Obrazek

Podklejanie TASCO 3-9x40

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Qbacz pisze:Jak już wyostrzę obraz to mogę opisać jak zmajstrowałem sobie nowy krzyż oczywiście jeżeli to kogoś interesuje.
Oczywiście pisz i okraś to jakimiś fotkami :) Sam jestem ciekawy jak Ci to wyjdzie :)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Qbacz
Posty: 6
Rejestracja: 01 paź 2007, 6:48
Lokalizacja: Tichau

Post autor: Qbacz »

A wiec wygląda to tak:
Po tym jak rozerwałem palcem oryginalny krzyż nie sądziłem, że jest jeszcze jakaś szansa na ratunek, więc nie przykładałem się bardzo to tej regeneracji, co będzie widoczne na zdjęciach, ale myślę, że da się to wykonać precyzyjniej.
Po pierwsze wykonałem dremelem z tarczą do metalu nacięcia w miejscach, w których stary krzyż łączył się z tuleją (na taką głębokość, na jakiej znajdował się stary krzyż)
Do stworzenia nowego krzyża użyłem miedziane druty grubości mniej więcej ludzkiego włosa wyciągnięte ze starego kabla od słuchawek.
Z jednej strony w nacięty otwór w tulei wsadziłem drut i zakleiłem kropelką, poczekałem aż wyschnie naciągnąłem drucik i tez zakleiłem, z drugim drutem zrobiłem tak samo.
Kombinowałem też z drukowanie krzyża na folii, po wycięciu i wklejeniu w miejsce starego też by może coś z tego było, niestety moja drukarka nie dała rady z tak małymi elementami:(
Przepraszam za jakość zdjęć – jeszcze się aparatu nie dorobiłem a jak na zdjęcia robione telefonem to i tak niezłe hehehe.
Jeszcze raz dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
macieja.konin
Posty: 5
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:49

Post autor: macieja.konin »

Witam! Jestem tu nowy kupiłem hatsana 90s z lunetką tasco 6-24x50 nie działa regulacja góra dół zabrałem się za rozkręcanie udało mi się ale teraz nie mogę włożyć tej blaszki nr 7 macie jakieś propozycje?Można rozkręcić jakoś lunetę na pół??
rifleman

Post autor: rifleman »

Witam!
Więc po kolei.
Pokrętła wież wykręć maksymalnie do góry. Tak, żeby bolce regulujące (czy jak to się tam zwie :hihi:) jak najmniej "zaglądały" do wnętrza tubusu. Potem jakoś delikatnie spróbuj ułożyć blaszkę (powinno być lekkie nacięcie) we właściwym miejscu i ładuj rurkę z soczewkami. Kolejność najpierw blaszka potem rurka.
Trzeba trochę się napocić, ale powinno wejść.
Tubus twojej lupki jest raczej nierozbieralny. ;)
Pozdrawiam
Łukasz
macieja.konin
Posty: 5
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:49

Post autor: macieja.konin »

rifleman pisze:Witam!
Więc po kolei.
Pokrętła wież wykręć maksymalnie do góry. Tak, żeby bolce regulujące (czy jak to się tam zwie :hihi:) jak najmniej "zaglądały" do wnętrza tubusu. Potem jakoś delikatnie spróbuj ułożyć blaszkę (powinno być lekkie nacięcie) we właściwym miejscu i ładuj rurkę z soczewkami. Kolejność najpierw blaszka potem rurka.
Trzeba trochę się napocić, ale powinno wejść.
Tubus twojej lupki jest raczej nierozbieralny. ;)
Pozdrawiam
Łukasz
gdzie ja mam tam palec włożyć :D
http://www.bankfotek.pl/view/490744

[ Dodano: Pią 01 Sty, 2010 19:23 ]
http://www.bankfotek.pl/view/490747 tu była śrubka więc wydaje mi się ze ten tubus jest po prostu sklejony bo włożenie tej blaszki od strony okularu jest niemożliwe :cisza:

ps
dzięki za odpowiedź rifleman
rifleman

Post autor: rifleman »

