Obrazek

Podklejanie TASCO 3-9x40

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Darek i Artur-dzięki za opis sekcji ;)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
dziubek
Posty: 72
Rejestracja: 05 cze 2006, 20:48
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: dziubek »

O przepraszam, w moim przypadku była to operacja - nie sekcja :)
Ostatnio zmieniony 14 paź 2006, 19:41 przez dziubek, łącznie zmieniany 1 raz.
Hatsan 80 S + Leapers 3-9x32 + CP99 Compact
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Mariusz ,ja tak zapytam z ciekawości czy "operujesz" zapobiegawczo czy już z przymusu?
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

raczej z ciekawości bo irytują mnie odskoki na tarczy także czepiłem się lupki dokładnie widząc że hary po prostu tak strzela :wysmiewacz: , po 4 paczkach na razie spokój-nic się nie poluzowało itd także jestem dobrej myśli, szkła są podklejone (a właściwie kontry którymi są przykręcone) jakimś klejem którego nadmiar odskoczył bo wyjęłem takie jakby cienkie plastikowe popękane pierścionki takze to nowość jeśli chodzi o te lupki ale wniosek z autopsji jest jeden: nalezy ustawić zoom na stałe i nie kombinować, np. x7 i traktować lupkę tak jakby go nie było gdyż w środku działanie mechanizmu opartego na miękkich plastikowych kołeczkach nie gwarantuje precyzji jego działania. Zauważyłem chyba jeszcze jeden mankament ale jeśli ta wada się potwierdzi to napewno opiszę o co chodzi, w najbliższych dniach niestety nie dam rady raczej wyrwać się na strzelnicę gdyż w pracy cały tydzień mam zawalony na amen do niedzieli włącznie :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
O to znaczy ,że coś drgneło w jakości wykonania tanich chińskich celowników ,fabrycznie podklejone pierścienie to już zawsze jakiś plus. Jest to znacząca informacja dla kogoś zmuszonego do takiego zakupu. Jak już skończysz badania nad tym celownikiem to może uaktualnisz swój temat?
http://hatsan.siecplay.pl/viewtopic.php?t=450
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
hudy21
Posty: 45
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:45
Lokalizacja: lublin

Post autor: hudy21 »

Mogę podać znaleziony temat.
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=20637&highlight=
Po tych zabiegach dawna moja lupka się poprawiła.
Ale po tuningu Slavki (14J)się rozpadła.
Slavia 630 Bushnell 3-9x40,
http://diament.produktyfinansowe.pl/
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

właśnie o to mi chodziło :) przy rozbieraniu lupki zauwazyłem ze te gwinty są powyrywane i nie trzymają, nie wiem też jakim cudem mogłyby się niepowyrywać skoro pomiędzy rurką w której jest krzyż i inne elementy jest luz ok 1mm (może mniej-nie mierzyłem) a wiadomo że cały mechanizm m/w przy punkcie regulacji dociska sprężynująca blaszka, od strony krzyża nie dociska jej nic (czyli rurka jest włożona na skos), do tego dochodzi rezonans wywołany przez uderzenie tłoka. Wystarczy że ta rurka przesunie się o ułamek mm i już mamy gotowe odskoki kilkunastocentymetrowe (mniejsze lub większe) na odległości 50m. Problem rozwiązałem podkładając bardzo cienko uciętą piankę wyjętą z torby po masce gazowej - takie jakby gumowe klocki koloru czarnego - i wcisnąłem międzu rurkę a tubus lunetki, czy to coś pomoże zobaczymy ale myślę że tak :)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/39c ... cd6cc.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/aff ... 816d1.html
AA TX200 HC
Wojtek
Posty: 83
Rejestracja: 26 wrz 2006, 10:38
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Wojtek »

Witam.
A czym odkręcacie pierścienie (chodzi mi o te części z dwoma przeciwległymi nacięciami)? Macie jakiś specjalny przyrząd?
Wojtek
hudy21
Posty: 45
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:45
Lokalizacja: lublin

