Obrazek

Wykopki/wykopaliska.

Kusze, łuki, paralizatory, noże, miecze, repliki, survival... Czyli inne nasze zabawki!
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Wykopki/wykopaliska.

Post autor: stworek5 »

W sumie łykam dopiero bakcyla, czy go połknę nie wiem ale czy na forum są osoby które lubią spacerować z wykrywką?
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
p14c3k
Posty: 107
Rejestracja: 14 kwie 2009, 11:02
Lokalizacja: Slask Cieszynski
Kontakt:

Post autor: p14c3k »

Pewnie i sa tylko nie wszystkich stac na taka wykrywalke, a pewnie chetnie by pochodzili i poszukali - tak jak np. ja
* Hatsan 80STG + AlchemikMOD + PP 3-12x42A0
* CP99 Compact
Awatar użytkownika
Revolut
Posty: 1429
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:51
Lokalizacja: Sanok i okolice

Post autor: Revolut »

Są, są ;)
Kupa złomu i trochę szczęścia :uzi:
kilerpulawy
Posty: 56
Rejestracja: 27 lip 2008, 22:06
Lokalizacja: Puławy

Post autor: kilerpulawy »

No to drugi Grzesiek też jest :-) Posiadam Bartka 3
Harnaś 55+zestaw alchemik,Magnum 4,5+gamon 3-9x40,Crosman 3576, QB78 + BSA 3-12x40,
jamba
Posty: 578
Rejestracja: 04 lip 2008, 10:23
Lokalizacja: Kraków / Wrocław

Post autor: jamba »

:lol: A Wrocław i okolice to Eldorado wykopkowe
Yupikayey...Motherfruck.. ROZBROJONY :(
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

super :) kupiłem nie dawno polski wykrywacz Pulsar4, trochę lepszy niż zabawka ale co nieco da się wykopać, szkoda tylko ze nic co miałoby jakąkolwiek wartość poza ceną złomu ale na początek chyba wystarczy, dzisiaj wiaderko i kankę z 0,5m co dobrze wróży na bardziej wartościowym terenie więc pożyjemy zobaczymy ;)
AA TX200 HC
komandos
Posty: 6
Rejestracja: 11 maja 2009, 16:12

Post autor: komandos »

Ja też mam wykrywkę :D
Awatar użytkownika
Let It Be
Posty: 437
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:05
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Let It Be »

Chłopy mam pytanko;ile kosztuje względnie dobry ale nie z najwyższej półki wykrywacz,gdzie go można kupić,jaki to model?W moich okolicach jest sporo miejsc gdzie można nie lada rzeczy znależć,od broni z obu wojen światowych,po zakopane cudeńka ludków z za zachodniej granicy.
Tygrys plus Slavka 634 z Delta Optical Classic
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

słyszałem pochlebne opinie o Garrett Ace 250, cena ok 9 stówek, używany taniej ale ekspertem w tej dziedzinie nie jestem i nie wiem jakie ma plusy i minusy w praktyce.
AA TX200 HC
komandos
Posty: 6
Rejestracja: 11 maja 2009, 16:12

Post autor: komandos »

Ace 250 to na militarkę nie za bardzo się nadaje, bardziej na monetki i inne drobny kolor.
Rutus Proxima jest to uniwersalny i polski sprzęt. Albo smętek na militarkę bardzo dobry. Jak chcesz to mogę Ci podać link do forum poszukiwawczego, a tam sobie poczytasz o tych sprzętach.
proxima kosztuje ok. 1400zł.
smętek ok. 1000zł.
Awatar użytkownika
Let It Be
Posty: 437
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:05
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Let It Be »

Dzięki wam za informacje,i chętnie poczytam coś na ten temat,bo mam smaka cuś kupić.Jak możesz to napisz mi ten link.
Tygrys plus Slavka 634 z Delta Optical Classic
irekn
Posty: 11
Rejestracja: 13 cze 2009, 8:35

Post autor: irekn »

Witam komandos ma racje na początek rutusiki są ok ja chodziłem z ultrą 2 i solarisem
efekty były całkiem przyzwoite ,nie polecam seri MD coś tam na aledrogo tego jest masa ale to wszystko chińszczyzna szkoda kasy.
komandos
Posty: 6
Rejestracja: 11 maja 2009, 16:12

Post autor: komandos »

Awatar użytkownika
Let It Be
Posty: 437
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:05
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Let It Be »

Dzięki komandos,no to zaraz zacznę pogłębiać swoją wiedzę na temat wykrywaczy i to co z nimi jest związane.Martwi mnie tylko(bo już trochę poczytałem)że to jest prawnie zabronione w Polsce ,no chyba że ma się zezwolenie konserwatora zabytków.Jak wy to omijacie.Powiedzcie jak to jest,czy faktycznie jak policja złapie bez zezwolenia,to może zarekfirować sprzęt?
:hm:
Tygrys plus Slavka 634 z Delta Optical Classic
irekn
Posty: 11
Rejestracja: 13 cze 2009, 8:35

Post autor: irekn »

Let It Be niestety polskie prawo dyskryminuje poszukiwaczy,o zezwoleniu konserwatora możesz zapomnieć , ja miałem osobiście spotkanie z smutnymi panami :) ale skończyło się dobrze najgorzej jak gdzieś wleziesz na stanowisko archeologiczne to masz pozamiatane takich miejsc się unika .następna sprawa to wszelaka broń i amunicja jak nie chcesz mieć nieprzyjemności to zapomnij o jej zbieraniu co do broni to wcale łatwo się nie znajduje za to amunicji jest naprawdę dużo a juz za parę łusek z niezbitą spłonką możesz mieć sprawę
niestety takie prawo , i w każdej chwili musisz być przygotowany na nalot w domu :D
ODPOWIEDZ