Obrazek

Point Precision

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
Borys
Posty: 407
Rejestracja: 30 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: Suwałki

Point Precision

Post autor: Borys »

Witam, czy ktoś miał styczność z tym ustrojstwem:
http://www.allegro.pl/item171384595_lun ... tazem.html
Przy tych parametrach i dwuletniej gwarancji + montaż to cena jest :up:
Może ktoś z kolegów wie coś więcej o niej :)
Ostatnio zmieniony 22 lut 2008, 20:15 przez Borys, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawia Darek: Hatsan 55 S + Leapers 3-9x40 AOMDLTS + ИЖ-53 + Laguna II 2,2 dCi 150 KM i coś jeszcze będzie...
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Wyglada bardzo fajnie, cena tez jest fajna, ale nie wiedziec czemu wyglada jak troche lepsza chinka. Ja bym nie bral.
Bezbronny
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Mam maleńką lunetę Point Precision 2-6X28. Po wakacyjnym strzelaniu musiałem ją pokleić. Znalazłem soczewkę luzem.
Nie prowadziłem zapisków ile śrutu poszło.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Awatar użytkownika
seba222
Posty: 69
Rejestracja: 23 lut 2007, 7:11
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: seba222 »

No wyglada naprawde fajnie, cena jest jeszcze fajniejsza, ale tez mam obawe czy wytrzyma na harym. Z drugiej jednak strony ma 2 lata gwarancji, wiec nic chyba nie szkodzi, zeby ja wyprobowac - moze sie jutro skusze (zalezy ile pieniazkow z fuchy dostane), bo raczej na pewno jutro kupie harego. Jest dosyc masywna (waga porownywalna z Vomzem 8x56), wiec nie jest to plastikowa tandeta. Sprzedajacy ma juz troche pozytywnych komentarzy przy braku negatywnych, wiec wiele przemawia na korzysc lunetki.
Iż 38 + Norica mod. 56 + Slavia 631
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Wspomniane wyżej maleństwo, to moja pierwsza luneta i perwsza jaką musiałem rozbebeszyć. Kosztowała niewiele ponad 100zł.
Wszystko w środku jest masywne /tak na pierwsze oko/, uszczeleczki ładne, ale wszystkie pierścienie trzymające soczewki wkręcone były na sucho.
Pokleiłem ją jesienią i teraz założyłem ruską PO 4X34, która miała być na Harrego lecz ten jest bez lufy. Tak więc nie postrzelałem jeszcze, po klejeniu, tak porządnie, żeby mieć pełen obraz.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
NBGKINOMYSZ
Posty: 30
Rejestracja: 12 sty 2007, 22:11
Lokalizacja: ZDUŃSKA WOLA

Post autor: NBGKINOMYSZ »

Najwyraźniej widać,że nikt jeszcze nie przetestował tej lunety na Hatsanie.
Masz szansę to zrobić i podzielić się swoimi spostrzeżeniami.
24 miesięczna gwarancja trochę uspokaja. Napisz jak już zdecydujesz.
AA PRO SPORT+BUSHNELL BANNER 4-12X40
PO HATSANIE 90S POZOSTAŁO WSPOMNIENIE
kraina
Posty: 179
Rejestracja: 01 lis 2006, 7:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kraina »

kumpel posadził POINTA 3-9 x 40 z regulacja paralaksy na Harym 55s ;) , ale strzela on nie za dużo tak praktycznie to raz na miesiąc, od momentu założenai na Harego wystrzelał ok 300 srucin ( lunecie na razie nic nie jest ) , Hary jest wersja z pudła bez żadnych przeróbek, nie wiem jak długo ta luneta mu wytrzyma ale jak padnie to dowiecie się pierwsi :D , lecz przy jego typie strzelania może to trochę potrwać ;), sam mam na nia ochote bo wygląda dość ładnie , ma w komplecie montaż, ma gwarancji 2 lata, i ma na jważniejsze ma cene za swoje walory niezwykle przystępną bo moge ja miec za 200 pln, a siatke ma tez dosyc ciekawa tylko nie wiem dokładnie jak z niej korzystać by trzeba było ( sporo tych kresek tam jest ) ;)
bo człowiek czasem musi sobie Blow,H100.22cal.&Belomo,HW97k&Leapers
Borys
Posty: 407
Rejestracja: 30 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Borys »

