Obrazek

optyka do hatsana 90 po alchemizacji

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
aldik79
Posty: 40
Rejestracja: 02 lut 2017, 16:56
Lokalizacja: Opole

Re: optyka do hatsana 90 po alchemizacji

Post autor: aldik79 »

Jeżeli można to się podłącze do tego tematu:)
Witam, zakupiłem hatsana90- nie wykonałem jeszcze żadnego strzału(chcę go wpierw ucywilizować) nigdy jeszcze w ogule nie strzelałem:(
I teraz moje podobne pytanie czy warto inwestować np: http://deltaoptical.pl/luneta-celownicz ... ,d789.html.
Czy jak kupię taką lunetę czy coś jeszcze trzeba coś z nią robić? Przewija się tu "przefokusowanie", jeżeli to trzeba zrobić to na ile metrów to zrobić jeżeli jeszcze nigdy nie strzelałem:)
Aha a jak już podpytuje to czy możecie doradzić jakieś mocowanie do tego? tylko nie z górnej półki bo już i tak przekroczyłem mój budżet znacznie:)
czy ma być to wysokie czy średnie mocowanie?
Dzieki za pomoc- mam nadzieję że jak już będę miał komplet hatsan + luneta to się wkręcę w strzelanie:)

jeszcze jedno. w ofercie delty są dwa rodzaje lunet w tej samej cenie tz. duplex oraz MD. Czy one się różnią i która byłaby lepsza dla początkującego strzelca....jak kupię:)
https://deltaoptical.pl/blizej_celu/lun ... ,d833.html
http://deltaoptical.pl/luneta-celownicz ... ,d789.html
Hatsan 90 stg Qt tuning by alchemik, mały dot na pokładzie.....narazie na dalsze odległości nie wychodzi:(
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: optyka do hatsana 90 po alchemizacji

Post autor: Mamutowicz »

Hej Aldik!.
Lupka jaką zapodałeś w linku jest nawet trochę na wyrost ;) Choć ja bym doradzał raczej wziąć wersję z Mill Dotem niż Dupleks.
Nie musisz jej przefokusowywać bo ostrość ustawiasz sobie na obiektywie tak jak Ci pasuje.. ;)
Na początek spokojnie wystarczyła by Ci ta lupka : http://deltaoptical.pl/blizej_celu/lune ... ,d878.html przefokusowana na ok 20m, ale jak chcesz coś porządnego od razu, to tamten DOT jest całkiem do rzeczy 8)
Ale, jeśli chcesz wydać trochę więcej na lunetę żeby mieć porządną to osobiście poleciłbym tą: 4.5-14x32 AO Ballistc Plex - Do dostania na przykład tutaj: http://lunety.pinco.pl/viewtopic.php?f= ... a09453f48c
sam mam taką ( takie dwie ;) ) i dzisiaj między innymi dzięki tej lupce wystrzelałem swoją życiówkę na zawodach - 56 punktów.. :aloha:

Burris Timberline jest (moim zdaniem) o tyle lepszy od DOTa, że ma mniejszy obiektyw, a dzięki temu mniejszy błąd paralaksy , świetne szkła i chyba najlepszy krzyż do strzelania z wiatrówki.. Oczywiście to tylko moja prywatna opinia..

Co do montażu to do DOCa i DOTa powinien wystarczyć średni, np taki: https://deltaoptical.pl/blizej_celu/mon ... ,d562.html
A do Burrisa niski - np taki: http://www.zielonysklep.pl/akcesoria/53 ... 02484.html
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
aldik79
Posty: 40
Rejestracja: 02 lut 2017, 16:56
Lokalizacja: Opole

Re: optyka do hatsana 90 po alchemizacji

Post autor: aldik79 »

Dzieki za pomoc, chba jednak pozostane przy Dot-cie. Z jednego powodu, w delcie mogę wziąść sobie na raty wiec tak nie będzie boleć ta kwota za lunetę:)
Odnośnie tego uchwytu, jest tam napisane że " mocowanie do frezu broni: 10,5 mm " A gdzieś czytałęm że hatsan 90 ma 11mm. Czy to napewno będzie pasować?
Hatsan 90 stg Qt tuning by alchemik, mały dot na pokładzie.....narazie na dalsze odległości nie wychodzi:(
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: optyka do hatsana 90 po alchemizacji