Post autor: hudy21 »

Wojtek pisze:Witam.
A czym odkręcacie pierścienie (chodzi mi o te części z dwoma przeciwległymi nacięciami)? Macie jakiś specjalny przyrząd?
Można użyć nożyczek ale zachodzi prawdopodobieństwo uszkodzenia soczewki. :hm:
Można dociąć kawałek blachy średnicy pierścienia (taki prostokąt) :brawo:
tylko że blacha musi być prawie takiej samej grubości jak wcięcie na pierścieniu.
A dodatkowo lepiej a żeby ta blacha była sztywna :cisza: (czyli z jakiegoś lepszego materiału a niżeli konserwa)bo inaczej skręci się a pierścień w twarz się roześmieje :PP
i możemy uszkodzić drobny gwint.
Slavia 630 Bushnell 3-9x40,
http://diament.produktyfinansowe.pl/
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Suwmiarka powinna być w sam raz.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Wojtek
Posty: 83
Rejestracja: 26 wrz 2006, 10:38
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Wojtek »

Witam.
Użyłem suwmiarki i odkręciło się bez problemu. Dzięki.
I jeszcze ciekawostka: mam lunetkę EDENBERG 3/9x40 (wiem, wiem) i oczywiście nie ostrzyła dobrze na bliskich dystansach. A że jest na gwarancji, to trochę bałem się w niej grzebać. Znalazłem namiary na zakład co zajmuje się naprawami sprzętu optycznego. Zgadnijcie, ile facet zażyczył sobie za wykręcenie o parę obrotów obiektywu? 70 zł!!! Kurcze, to ponad połowę tego co dałem za lunetkę.
Więc chcąc nie chcąc, sam wziąłem się do roboty. Przefokusowanie zajęło mi 10 minut - i 7 dych w kieszeni. Wykręciłem soczewkę obiektywu tak, że na powiększeniu 6x ostrzy od ok 12-13 metrów. Ale policjanta co wypisuje mandaty po drugiej stronie ronda już nie poobserwuję, bo "straciła się" ostrość na dużych dystansach. Czy to normalne? Na małym powiększeniu z daleka widać ostro, na dużym już nie.
Wojtek
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Tak, to normalne. Jeśli skręcisz zoomem na np x3 to policjant zacznie "ostrzyć" :P
U siebie mam to samo. Lunetka ostrzy mi od m/w 12m do ok 45-50 (przeogniskowana z 30m do nieskończonośći). To typowy dystans wiatrówkowy i nie chcę innego. Też strzelam x6.
Przy x9 głębia ostrości powinna być jeszcze mniejsza - niestety.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Wojtek
Posty: 83
Rejestracja: 26 wrz 2006, 10:38
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Wojtek »

OK. Dzięki
Wojtek
Awatar użytkownika
noktrum
Posty: 84
Rejestracja: 10 cze 2006, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: noktrum »

Co to za krzyże: NATO i Nikoplex :?:
Hatsan 85 STG, prowadnica i sprężyna oteva.
nunez
Posty: 770
Rejestracja: 03 wrz 2006, 18:18
Lokalizacja: Stępna

Post autor: nunez »

dostane w niedziele od siostry mojej żony lunetke na 23 rocznice ślubu
wiem to od córki :D wiem ,że kupiła na targu w Oleśnicy i wydala 80 zet ;(
.....no i co mi pozostało
:D :D cieszyść się ;uśmiechać i dziękować
a tak na poważnie to mogły kobity się mnie spytać to dołożył bym kase i miał bym vomza albo coś leprzego
a tak.....będe kleił udoskonalał .... i ni jak żonie nie wytłumaczę że potrzebna mi nowa lupka....,,bo przecież już masz!!!!) :placze:
;slavka634;
ODPOWIEDZ