Obrazek

Point Precision

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Zbyszek, na średni będzie pasować. Jak się nie mylę to średni jest do 42 a wysoki do 50. Ja mam teraz założony na dwuczęściowym niskim. Co prawda bikini się już nie mieści, ale minimalny prześwit jest.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Tak sobie tylko wyobrażam.. nie miałem żadnego PP.
Ale miałem DOCa 3-9x40 i DOTa 4-16x42 i w DOCu miałem na Hatsanie/TXie tyle miejsca że wchodziła zakrywka z zapasem, a w DOTu zakrywka już nie właziła.. miejsca było 0.5mm max..
Tyle, że DOT miał z przodu pierścień regulacji paralaxy.. jak kupisz lupkę x42 bez AO z przodu to na średnim spokojnie się zmieści.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
zbynio
Posty: 49
Rejestracja: 24 kwie 2015, 19:24
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: zbynio »

Mamutowicz pisze: jak kupisz lupkę x42 bez AO z przodu to na średnim spokojnie się zmieści.
Właśnie chcę z AO. Bez Ao to wiem że wejdzie.Ale wada wzroku robi swoje i musi być AO.

Chce kupić nową żeby mieć gwarancję , a kasy na razie starczy tylko na PP.

Z tego co czytałem to średnie montaże SM są do obiektywów do x45 ale podobno trzeba uważać na pierścień regulacji paralaksy i dlatego cały czas się waham czy jednak uda się go założyć.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Zawsze możesz zwrócić, albo dokupić wyższy montaż..
Mój DOT miał AO z przodu i wlazł.. ale nie wiem jak to sie ma do PP czy bedzie większy rozmiar czy nie..
No ale.. przecież na forum jest wielu ludzi z PP wiec chyba ktoś może się wypowiedzieć w tej kwestii.. ? :hm:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
zbynio
Posty: 49
Rejestracja: 24 kwie 2015, 19:24
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: zbynio »

Mamutowicz pisze:Zawsze możesz zwrócić, albo dokupić wyższy montaż..
Mam niską bakę i lupkę na wysokim montażu i nie jest to dobre połączenie .
Zrobiłem sobie podwyższenie baki(ala daras - teść tapicer) ale bardzo nie komfortowo się mi strzela.

Mamutowicz pisze:No ale.. przecież na forum jest wielu ludzi z PP wiec chyba ktoś może się wypowiedzieć w tej kwestii.. ?
Właśnie liczę że ktoś posiadający PP się wypowie.
Jak na razie na Pw odpowiedział tylko janusz22551 (choć pisał do wielu użytkowników).
Rozumiem to, bo nie każdy ma czas i możliwości.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Wiesz co .. to zrób tak - kup lupkę x40 i posadź na średnim i będzie dobrze.
tak szczerze.. to ja kupisz lupke bez AO to też dużo nie stracisz, ale skoro musisz mieć AO to może zapytaj o dostępność 3-9x40 AO - może będą wkrótce mieli to qpisz optymalną lupkę za małe pieniądze..
tyle że PP to raczej słabe szkiełka tak ogólnie.. :/
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Musiał by się wypowiedzieć ktoś, kto ma PP i taki sam montaż jak Twój. Montaże różnych firm będą się między sobą różnić. U mnie na montaż jednoczęściowy niski PP minimalnie brakowało, ale na dwuczęściowy niski i też PP, optyka weszła z minimalnym luzem.

[ Dodano: Czw 26 Lis, 2015 12:52 ]
Myślę, że jednoznacznej odpowiedzi nie dostaniesz. Po prostu kup optykę i albo będzie pasować i będziesz się cieszyć strzelaniem, albo poszukasz innego montaży ;) .
Ja obstawiam że będzie ok. Oczywiście napisz nam co z tego wyszło

[ Dodano: Czw 26 Lis, 2015 12:55 ]
Mamutowicz pisze: tyle że PP to raczej słabe szkiełka tak ogólnie.. :/
Szału nima :lol: Czas zbierać na ambitniejsze szkiełko ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
zbynio
Posty: 49
Rejestracja: 24 kwie 2015, 19:24
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: zbynio »

Ze zbieraniem na coś lepszego to jest tak że mam teraz przykładowo 200-300zł, a tu nagle ktoś proponuje jak trochę dołożę to ma fajną za 400zł , to jak wyłuskam 400zł to znowu ktoś wyskoczy " nie kupuj tego lepiej dołożyć 100zł i masz .... i tak dojdzie do 1000zł albo więcej.
A niestety na dzień dzisiejszy tylko na PP mnie stać.

Nie spieszę się z zakupem i przeglądam też używki.
Ale ze to nówka i gwarancja 2 lata przemawia za PP.


Tak z innej beczki :kolega kupił ostatnio HW razem ze sprawną BSA ESSENCIAL 4-12X44 AO
Chce mi ja sprzedać za 2 stówy , bez gwarancji bo ma małego DOTa z poprzedniej plujki.
Co o tym myślicie?
CPM Atlanta
IZH 46
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

O BSA nic nie wiem, ale jak dla mnie to x42 to za dużo a tu jest x44 :nie:

[ Dodano: Wto 23 Lut, 2016 09:53 ]
Sprawdzone na sobie :!: Montaż średni Delty nie pasuje do PP3-12x42AO. Tak gdyby ktoś pytał
ODPOWIEDZ