Obrazek

Neck - problem.

Kusze, łuki, paralizatory, noże, miecze, repliki, survival... Czyli inne nasze zabawki!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
WyimaginowanY
Posty: 29
Rejestracja: 12 sty 2016, 17:01

Neck - problem.

Post autor: WyimaginowanY »

Witam kolegów! Ostatnio poszukuję jakiegoś necka dla siebie a z tego, że miałem przyjemność już z firmą schrade to mam do nich zaufanie - przynajmniej dla noży, których od nich posiadam. Ich nożyki w zupełności mi wystarczą - Przejdę do rzeczy : znalazłem pewien neck tej firmy ( model : SCHF5N ). Jest ze stali 9Cr17MoV i nie mam zielonego pojęcia co to za stal.
Szukałem już w internecie ale nie mogę znaleźć konkretnych informacji. Co ktoś wspomni na różnych forach o tym to szybko się temat zmienia. Ktoś coś wie? Dodam, że neck ma być taki aby sznurek przeciąć czy prowiant naszykować - nie musi drzew ścinań :D
Z góry dziękuję!
Do pewnych ludzi po prostu trzeba mieć dobry dystans i pozycję...
Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2008, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: debowy »

Z tego co kojarzę to taki odpowiednik 440tki, czyli szybko się tępi, ale łatwo się ostrzy.
Awatar użytkownika
WyimaginowanY
Posty: 29
Rejestracja: 12 sty 2016, 17:01

Post autor: WyimaginowanY »

Czyli nadałby się na takiego necka do bardzo luźnych prac? 440 źle mi się kojarzy dlatego pytam :)
Do pewnych ludzi po prostu trzeba mieć dobry dystans i pozycję...
Michał.M
Posty: 25
Rejestracja: 19 maja 2014, 17:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał.M »

Jeśli już miałby służyć na dłużej to zastanawiałbym się nad stalą d2.
440,440C ,miałem wiele noży z tej stali jest używana w większości tanich noży,i prócz tego że szybko się tępią to nie miałem większych problemów z nimi.
HW97 4,5,Rem.Summit 4,5,Lov2 4,5,C 2240 4,5,Colt 1911,H135 .22,CP1-M 4,5,CP1 4,5,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
WyimaginowanY
Posty: 29
Rejestracja: 12 sty 2016, 17:01

Post autor: WyimaginowanY »

Jeszcze raz dziękuję! Temat raczej do zamknięcia :)
Do pewnych ludzi po prostu trzeba mieć dobry dystans i pozycję...
ODPOWIEDZ