Obrazek

Wykopki/wykopaliska.

Kusze, łuki, paralizatory, noże, miecze, repliki, survival... Czyli inne nasze zabawki!
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

to chociaż wiesz na co trafisz bo czasem przy dobrym sygnale i kilku sztychach saperką entuzjazm szybko mija ;)
AA TX200 HC
Stedke
Posty: 47
Rejestracja: 25 maja 2010, 14:56
Lokalizacja: ZG Slaughter

Post autor: Stedke »

mongo pisze:witam. mnie szanowni panstwo nie stac na wykrywke wiec szukam fantow w troche inny sposob - chodze sobie po zlomnicach.
za kilka piw kupilem na przyklad: pustego, niemieckiego ogorka wgr, niemiecka puszke z maska z 2ws, amyrykanski helm m1 (niestety bez fasunku).
polecam ten sposob i pozdrawiam.
jarek
Stary sposób na pozyskiwanie fantów:) A trafiają się naprawdę perełki i to za śmieszne ceny.

Dziś po wykopaniu jamy 1,5 x 1,5m głebokiej na ok 160cm miałem dość wszystkiego.A najgorsze sa muchy.
Pot się lał ze mnie tak jakbym wyszedł spod prysznica.A efekt mizerny 2x M40 w średnim stanie,a nawet słabszym.
Chyba czas poczekać na chłodniejsze dni :)
Pozdrawiam
Kebab 95 QT+Alchemik+PP

+ coś tam do www.longshot.pl :)
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

bez właścicieli?
AA TX200 HC
Stedke
Posty: 47
Rejestracja: 25 maja 2010, 14:56
Lokalizacja: ZG Slaughter

Post autor: Stedke »

stworek5 pisze:bez właścicieli?
Tak :)
Chociaż zdziwiłbym się gdyby tam byli bo to okolice jednego ze stalagów.
Kebab 95 QT+Alchemik+PP

+ coś tam do www.longshot.pl :)
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

W okolicach baaardzo niby małego obozu w mojej okolicy nie takie "cuda" znajdowano ;)

wczoraj trafiłem na niezły eksponat, w sumie to chyba rzadkość:
Obrazek
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
pułkownik.P.p
Posty: 155
Rejestracja: 05 wrz 2010, 8:31

Post autor: pułkownik.P.p »

Jeszcze pare dni ziemia tylko puści i zaczynamy kopać ,w zeszłym roku wykopałem gąsienice od czołgu,lufe od karabinu maszynowego ,a w tym mam namiar na czołg jak tylko ruszę wstawie zdiecie jeszli tylko go znajde . ;)
Awatar użytkownika
JohnLJA
Posty: 121
Rejestracja: 21 sty 2011, 20:54
Lokalizacja: TSA (Sandomierz)

Post autor: JohnLJA »

Darz dół wszystkim poszukiwaczom :)
4,5 & 36
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Wiele nasłuchałem się opowieści o czołgach, 99,9% z nich to są mity powielane już przez pokolenia. Nadzieja w 0,1% jest bardzo nikła, ale jednak jest:
Obrazek
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Revolut
Posty: 1429
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:51
Lokalizacja: Sanok i okolice

Post autor: Revolut »

Ehhhh... Panowie, nie kuście mnie... Musiałem wynieść z pokoju wszystkie fanty, by nie patrzeć na nie :P Ale czasami lubię sobie popatrzeć np na mój bagnet zastępczy od Mannlichera :P
Kupa złomu i trochę szczęścia :uzi:
Awatar użytkownika
wako56
Posty: 432
Rejestracja: 17 maja 2010, 0:01
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: wako56 »

u mnie w jeziorze prawdopodobnie czołgi utopione, a ja tylko odłamki i łuski,ew kawałek drutu kolczastego :) po lasach można trafić na niewybuchy,ale strach kopać :)
Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

