Obrazek

DOC i przefokusowanie

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
Awatar użytkownika
grossus
Posty: 426
Rejestracja: 16 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Zalasewo
Kontakt:

DOC i przefokusowanie

Post autor: grossus »

Witam,

Zostałem bardzo szczęśliwym posiadaczem DOCa. Sprzęt pierwsza klasa, to wiadomo.

Jednak stanąłem przed problemem przefokusowania. Ogólnie to bardzo mocno skleili obiektyw i był problem na początku. W końcu się udało, ale wraz z pierścieniem z napisami kręci się obiektyw cały. Jak wiadomo, najlepiej to odkręcić pierścień, wyregulować obiektyw i nakręcić pierścień z powrotem. Jednak ten pierścień siedzi twardo jak cholera. Czy szanowni koledzy mają jakiś patent jak odkręcić ten pierścień pieruński?
Wielkopolskie Stowarzyszenie Strzelectwa Terenowego STRZELEC
http://www.wsststrzelec.pl/
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6431
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Wykręć z pół centymetra (albo tyle, żeby nakręcić ze dwa obroty rzemienia skórzanego na wystający gwint), rzemień ma się zablokować na gwincie i na korpusie (kilka zwojów), łapiesz "gołemi rencami" ten rzemień, a najlepiej druga osoba odkręca pierścień, też "gołemi rencami" (nie podejrzewam, żeby był klejony, raczej się zakleszczył ? Ale wiadomo cholera na 100% ? ). Nie używaj żadnych twardych narzędzi, bo się lupka porysuje :nie: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
grossus
Posty: 426
Rejestracja: 16 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Zalasewo
Kontakt:

Post autor: grossus »

Nie ma szans. Siedzi jak zabetonowane.
Wielkopolskie Stowarzyszenie Strzelectwa Terenowego STRZELEC
http://www.wsststrzelec.pl/
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Klejone gwinty w latarkach rozkręcaliśmy czymś takim, nie było śladów. To się chyba nazywa klucz do filtrów czy coś.

Obrazek
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
Revolut
Posty: 1429
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:51
Lokalizacja: Sanok i okolice

Post autor: Revolut »

Właśnie też miałem polecić klucz do wymiany filtrów :D

Tylko szukaj takiego gumowego, albo skórzanego, bo "łańcuchowym" sobie na pewno porysujesz lupkę...
Kupa złomu i trochę szczęścia :uzi:
Awatar użytkownika
grossus
Posty: 426
Rejestracja: 16 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Zalasewo
Kontakt:

Post autor: grossus »

najlepiej ze dwa takie, hmm, pomysł dobry. Na razie odkręcę jedynie by uzyskać wymaganą odległość a w szczelinę gumkę wsadzę, a całość butlerek przykryje. Jednak pomysł z tym kluczem jest dobry.
Wielkopolskie Stowarzyszenie Strzelectwa Terenowego STRZELEC
http://www.wsststrzelec.pl/
sylvio
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 50
Rejestracja: 09 gru 2007, 18:11
Lokalizacja: Krasnystaw

Post autor: sylvio »

W obiektywie są dwa małe nacięcia, dociąłem z blachy idealnie pod wymiar tych nacięć taki ala klucz, przytrzymałem tym giberesem obiektyw a pierścień ręką. Ciężko było jak .... ale poszło, lepiej chyba chwycić jakimś przyrządzikiem do filtrów, pierścień raczej nie był podklejony nie zauważyłem śladów kleju. Oczywiście mowa o DOCu. Pozdrawiam.
Diana 34 Optisan cobra 3-9x42
Awatar użytkownika
rarencjusz
Posty: 43
Rejestracja: 21 maja 2012, 11:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: rarencjusz »

Czy ktoś z Wrocławiaków pomógłby przefuksować DOCa? napatrzyłem się na Qbusia sprzęt i też chcę mieć "regulację paralaksy" ;)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6431
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Wybierz mnie ! :hihi:
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
rarencjusz
Posty: 43
Rejestracja: 21 maja 2012, 11:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: rarencjusz »

To jak będzie: paczuszka fajek i paczuszka śrutu w tygodniu na strzelnicy?
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6431
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

:hm: W tygodniu, po 18°° jak najbardziej, tylko trzeba dzień ustalić :) . (Masz PW).
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
sopel1916
Posty: 86
Rejestracja: 25 sie 2013, 13:14
Lokalizacja: STalowa wola

Post autor: sopel1916 »

A jeśli już dam rade to odkręcić chociaż w ta wątpię bo nie mam takiego przyrządu do odkręcania filtrów, to na czym polega dokładnie to przefuksowanie? na ile najlepiej nastawić?
Hatsan 90 + DOC 3-9x40
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6431
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Na taką odległość, na jaką najczęściej będziesz strzelał, chyba, że chcesz brać udział w zawodach HFT, wtedy ostrość ustawiamy tak, żeby na 41 metrze było już lekko nieostro, czyli od 12-14 do 38-40 metrów będzie ostro i ładnie, a jak zobaczysz, że cel jest lekko nieostry, to bez dodatkowego "mierzenia" wiesz, że jest ponad 40 metrów, lub poniżej 12-14 :D .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Qbuś pisze:Na taką odległość, na jaką najczęściej będziesz strzelał,
Przecież Kolega chce strzelać 30-40 m to po co to ruszać . :maruda:
Qba , Greg strzela z nie przefokusowanej i ostatni nie jest .
Grupa "Beaver"
sopel1916
Posty: 86
Rejestracja: 25 sie 2013, 13:14
Lokalizacja: STalowa wola

Post autor: sopel1916 »

A jeśli chodzi oryginalnie doc na jakiej odległości najlepiej ostrzy?
Hatsan 90 + DOC 3-9x40
ODPOWIEDZ