Obrazek

Point Precision

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Powinni uznać.. ale to następny dowód na to, że lepiej dołożyć i kupić na Harnasia coś bardziej "pancernego" niż zaoszczędzić a potem żałować.. :/

Krystian, a tego Hatsana masz "ucywilizowanego" czy "podkręconego" ?
Bo pudełkowiec i OC będą mordować większość dostępnych tanich lupek.. :maruda:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
krystianzach
Posty: 68
Rejestracja: 02 sty 2014, 20:30
Lokalizacja: Zachełmie

Post autor: krystianzach »

Harnaś po pożądnym ucywilizowaniu, trochę się rozczarowalem. Myślałem że więcej wytrzyma niż bazarowy ZOS.
Czy za dnia czy pora nocna,
butla piwa jest wszechmocna.
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Na mi właśnie dzisiaj zrobiło się to samo, spadła cała prawa belka. Ciekawe co na to powiedzą w "zielonym". :hm:

[ Dodano: Wto 18 Lis, 2014 08:24 ]
No muszę pochwalić "ZS". Lupka wysłana w czwartek wróciła we wtorek wymieniona na nową :)
krystianzach
Posty: 68
Rejestracja: 02 sty 2014, 20:30
Lokalizacja: Zachełmie

Post autor: krystianzach »

Panowie jaki montaz zalozyc do pp 3-12x42?Na fabrycznym brakuje mi regulacji w pionie na hatsanie90.
Czy za dnia czy pora nocna,
butla piwa jest wszechmocna.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

To odwróć montaż przodem do tyłu - może pomoże.. ;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
bambus0134
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 160
Rejestracja: 01 kwie 2013, 23:56

Post autor: bambus0134 »

Albo dotnij pasek kliszy lub wytnij pasek z butelki plastikowej .
I odpowiednio podłuż jeden lub dwa paski z na przedniej obejmie jak chcesz podnieść w górę , lub z tyłu jak chcesz w dół .
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Albo źle założyłeś albo :hm: sknocony montaż lub lupka
U mnie ten zestaw działał optymalnie :)
Nawet na Zawodach :)
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
krystianzach
Posty: 68
Rejestracja: 02 sty 2014, 20:30
Lokalizacja: Zachełmie

Post autor: krystianzach »

Jak lupka wróci z gwarancji to będę próbowal cos zrobić. ( gubila zero)
Czy za dnia czy pora nocna,
butla piwa jest wszechmocna.
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 390
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Post autor: masa »

Panowie - z innej beczki.....
Mam PP 3-12x42 i to co do tej pory przeczytałem na forum w całości pokrywa się z moimi obserwacjami. Moja na stówę gubi zero po próbie regulacji ostrości okularu (nie myślę teraz o obiektywie czyli AO). Jestem też prawie pewien , że zero "pływa" przy regulacji AO. :maruda:
Najbardziej mnie dobija coś innego.
Wyborowym strzelcem nie jestem i przyznaję bez bólu , że wciąż uczę się karabinka , ale nie przestaje mnie zastanawiać jedna rzecz: lupka z regulowanym AO przy prawidłowym ustawieniu odległości powinna nie być czuła na błąd paralaksy.....
W mojej hiszpance baka policzkowa jest dla mnie za niska. Staram się bardzo powtarzalnie ustawiać do strzału i naczytałem się sporo o odległości oka od okularu , cieniach na obrzeżach szkła przy nieosiowym ustawieniu itd.... :hm:
Sęk w tym , że przy zachowaniu wszystkich prawideł mierząc do tarczy na 25m (powiększenie 8x) minimalne odchylenie oka od osi lunety - na długo przed pojawieniem się cienia - powodowało wędrowanie krzyża po tarczy nawet do 2 cm. Oczywiście o celnym i powtarzalnym strzelaniu nie ma mowy..... ;(
Więc jak to jest z tym AO ??? :hm:
Czyżby lupka do reklamacji? Z opisanych na wstępie powodów już prawie podjąłem decyzję o jej odesłaniu , ale czy istnieje jakaś wada lunety z AO , która dawała by taki efekt "pływania" krzyża po tarczy ? :hm:
Informacyjnie - karabinek bardzo przyjemnie pracuje. Test śruta - przesunięcie powtarzalnie poniżej średnicy 4,5mm Exacta.
TX200 HC + Element Helix
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Po pierwsze, lupka nie musi być dokładnie opisana, i jeśli ustawisz na lunecie AO na 25m to niekoniecznie musi być wyostrzona na ten dystans.. może być np na 20 albo 30m.. :/
Po drugie, ustawianie ostrości przy lupce z małym obiektywem i stosunkowo niedużym powiększeniem nie jest tak dokładne przez większą głębię ostrości.. Np u mnie w burku (32mm) ciężko jest stwierdzić czy jest 20 czy 30m skoro przy ustawieniu AO na 25m mam ostro od ok 18 do 32m..
A po trzecie.. w tanich lunetach okazuje się że nawet po ustawieniu AO na zadany dystans błąd paralaksy daje o sobie znać.. :/
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
grigo
Posty: 5
Rejestracja: 27 kwie 2015, 22:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: grigo »

Witam.
Widzę że dużo tutaj użytkowników Precision Point. Interesuje mnie zakup niedrogiej lunetki i pewnie zakończy się na PP 3-9x40. Jako, że montuję ją na Slavię 634 która ma stosunkowo niską bakę - bardziej pod tru-glo niż optykę, zastanawia mnie jedna rzecz. Dlaczego w zestawie z lunetką proponowany jest wysoki montaż? W zielonym sklepie nie maja średniego i nie wiedzą czy spasuje a mi nie zależy na windowaniu lupki na wysokim skoro średni powinien dać radę. Czy ktoś montował ten celownik na średnim montażu (myślałem np, o dwuczęściowej delcie) Będzie działało czy przekombinowałem?
zbynio
Posty: 49
Rejestracja: 24 kwie 2015, 19:24
Lokalizacja: Skoczów

Odp: Point Precision

Post autor: zbynio »

Przyłączam się do pytania kolegi.

Czy PP 3-9x40 lub 3-12x42 wejdzie na średni montaż?

Bo ten oferowany z lupką nie jest za ciekawy i dużo ludzi narzeka że jest za słaby.
Więc moim zdaniem nie warto dopłacać 30 zeta.

A akurat mam dobry średni montaż .
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Odp: Point Precision

Post autor: Mamutowicz »

zbynio pisze: Czy PP 3-9x40 lub 3-12x42 wejdzie na średni montaż?
Sam nie wejdzie .. nie ma nóg.. ale jak go włożysz to powinien pasować :)
Ta x42 może mieć ciasno przy obiektywie.. trzeba sprawdzić.. jeśli będzie na styk to niedobrze, bo przy odrzucie może "pukać" w system.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

Tutaj siedzi na at44, jak widzisz na sprężynie montaż ten byłby za niski o jakieś 5mm

Obrazek Obrazek
AT44-10S cal.22 + PP 4-12x50 AO
zbynio
Posty: 49
Rejestracja: 24 kwie 2015, 19:24
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: zbynio »

Czyli jak w PP 3-12x42 brakuje 5mm to w 3-9x40 bedzie brakować 3mm?

Czy faktycznie jest miedzy nimi 2mm różnicy w średnicy całkowitej czy tylko obiektyw ma 2mm różnicy?
ODPOWIEDZ