Obrazek

Leapers 3-9x40 AO IR MD - problem z okularem

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
grossus
Posty: 426
Rejestracja: 16 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Zalasewo
Kontakt:

Leapers 3-9x40 AO IR MD - problem z okularem

Post autor: grossus »

Stało się coś złego. Otóż luneta chyba przyjęła jakieś uderzenie, chociaż nie pamiętam by mi spadła, albo coś na nią spadło, przewożona w pokrowcu z zębem rekina, chuchana i zadbana, śladu nie ma. Niestety gdy okular nie jest dokręcony na maxa to przy delikatnym poruszeniu góra-dół (czy też w każdym innym kierunku) widać jak skaka krzyż. Nie super mocno i okular nie jest jakoś super luźny, po prostu jest to wyczuwalne i widoczne.

Co z tym zrobić? Da się w ogóle coś zrobić? Czy pozostaje tylko strzelanie na zblokowanym, maksymalnie wkręconym okularze? Miał ktoś podobny problem? Szkoda mi jej, pomimo wielu jej wad, skubana kosztowała 449 PLN :maruda: Już lepiej brać PP... ;(
Wielkopolskie Stowarzyszenie Strzelectwa Terenowego STRZELEC
http://www.wsststrzelec.pl/
OrkaN
Posty: 31
Rejestracja: 29 maja 2009, 11:48

Post autor: OrkaN »

Jak na gwarancji - to serwis - zalecane.

Jeśli po gwarancji to możesz próbować naprawy na własną ręke. Prawdopodobnie urwała się siatka ... raczej da się naprawić - wymienić na nową.

Nie wiem, czy mam taką samą siatkę jak w tym Leapersie, ale coś się znajdzie.
Daj znać na PW.
HAENEL 304, HATSAN 55, pistolet ŁUCZNIK, HW 40 (made in China).
Awatar użytkownika
grossus
Posty: 426
Rejestracja: 16 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Zalasewo
Kontakt:

Post autor: grossus »

Miesiąc po gwarancji.

To na pewno nie jest siatka. Po prostu jak okular jest np. wykręcony do połowy, to czuć jak się delikatnie porusza, czuć delikatny luz, dlatego widać te skoki siatki.

---Edyta---

Już wiem, tam od spodu okulara jest taka malutka śrubka ustalająca maksymalny poziom odkręcenia okulara oraz ustalająca jego osiowość. Wystarczyło dokręcić, teraz wszystko gra. :)
Wielkopolskie Stowarzyszenie Strzelectwa Terenowego STRZELEC
http://www.wsststrzelec.pl/
ODPOWIEDZ