm jako ze przeczytałem temat od początku nadal nie rozszyfrowałem tego rebusu :D
A sprawa jest ważna !
A dlaczego ważna bo niejednokrotnie sam tuningowałem i poprawiałem fabrykę oraz robotę innych niby-tunerów, myślę że osoby którym poprawiałem karabinki są z efektów mojej pracy zadowolone. Ale jest też druga ważna sprawa często z braku czasu muszę odmawiać tuningu jakiegoś karabinka czy to PCP czy sprężyna i polecam ludziom innych fachowców z forum. I tutaj tkwi cały szkopuł ! A jeśli z mojej niewiedzy będę polecał właśnie tego partacza to co wtedy ?
Niejako i sam sobie spierniczę opinię :zdziwko:

Tak więc proszę o ujawnienie tego machera albo ewentualnie jeśli koledzy boicie sie potępienia proszę o PW :)

Pozdrawiam

[ Dodano: Pon 26 Lis, 2012 19:02 ]
Już się domyśliłem ;)
Dzięki za podpowiedz.

Pozdrawiam kolegów :)
HW 100S FSB 5-15X40
HW 97K 3,5-10x40
AirArms ProSport 4-12x40
BSA Lightning XL 3-9x40
i inne.
ODPOWIEDZ