Obrazek

Wytrzymałość celowników na Hatsanach

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

BTW - Można by też przykleić temat-instrukcję zakładania montażu i lunety. Ja nie wiedziałem jak i skończyło się na niepotrzebnym przewiercaniu delty na śruby fi6mm - a montaż był OK. Temat może i nie byłby długi ale z całą pewnością pomógłby nowym użytkownikom optyki cieszyć się od pierwszych chwil z nabytków.
Pozdro
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Borys pisze:Powodem "suwania się " jest nie tylko zły montaż (99,9%) :P ale tez i zła szyna, oraz "narowisty" karabinek
Najczęściej jednak to złe dokręcenie montażu ;)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Wierzbin pisze:Najczęściej jednak to złe dokręcenie montażu
Dodam jeszcze że "odtłuszczenie" szyny i montażu przed każdym przykręceniem jest KONIECZNE!!! ,o tym nie każdy pamięta :nie:


Ps. Denaturat jest do tego (i nie tylko) O.K. :hihi:
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
rocky
Posty: 9
Rejestracja: 02 sty 2009, 15:35
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: rocky »

Awatar użytkownika
ExtrArek
Posty: 34
Rejestracja: 09 lis 2008, 21:59
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: ExtrArek »

http://allegro.pl/item504..._na_hatsan.html
Powiększenie do 9 razy i podświetlona siatka celownicza zwiększy Twoją celność w pogorszonych warunkach atmosferycznych, a także podniesie prestiż twojego sprzętu strzeleckiego i uznanie wśród znajomych : )
....to się raczej do perełek z allegro nadaje :lol:
Hatsan 85 STG
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

rocky pisze:Co powiecie o tych lunetkach na harrego 70?
powiemy, że to nie są lunetki na żadnego harrego, nie tylko 70
Marcin chcesz bana za you?
Awatar użytkownika
assassin
Posty: 310
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:58
Lokalizacja:

Post autor: assassin »

No ale ta DO z Kolby.pl to raczej nie jest podróbka (czy się mylę?).
A za 150 zł z jednoczęściowym montażem, nawet niech to jest montaż no-name, to dość ciekawa opcja.
To ja się podpytam bo w optyce jestem zielony, czy taka właśnie lupka na harego 33 da radę wytrzymać więcej niż paczkę (hary będzie po tuningu od Alchemika).

http://allegro.pl/item517873127_luneta_ ... _gwar.html
H33 + Alchemik Inside + PP3-9x40
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Z Delty jedyne co wytrzymuje na sprężynach to DOT (Delta Optical Titanium). Zdarza się że trzymają się też DOC (Classic) Podróbka to raczej nie jest, ale na pewno jest to najniższy możliwy pułap. Czyli coś przez co conieco widać i można sygnować swoim logo. Niestety z optyką jest troszkę jak z samochodami. Nie ma tanich dobrych rozwiązań. Są za to rozwiązania ceną nijak nie mające się do jakości (drogo). Pytania typu: "Dobra luneta za 150/200/250 zł" to jak pytania o dobry nowy samochód za 4/6/8 tysięcy. Nie ma takich. Możesz zaryzykować z tą Deltą i trafić jak ja z bazarowym Tasco - około 4k śrutu przeszła na moim Hatsanie i nic jej nie jest. 33-ka ma mniejszy cylinder o ile pamiętam, a więc i mniejszą "moc". Jeśli jeszcze Alchemik przyłoży do karabinka swoje ręce i talent, jest szansa że szkiełko troszkę posłuży. A jak się wciągniesz w nałóg.. to się zacznie gonienie króliczka :D. Ja na Twoim miejscu dołożyłbym dychę i wziął to:
http://allegro.pl/item517883691_luneta_ ... er_gw.html
- Stałe powiększenie daje większą szansę na przeżycie lupki (mniej mechanizmów).
- Krzyż Mil-Dot.
- Flip-open w komplecie (oj wygodne to uzdrojstwo :) ).
- Też masz montaż w komplecie.
- 2 lata gwarancji :!:
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
assassin
Posty: 310
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:58
Lokalizacja:

Post autor: assassin »

Dzięki za odpowiedź. Teraz mniej więcej wiem, jak mam szukać. a dycha jeszcze tak dużo nie zmienia.
Jedyne co mnie zastanawia, to że napisali "MONTAŻ 1-częściowy niski (POINT PRECISION 120)", a o ile mi wiadomo dla lupki o obiektywie 40, powinien być raczej średni. Zatem i tak czeka mnie dokupienie montażu, chyba, że to wejdzie. :hm:

A co do króliczka i gonitwie za nim, to mam już od kilku lat tak, niestety bycie studentem nie pozwala (przynajmniej na razie) na "dogonienie" tego upatrzonego króliczka. ;)
H33 + Alchemik Inside + PP3-9x40
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

Łukasz zapomniałeś, że te modele 6x40, na przekór padajo jak muchy :!:
kolego asasyn, poczytaj cały temat o PointPrecisionach, jak chcesz tanio+50%szansy na przeżycie
Marcin chcesz bana za you?
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Kurza (tu element anatomii poniżej pleców)... przeoczyłem :/. Ja osobiście mam na Harnasiu PP 3-12x42, ale moja 90'tka jest specyficzna. Jakoś mało wierzga...

:hm: gdybyś chciał, mógłbym odstąpić Ci to moje "tabasco" za jakieś grosze, ale głowy za nie, nie dam. Już troszkę leży na półce.. Daj znać czy w ogóle byłbyś chętny, a wtedy możemy temat na PW/gg pociągnąć.
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
assassin
Posty: 310
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:58
Lokalizacja:

Post autor: assassin »

dałem pytanko w innym temacie ale nie widać tego jako "nowy post", wiec wkleję tu bo chodzi mi o czas.

u beżowych pojawiła się tania lupka Simmons Deerfield 4x32...zastanawiam się czy to wytrzyma na Harnasiu 33 z pełnym tuningiem (odrzut jest wyczuwalnie mniejszy, ale nadal jest, HW30 to to nie jest ;) ).
Luneta używka oczywiście, ale nie czytałem o tych lupkach dlatego proszę o opinie.
H33 + Alchemik Inside + PP3-9x40
Awatar użytkownika
SIEKIERA_666
Posty: 11
Rejestracja: 28 sty 2009, 8:01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: SIEKIERA_666 »

Witam.
Posiadam na swoim Hatsanie 80 Lunetkę - LEAPERS. Montaż jednoczęściowy z kołkiem stopującym. Po pierwszym skręceniu tego do kupy i próbie wyzerowania nastąpiła pewna okoliczność : lunetka zaczęła się przesuwać względem mocowania.
Między lunetką a uchwytem są pierścienie (półpierścienie) z tworzywa... i to dzięki nim "pływała" w uchwycie....
TU moje pytanie jak mocno można skręcać lunetkę w uchwycie aby nie doszło do "zmiażdżenia" jej????
Hatsan 80STG + Leapers 3-9x40
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

W pierwszej kolejności pozbądź się tej fizeliny i kleju z wnętrza obejm.
Dokręcaj po ¼ obrotu z umiarem i co najważniejsze - równomiernie na wszystkich śrubach.

Wiem, że stwierdzenie "z umiarem" brzmi dość enigmatycznie, ale tak właśnie trzeba dokręcić. ;) Podpowiem, że lżej jak te śruby, które trzymają montaż na frezie.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Ktoś kiedyś napisał że dokręca do momentu, aby kluczyk zaczął "sprężynować" około centymetra po jego puszczeniu. Trzymam się tej zasady i póki co udało mi się niczego nie pognieść :).
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
ODPOWIEDZ