Obrazek

Koniec zakresu regulacji co dalej?

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Zygmunt mial na myśli ze nie musisz jej wyprostować aby byla idealnie prosta, mozesz nawet banana zostawic ale wygiąc lufę razem z jej krzywizną w dół i trochę na lewo :hm: Eksperymentalnie wyznaczysz ile musisz nagiąć ;)
pozdro
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Piotrek ma rację.
Lufę trzeba wygiąć w dół, tak wynika z poprawek.
A czy zakres regulacji lunety to potwierdza? Nie dało się pojechać z lunetą w górę?
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Skorygowałem lupką i nawet miałem zero ale przy małych odległościach. Zwiększając dystans zero mi uciekło :/ Wyprostujem te lufę i zobaczym co dalej. Dziś na kotłowni w robocie zobaczyłem takie fajne imadło... i pomyślałem odrazu o lufie muszę ją zacząć wozić ze sobą :D
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Sluchaj szkoda lupki, ten konkretny model leapersa (nie wiem jak inne) ma pewną wadę :maruda: Kiedy przekroczysz pewien zakres regulacji (nie bedzie przy tym zadnego ostrzeżenia) zacznie gubić zero, a kręcąc jedną wierzyczką bedziesz zmieniał nastawy drugiej. Aaa i bym zapomniał w takim stanie, 1 klik to czasem praktycznie zerowa zmiana a czasem przesuniecie zera o 10cm/10m :zdziwko: Dlatego lepiej najpierw naprostuj jako tako lufę a potem dopiero zeruj ;)
pozdrawiam
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Wiem wiem Piotrek mam te lupkę od dawna ;) Pozatym szkoda sprężyn męczyć w lupce ;)
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
nunez
Posty: 770
Rejestracja: 03 wrz 2006, 18:18
Lokalizacja: Stępna

Post autor: nunez »

banan jest teraz prostym szczypiorkiem :)
;slavka634;
Awatar użytkownika
klikux
Posty: 11
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:40
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: klikux »

Właśnie dziś przydarzył mi się podobny wypadek. Kolega nacisną spust w chwili kiedy lufa była złamana (Hatsan 55). Czyżby się ona teraz wygięła jak ktoś tu wspomniał. Lupke maiłem na 20 m ustawioną rano , a potem to z 30 cm nad cel szło. Narazie podłożyłem małe conieco pod montaż lupki z przodu i strzela celnie ( jutro sprawdzę lepiej bo dziś ciemno się zrobiło) . Dodam , że lupka Leapers 3-9x32AO GoldenImage na montazu Point precision 12 srub.

Co o tym sądzicie ????
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

klikux pisze:Co o tym sądzicie ????
Co sądzimy?
No banan jak się patrzy... :?
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
klikux
Posty: 11
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:40
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: klikux »

No **** ***** ****** ***** ******* ****** ******** ******.

Inaczej nie mogą opisać swojego nastroju o tym fakcie.
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Podziękuj koledze :)
Bezbronny
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Przyłóż koledze przez plechy, trzymająć Harnasia za lufę, a banan zniknie. :lol:
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

A może po prostu od wstrząsu się coś w lupce przesunęło? jednak jest to spore, niekontrolowane łupniecie.. Popatrz na lufę, widoczne jest to wygięcie bardzo? Bo jeśli nie, a podkładka załatwia sprawę, to tylko rozlicz się z kolegą ;). Aha -> gdzie wsadziłeś tę podkładkę? w pierścień montażu, pomiędzy niego a tubus lupki? Czy pod sam montaż ??
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
klikux
Posty: 11
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:40
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: klikux »

Luciush pisze:-> gdzie wsadziłeś tę podkładkę? w pierścień montażu, pomiędzy niego a tubus lupki? Czy pod sam montaż ??
W pierścień montażu (przedni od strony lufy) , pomiędzy niego a tubus lupki - tak gruba na ok 1,5 mm.
Jak tylko wiatr ucichnie to wyjde przed dom i oddam kilka strzełów testowych , no i sprawdze jak wygląda "linia" lufy .
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Przyłóż karabinek do czegoś długiego i prostego , a najlepiej sam system bez osady. Możesz położyć na krawędzi stołu , blatu byle prosty był i zobaczysz czy lufa zachowuje osiowość do cylindra. Dla przypomnienia banan to nie krzywizna lufy na jej długości ,a jedynie ugięcie jej tuż przy kostce.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Koval pisze:Dla przypomnienia banan to nie krzywizna lufy na jej długości ,a jedynie ugięcie jej tuż przy kostce.
I to da się naprawić! Poprostu dogiąć z powrotem.
Było opisywane: kostkę złapać w duże imadło przez miękkie podkładki. Z lufy zdjąć muszkę. Owinąć lufę przy kostce i na czubku taśmą izolacyjną celem zabezpieczenia przed zarysowaniem. Założyć na lufę kawał solidnej rury metalowej i giąć ciągnąc za rurę.
Skrzywienie lufy ocenia się zaglądając w otwór lufy - to widać!
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
ODPOWIEDZ