Obrazek

Pomoc w wyborze

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
Awatar użytkownika
Pawelkrk
Posty: 57
Rejestracja: 16 cze 2016, 11:07
Lokalizacja: Kraków

Pomoc w wyborze

Post autor: Pawelkrk »

Witam, potrzebuje pomocy w wyborze lunety :) luneta do max 500 zł, do strzelania 25 metrów(raczej rekreacyjne strzelanie), będę chciał ją założyć do Benjamin Trail Nitro Piston.

Mam 3 konkretniejsze firmy, poniżej linki.

https://www.olx.pl/oferta/luneta-celown ... fb3a2bfc65

http://allegro.pl/luneta-point-precisio ... 15230.html

http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... l-1-1-0921

Poradźcie coś, a może ktoś ma pomysł na coś innego np. jakąś stałkę. Wiem że budżet 500 zł nie jest jakąś rewelacją ale może i tu da się coś ciekawego wynaleźć.

Z góry dzięki za pomoc.
HW97 KT + Weaver RV9 3-9x32 AO
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Paweł.. Jeśli nie masz zamiaru strzelać dalej niż na 25m, to nie jest Ci potrzebny teleskop x50 czy nawet x42.. Tak samo z powiększeniem - moim zdaniem spokojnie wystarczy powiększenie stałe 6x.
Nie będę oryginalny, ale do 500 pln chyba najlepiej wziąć DOCa - 3-9x40
Luneta na tyle dobra, że wystarczy Ci do strzelania na dystanse nawet do 50m ( a nawet więcej) a w dodatku łatwa do odsprzedania jak się już znudzi.

Nie wiem jak bardzo kopie ten Crossman, ale ewentualnie mógłbyś spróbować PP 3-9x40AO - w sumie ma gwarancję więc nawet jak padnie to wielkiej straty nie będzie..

A tak poza tym.. to na 25m do kapsli wystarczyło by strzelać z otwartych.. :hihi:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Pawelkrk
Posty: 57
Rejestracja: 16 cze 2016, 11:07
Lokalizacja: Kraków

Pomoc w wyborze

Post autor: Pawelkrk »

Stety/niestety ten crossman nie ma otwartych przyrządów ;p

Poczekam jeszcze na inne opinie :) ciekawi mnie ta propozycja POINT PRECISION 3-12X42 AO i czy ktoś miał z tym do czynienia osobiście.
HW97 KT + Weaver RV9 3-9x32 AO
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Piotrek dobrze Ci doradził odnośnie DOC-a :) O PP sporo znajdziesz w dziale Optyka. Co prawda PP jest sporo tańsze ale zastanów się, czy chcesz mieć optykę na karabinku i strzelać, czy raczej w ciągłej drodze między Tobą a serwisem :hihi:
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Ee.. Janusz.. może nie było by tak źle.. znowu te PP nie są aż tak delikatne. Tyle, że ja bym jednak brał ciut mniejsze szkło i powiększenie - jak pisałem wyżej 3-9x40 było by IMHO bardziej optymalnie.. ;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Mamutowicz pisze:Ee.. Janusz.. może nie było by tak źle.. znowu te PP nie są aż tak delikatne. Tyle, że ja bym jednak brał ciut mniejsze szkło i powiększenie - jak pisałem wyżej 3-9x40 było by IMHO bardziej optymalnie.. ;)
Może. Mam na stanie dwie PP i DOC-a :D Co prawda na Waltherze siedzi PP 3-12x42, ale sam wiesz, że Walther ma delikatnego kopniaczka, a optyka nie była kolejny raz wymieniona na nową, jak to ma w zwyczaju robić ZS, tylko naprawiona przez serwisanta. I pewnie dla tego jeszcze wytrzymuje. No niestety takie jest moje zdanie o PP :hm:
Awatar użytkownika
Pawelkrk
Posty: 57
Rejestracja: 16 cze 2016, 11:07
Lokalizacja: Kraków

Pomoc w wyborze

Post autor: Pawelkrk »

Panowie powiedzcie mi jeszcze co sądzicie o tym ?