Jak wyjąłeś to i włożyć się musi. Od strony okularu albo obiektywu spróbuj.
macieja.konin
Posty: 5
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:49

Post autor: macieja.konin »

a może inaczej jest ktoś kto miał tę lunetkę w swoich rękach i mógłby z nią zrobić porządek i ile to by mnie kosztowało?
jamba
Posty: 578
Rejestracja: 04 lip 2008, 10:23
Lokalizacja: Kraków / Wrocław

Post autor: jamba »

Qbacz... :prawie prosto Ci to wyszło :hm: Dawno temu, miałem awarie czegoś co można nazwać lunetką .Rozwaliłem krzyż i w podobny sposób naprawiłem ,ale....zamiast drucika wyciołem z ojca pędzla do golenia prosciutkie i sztywne włosie .Kiedyś sie dowiedziałem ,że w Kanadzie traperzy używali śierści wiewiórki albo bobra,do naprawy siatek celowniczych.
-może warto pomyśleć o tym !!!
Yupikayey...Motherfruck.. ROZBROJONY :(
Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

sory za ot... ale jak złapiesz bobra albo wiewiórkę ?? .. nie mogłem się powstrzymać :D:D
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
jamba
Posty: 578
Rejestracja: 04 lip 2008, 10:23
Lokalizacja: Kraków / Wrocław

Post autor: jamba »

Czekałem na to pytanie :lol: można sierść kota albo psa--mówię serio.Można też z pędzla malarskiego albo do golenia . :)
Yupikayey...Motherfruck.. ROZBROJONY :(
macieja.konin
Posty: 5
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:49

Post autor: macieja.konin »

jamba pisze:Czekałem na to pytanie :lol: można sierść kota albo psa--mówię serio.Można też z pędzla malarskiego albo do golenia . :)
Panowie a może merytorycznie?? :D

[ Dodano: Pon 04 Sty, 2010 19:58 ]
kurcze emocje opadły zastanowiłem się jak ta blaszka musi się zainstalować w środku...a to było takie dziecinnie proste :hm:
Awatar użytkownika
Hani
Posty: 16
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:54
Lokalizacja: Przybradz/Hannover

Post autor: Hani »

Tak czytam wasze posty odnośnie podkładania gumek itp, a czy nie było by prościej wykręcić wieżyczki a potem jakoś poza rurkę wstrzyknąć silikon albo klej do montażu szyb samochodowych poczekać aż wyschnie zakręcić wieżyczki i sprawdzić czy by to zadziałało.
Aż mnie kusi żeby kupić takie badziewie i zobaczyć hehe.
Hatsan 90 kal. 4.5 Quattro Trigger by Alchemik + Leapers 3-9X32 AO
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 592
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Zet »

A regulacja by potem była?
AA ProSport w orzeszku 8)
Awatar użytkownika
Hani
Posty: 16
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:54
Lokalizacja: Przybradz/Hannover

Post autor: Hani »

Myślę ze tak bo wieżyczkami dociskało by się rurkę z soczewkami a ta silikon inaczej mówiąc sprasowywało, wydaje mi się ze po takiej przeróbce te najtańsze lunetki trzymały by zero bo silikon trzymał by rurkę z soczewkami i nie pozwolił by się jej przemieszczać (teoretycznie)
Ostatnio zmieniony 31 maja 2012, 21:41 przez Hani, łącznie zmieniany 1 raz.
Hatsan 90 kal. 4.5 Quattro Trigger by Alchemik + Leapers 3-9X32 AO
rifleman

Post autor: rifleman »

Chyba kolego nie znasz właściwości kleju do szyb. 5-6 lat siedzę w tej branży, więc Ci powiem, regulacji nie będzie, a jeśli nawet to znikoma.
Taki silikon się nie "sprasowywuje" jest elastyczny, ale w bardzo wąskiej granicy.
ODPOWIEDZ