U mnie w okolicy jest taka górka.. Grześ wiesz o co kaman.... w sumie są nawet 2 górki.. na jednej stal front niemiecki, a na drugiej rosyjski... drzewa do tej pory całe pokaleczone.. ojciec za młodego to tam zbierał na polu po orce wychodziły do wierzchu ..
Na skraju lasu ciągną się fosy/ okopy kilometrami... nic tylko wykrywacz i łazić ;p
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
Stedke
Posty: 47
Rejestracja: 25 maja 2010, 14:56
Lokalizacja: ZG Slaughter

Post autor: Stedke »

Aby nie było,na wszelki wypadek...fotka z neta.
Załączniki
180692_1859147082415_1353053530_2134489_3404747_n.jpg
Kebab 95 QT+Alchemik+PP

+ coś tam do www.longshot.pl :)
Awatar użytkownika
wako56
Posty: 432
Rejestracja: 17 maja 2010, 0:01
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: wako56 »

Takie wykopaliska są koło mnie na Wale Pomorskim w miejscowości Zdbice ok 15 km od Wałcza,jest tam przesmyk śmierci, ale normalny poszukiwacz tam nie idzie, miejsce trzeba szanować, a nie kopać doły i rozrzucać kości.
Stedke
Posty: 47
Rejestracja: 25 maja 2010, 14:56
Lokalizacja: ZG Slaughter

Post autor: Stedke »

wako56 pisze:Takie wykopaliska są koło mnie na Wale Pomorskim w miejscowości Zdbice ok 15 km od Wałcza,jest tam przesmyk śmierci, ale normalny poszukiwacz tam nie idzie, miejsce trzeba szanować, a nie kopać doły i rozrzucać kości.
Drogi kolego,sam Wał jak i miejscowość o której piszesz i przesmyk są tak potwornie zryte
iż na chwilę obecną wątpię czy można bez odrobiny szczęścia coś trafić.
Na Pomerstellung kopałem po raz pierwszy 16 lat temu,a byłem tam z ludźmi którzy tematyką zajmują się w sumie z 25.
Ostatni raz byłem w czerwcu 2011 i jedynym efektem były dwa hełmy w dodatku rosyjskie 6nitowce.
Co do mogił..cóż nie ma co ukrywać trafiają się gdyż nigdy nie wiesz co masz pod cewką,trafiasz żołnierza,czyścisz go.Kiedyś stawiało się mogiłę tj. krzyż,tabliczka, w butelce kartka z danymi z nieśmiertelnika.Teraz tego się nie robi,powód..bardzo prosty,"detektorystyka" ostatnio stała się bardzo modna,a fantów coraz mniej-to nie grzyby. I znajdują się DEBILE którzy rozkopują oznaczoną mogiłę z nadzieją na znalezienie czegokolwiek.
Po wyczyszczeniu danego pacjenta,zakopuje się go spowrotem z należytym szacunkiem,a sprawę zgłasza się odpowiednim fundacją i zazwyczaj udaje się ekshumować szczątki, gorzej jest ze szczątkami Rosjan...ich ambasady nie bardzo chcą widzieć ten problem...
Pozdrawiam

Ps. Gdy by było można wstawiać PDfy to bym mógł wstawić kilka art mamy,no chyba że można a ja nie potrafię to pisać.
Kebab 95 QT+Alchemik+PP

+ coś tam do www.longshot.pl :)
Awatar użytkownika
wako56
Posty: 432
Rejestracja: 17 maja 2010, 0:01
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: wako56 »

Widzę, że w temacie się orientujesz,ale dla mnie nie musisz wyjaśniać jak się robi i co jest na Pomerstellung , ja mieszkam tutaj ponad 50 latek ,a strzelać chodzę na bunkry ok 500m od mojego domu i wiem jak zachowują się co niektórzy pseudo poszukiwacze i widziałem rozkopane groby, oczywiście normalny człowiek robi tak jak to opisałeś.
Troszkę cudów tam znalazłem i wykopałem, ale nie było to 25 latek temu, tylko dużo więcej i to bez wykrywki :)
Pozdrawiam,jak byś był w okolicy to daj znać, może się kiedyś spotkamy :)
ODPOWIEDZ