http://allegro.pl/bushnell-trophy-xlt-3 ... 89841.html
HW97 KT + Weaver RV9 3-9x32 AO
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Pawelkrk pisze:powiedzcie mi jeszcze co sądzicie o tym ?
Po pierwsze, nie kupujemy sprzętu niewiadomego pochodzenia, nie wiadomo po jakich "przejściach", itp... (szczególnie używanych z portali aukcyjnych :nie: )
Po drugie, podobne "buszmelce" kleiłem, bo grzechotały w środku, a Wisior rozdawał je za free :lol: .
Po trzecie, rozważaj zakup polecanych i sprawdzonych przez koleżanki i kolegów z forum 8) .
Ps. Ta "piramidka" na krzyżu wymiata :hihi: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Pawelkrk
Posty: 57
Rejestracja: 16 cze 2016, 11:07
Lokalizacja: Kraków

Pomoc w wyborze

Post autor: Pawelkrk »

Dziękuje za wszystkie uwagi :) kupuję zatem DOC-a, zastanawiam się jeszcze zatem nad montażem jaki do tego polecacie? obecnie mam założony jednoczęściowy montaż.
HW97 KT + Weaver RV9 3-9x32 AO
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Pawelkrk pisze:obecnie mam założony jednoczęściowy montaż.
Jeżeli ma w sumie 12 śrub, to będzie O.K. jeżeli wysokość będzie pasowała.
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Pawelkrk
Posty: 57
Rejestracja: 16 cze 2016, 11:07
Lokalizacja: Kraków

Pomoc w wyborze

Post autor: Pawelkrk »

Jednoczęściowy wysoki, mocowanie na 8 śrubek :)
HW97 KT + Weaver RV9 3-9x32 AO
Awatar użytkownika
driver
Posty: 26
Rejestracja: 04 sie 2016, 18:08
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: driver »

Kolego, miałem kiedyś Walthera 6x42... i co by o nim złego nie powiedziano, dla mnie był świetny. Regulacja paralaksy, bardzo dobra optyka (jasna) no i na moim byłym Terrusie trzymał się dzielnie. Skoro chcesz strzelać na krótkim dystansie, możesz go brać pod uwagę, tym bardziej, że jest sprzedawany z 2-częściowym montażem 11 mm (solidnym) Jedyna jego wada to krzyż celowniczy, właściwie to nie wada, po prostu nie ma DOT, ale skoro chcesz walić na mniejsze odległości, to nie jest potrzebny :) Poza tym krzyż jest cienki, nie zasłania celu w stopniu krytycznym przy odległościach rzędu 30-40 m (mam na myśli tarczę 17x17, a konkretnie jej środek). Cena nie przekracza 400 zł. Lupka dobra i nie za droga, wytrzymała i wagowo też light :D Tyle ode mnie - powodzonka :hm:
HW 30S Hogan
GAMO PR 45 Cekaus
WALTHER 4-12x50 CI
Awatar użytkownika
Pawelkrk
Posty: 57
Rejestracja: 16 cze 2016, 11:07
Lokalizacja: Kraków

Pomoc w wyborze

Post autor: Pawelkrk »

Dzięki wielkie za streszczenie tej lupki, widziałem ją parę razy na allegro. Przyjrzę się jej teraz trochę uważniej.

Panowie no właśnie powiedzcie mi czy na odległości nie większe niż 25-40 metrów lepsza jest stałka czy coś z regulacją ?
HW97 KT + Weaver RV9 3-9x32 AO
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Chciał bym tylko nieśmiało "zauważyć", że "budżetowe" (tańsze) lupki mają taką wadę: podczas kręcenia powiększeniem, ostrością, itp... tracą ustawienie zera i nie wracają do wcześniejszego ustawienia, po pokręceniu trzeba korygować zerowanie ;( .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Pawelkrk
Posty: 57
Rejestracja: 16 cze 2016, 11:07
Lokalizacja: Kraków

Pomoc w wyborze

Post autor: Pawelkrk »

Qbuś czy w przypadku DOC-a mówimy o takim przypadku ?
HW97 KT + Weaver RV9 3-9x32 AO
ODPOWIEDZ