Obrazek

Point Precision

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
kadet
Posty: 2
Rejestracja: 03 sie 2009, 20:24

Post autor: kadet »

Wierzbin pisze: Nie chcę Cię martwić, ale PP to też china mać.
I tak odczuję różnice :D
Wcześniej miałem chińskie bazarowe szkiełko 4x20. Tylko nie wiem czy 20 odnosiło się do ceny, ilości strzałów do samoderegulacji, czy też czasu wypalenia wzroku... Znaczy się założyłem raz na Cr.1077 i więcej tego błędu nie popełniłem... :maruda:


Przy okazji chciałem się jeszcze dowiedzieć 2 rzeczy:
-czy ktoś wie od jakiej odległości ostrzy PP 3-12x42? Poczytałem coś nie coś o ostrzeniu, wpadłem przy okazji na temat paralaksy i teraz mam już zupełny mętlik w głowie.

-czy montaż oferowany z ww. lunetą nie powoduje problemów z nieosiowością etc? W wątku z optyką radzili go czym prędzej zmienić ale to chyba ze względu na odrzut wiatrówkach sprężynowych...
bern
Posty: 50
Rejestracja: 20 paź 2013, 9:21
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: bern »

kadet pisze: -czy ktoś wie od jakiej odległości ostrzy PP 3-12x42?
też chciałbym wiedzieć - wie ktoś? ;)
emildr
Posty: 1
Rejestracja: 21 sie 2011, 21:39

Post autor: emildr »

Witam
Moja PP 3-12-42AO przy powiększeniu x3 ostrzy od ok 3,5-4m a przy x12 ok 7m.
Jeżeli chodzi o montaż orginalny to u mnie nie mam z nim problemów trzeba go tylko dobrze zablokować, ja oprócz blaszki stopującej którą mam przykręconą za montażem lunety przykręciłem śrubką środek montażu zamiast tego kołka metalowego który jest w zestawie. Trzeba tylko uważać żeby śrubka nie była za długa bo zaczepi o tłok:) Na razie 2 sezony trzyma zero jak potrzeba.
Hatsan MOD 80 QT by Alchemik+PP 3-12x42AO
Awatar użytkownika
bartos
Posty: 4
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:51
Lokalizacja: Lodz
Kontakt:

Post autor: bartos »

W ostatnim czasie kupiłem lunetę PP 3-9x40 i powiem szczerzę, że jestem zadowolony. Na poprawę celności i powtarzalności na pewno też wpływ miał tuning zestawem od szanownego Alchemika, natomiast ta luneta w porównaniu to "gratisowej lunety" też 3-9x40 firmy NONAME to jak dzień do nocy :)
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

emildr pisze:Moja PP 3-12-42AO przy powiększeniu x3 ostrzy od ok 3,5-4m a przy x12 ok 7m.
Gdyby lunety z obiektywem 42mm ostrzyły na x 12 od 7 metrów, to HFT byłoby piękne.
Niestety jest to wbrew fizyce.
Zależy jeszcze jak jest ustawione AO.
Ostrzenie bardzo oględnie można szacować przy ustawieniu AO na 25m, wtedy na x12 ostro będzie od ok 20m.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
materatz
Posty: 650
Rejestracja: 24 kwie 2008, 19:41
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: materatz »

Dlatego trzeba posiłkować się lunetami 32 z jasnym szkłem ... np timberline burrisa ale to inna cena. Tylko ilu znas strzela po zmroku :)
TXHC, QB78, Slavia631
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły!
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

materatz pisze:... Tylko ilu z nas strzela po zmroku :)
Ja i to często... ale na pewno nie z Burka. :hm:

Generalnie do "ciemnego" strzelania warto mieć obiektyw jaśniejszy (np: "50), nawet z niższej półki.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Cortez pisze:ale na pewno nie z Burka
Ty się Piotrek burka nie czepiaj , bo będziesz miał ze mną do czynienia ( dałem słowo Mamutowi , że nic złego o burku nie napiszę ) . Jeszcze jedno nie wolno teraz Mamuta denerwować przecież to nasz reprezentant jedyny na MŚ i pokładamy w nim wielkie nadzieje . Jak by co to przez Ciebie w tym roku ............ ( w zeszłym było na mnie ) . :)
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Jasne.. nie czuje presji wcale.. ;) :lowca::bicz:
Piotrek, dużo zależy od oczu i tego jak ciemne to ma być to strzelanie..
Taki SS np ( z mil quad) jest jaśniejszy,od burka ale ma cieńszy krzyż, i po zmierzchu jednak łatwiej z burka cel namierzyć.. ;) a jak sie już zupełnie ciemno zrobi.. to trza szczelać po palcu.. :hihi:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Toż tłumaczę, jak krowie na rowie...do ciemności większy obiektyw i trochę grubszy krzyż!!! Może być nawet podświetlany. A co tam. :PP
Nie lubię "pięćdziesiątek" - bo wielkie i ciężkie, oraz wymagają wyższych montaży.

Do Burka nic nie mam - bo to dobra optyka do HFT, ale wymagająca. Ja odpadam. Wolę jednak SSa i podobne.

Mamuta nie stresuję - wręcz przeciwnie. Jak nawet nie zaszaleje - to i tak będzie. A my nie... ;)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Cortez pisze:Toż tłumaczę, jak krowie na rowie.
A możesz mówić co chcesz i tak DOC i burek jest :king: gościu jest nie reformowalny i wszystko widzi własnymi oczami jak mawia Wisior .
Nie denerwować , łagodnie zero stresu . Piotrek przepraszam , że się odzywam jak by co edytuje .
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
Luteres
Posty: 63
Rejestracja: 23 mar 2014, 21:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Luteres »

Ekhm, temat Point Precision, a Burris i DOC wiele z PP wspólnego nie mają :D

Ja na 12m przy powiększeniu x12 z paralaksą na 27m tarczę zobaczyć mogę stosunkowo dobrze - nie jest to mleko, obraz jak żyleta również nie, coś pomiędzy. Jeżeli figurka miałaby kolory lizaka Mamutowicza to z 10m KZ bym widział (PP 3-12x42AO).

Przy okazji zapraszam: www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=12682
Zainteresowany HW40.
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Luteres pisze: to z 10m KZ bym widział
To ustaw i sprawdź KZ 20(średnio obitą ) na 8 metrze i co zobaczysz ? Niewiele lunet to może .
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
Jarek powraca
Posty: 70
Rejestracja: 24 kwie 2014, 17:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarek powraca »

Mógłby mi jakiś obecny posiadacz PP ( najlepiej 3-12x42AO ) powiedzieć jaki zakres odległości "ogarnie" lupka z AO ustawionym na 28-30 metrów i zoomie 10x? Tzn jaka jest minimalna i maksymalna odległość, z której przy tym ustawieniu można coś zobaczyć i w miarę normalnie strzelać?

Pytam, gdyż jak się niedawno dowiedziałem, zmiana zooma czy AO lubi w tańszych lupkach wpływać na zmianę POI :maruda:

Pozdrawiam
krystianzach
Posty: 68
Rejestracja: 02 sty 2014, 20:30
Lokalizacja: Zachełmie

Post autor: krystianzach »

Proszę o poradę. Zakupiłem w zielonym lupkę pp 3-12x42AO po założeniu na h90 z vortexem i oddaniu około 150 strzałów rozpadł się krzyż. Poprostu odpadła prawa pozioma belka z kropkami milidot. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem? uznają to na gwarancji?
Czy za dnia czy pora nocna,
butla piwa jest wszechmocna.
ODPOWIEDZ