Zaryzykowałem i kupiłem to ustroistwo, udało mi się wyrwać ją za 187,5 z przesyłką.
Wygląda solidnie, strzelałem w niedzielę ale tak wiało że, o wyzerowaniu do tarczy musiałem zapomnieć. Ale puszka na 30 m nie miała szans, wystrzeliłem ok. 100 śrucin i jeszcze żyje :lol: Jak będzie lepsza pogoda to przestrzelam do tarczy.
Pozdrawia Darek: Hatsan 55 S + Leapers 3-9x40 AOMDLTS + ИЖ-53 + Laguna II 2,2 dCi 150 KM i coś jeszcze będzie...
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

No wyglada całkiem całkiem.Jak się nie doczekam na Barskę to się chyba pokuszę do mojej Slawki 634 ciekawe jakie bedzie miała szanse żywota na tej pukawce.
Zaryzykowałem i kupiłem to ustroistwo, udało mi się wyrwać ją za 187,5 z przesyłką.
Napisz czy ten montaż wejdzie na szynę slawki,wątpie ale ngdy nie wiadomo,no i gdzie ją wyrwałeś taniej.
Old Indian Never Die
Borys
Posty: 407
Rejestracja: 30 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Borys »

indian pisze:Napisz czy ten montaż wejdzie na szynę slawki
Jak na złość nie wiem nic o parametrach szyny na Slavce, a nie mam siły teraz szukać (sorry, za mną 24 h bez snu) podaj mi je, to Ci odpowiem. A jeżeli chodzi o cenę, to kupiłem tam, gdzie podałem link. Tylko, że została wystawiona aukcja z licytacją i ceną minimalną. Wylicytowałem cenę minimalną i nikt więcej nie licytował, takim to sposobem udało mi się "wyrwać" taniej. Ponownie takiej aukcji już nie widziałem. :)
Pozdrawia Darek: Hatsan 55 S + Leapers 3-9x40 AOMDLTS + ИЖ-53 + Laguna II 2,2 dCi 150 KM i coś jeszcze będzie...
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Szerokośc szyny to 13mm,długość to 100mm ale ze względu na sposób zakonczenia do wykorzystania jest tylko 97mm długośći.
Old Indian Never Die
Daniel70
Posty: 144
Rejestracja: 18 sie 2006, 9:07
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Daniel70 »

indian pisze:.... ale ze względu na sposób zakonczenia do wykorzystania jest tylko 97mm długośći.
Montaż jednoczęściowy długości 10 cm nada się.
Pilniczkiem końce montażu (szczęki) należy delikatnie zeszlifować.
Pozdrawiam
Daniel70
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Tia.długość jeżeli ma 100mm to nie problem gorzej jak montaz jest dłuższy chociaż nie widziałem takiego.Jeżeli ten PP ma 100mm to git tylko czy wejdzie na szerokość??
A tak wogule to jak go się przykręca do szyny bo na fotkach z Alledrogo nie widać żadnych śrób ani z jednej ani z drugiej strony??Tylko takie fotki czy to jakieś cudo jest??

[ Dodano: Nie 15 Kwi, 2007 10:49 ]
A tak wogule to jak go się przykręca do szyny bo na fotkach z Alledrogo nie widać żadnych śrób ani z jednej ani z drugiej strony??Tylko takie fotki czy to jakieś cudo jest??
OK OK sorki niedopatrzenie śrubki są:-)
Old Indian Never Die
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Borys
Posty: 407
Rejestracja: 30 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Borys »

Długość montażu wynosi 100 mm i jest na szynę 11mm. Nie mam możliwości sprawdzenia czy zapnie się na 13mm.
Pozdrawia Darek: Hatsan 55 S + Leapers 3-9x40 AOMDLTS + ИЖ-53 + Laguna II 2,2 dCi 150 KM i coś jeszcze będzie...
ODPOWIEDZ