Post autor: Mamutowicz »

aldik79 pisze:[...]Odnośnie tego uchwytu, jest tam napisane że " mocowanie do frezu broni: 10,5 mm " A gdzieś czytałęm że hatsan 90 ma 11mm. Czy to napewno będzie pasować?
Będzie. to 0.5mm nie zrobi różnicy.
Tylko jak będziesz kupować lupkę to weź z krzyżem mill dot - bardziej uniwersalny i łatwiej się strzela z poprawkami.. ;)

A! i jak kupisz montaż, to zanim założysz lunetę to odklej te plastry ze środka i zmyj klej benzyną ekstrakcyjną.. zaoszczędzi Ci to potem masę kłopotów.. 8)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
aldik79
Posty: 40
Rejestracja: 02 lut 2017, 16:56
Lokalizacja: Opole

Re: optyka do hatsana 90 po alchemizacji

Post autor: aldik79 »

ok, dzieki za podpowiedź. Jeszcze poczytam troche o lunetach przed kupnem. Wpierw muszę ztuningować mojego hatsana żeby mi lunety za szybko nie rozwalił:)
Hatsan 90 stg Qt tuning by alchemik, mały dot na pokładzie.....narazie na dalsze odległości nie wychodzi:(
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: optyka do hatsana 90 po alchemizacji

Post autor: Mamutowicz »

aldik79 pisze:ok, dzieki za podpowiedź. Jeszcze poczytam troche o lunetach przed kupnem. Wpierw muszę ztuningować mojego hatsana żeby mi lunety za szybko nie rozwalił:)
:up:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
aldik79
Posty: 40
Rejestracja: 02 lut 2017, 16:56
Lokalizacja: Opole

Re: optyka do hatsana 90 po alchemizacji

Post autor: aldik79 »

A czy jest sens dołożenia i wzięcia wiekszego zooma? https://deltaoptical.pl/blizej_celu/lun ... ,d955.html ?
Hatsan 90 stg Qt tuning by alchemik, mały dot na pokładzie.....narazie na dalsze odległości nie wychodzi:(
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: optyka do hatsana 90 po alchemizacji

Post autor: Mamutowicz »

Moim zdaniem nie ma sensu.. Zoom się przyda jak chcesz trafić w zapałkę na 50m .. ale to nie ten karabinek .. :hihi:
Ale - jeszcze raz - przy ciut większym budżecie optowałbym za Burrisem - zwłaszcza dla początkującego - minimalny błąd paralaxy to bonus nie do pogardzenia nawet dla doświadczonych strzelców.. ;)
Ale jak bierzesz na raty to .. weź "małego DOTa" - dużego nie wykorzystasz, zwłaszcza na tym karabinku.. ;)
A nie myślałeś żeby zamiast lupki wziąć na raty jakiś porządniejszy karabinek?
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
aldik79
Posty: 40
Rejestracja: 02 lut 2017, 16:56
Lokalizacja: Opole

Re: optyka do hatsana 90 po alchemizacji

Post autor: aldik79 »

hehe pod wpływem impulsu kupiłek karabinek. A teraz zaczynam czytać o strzelaniu:) tak wiec wpierw "pomęcze się" na tym co zakupilem, a potem sie zobaczy:)
Hatsan 90 stg Qt tuning by alchemik, mały dot na pokładzie.....narazie na dalsze odległości nie wychodzi:(
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: optyka do hatsana 90 po alchemizacji

Post autor: Mamutowicz »

Wiesz.. jakbyś miał możliwość oddać tego Hatsana i wziąć zamiast niego np HW 97 .. nawet jakbyś zrezygnował z DOTa i wziął jakąś tańszą lupkę to i tak byś na tym zyskał, bo świetny karabinek z budżetową optyką będzie celniejszy niż budżetowy karabinek z najlepszym szkłem na świecie... 8)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
aldik79
Posty: 40
Rejestracja: 02 lut 2017, 16:56
Lokalizacja: Opole

Re: optyka do hatsana 90 po alchemizacji

Post autor: aldik79 »

Hmm trochę za duża kwota na początek dla mnie:( Narazie jak pisałem "pomęcze się" z tym co mam:) Jak wcześniej pisałem jeszcze nie oddałem żadnego strzału:)
Hatsan 90 stg Qt tuning by alchemik, mały dot na pokładzie.....narazie na dalsze odległości nie wychodzi:(
janusz22551

Re: optyka do hatsana 90 po alchemizacji

Post autor: janusz22551 »

aldik79 pisze: Jak wcześniej pisałem jeszcze nie oddałem żadnego strzału:)
Postrzelaj troszkę :) Jeśli oddasz do tuningu, to i tak wszystkie bebeszki tuner wymieni. Będziesz przynajmniej mieć porównanie, jak pracuje pudełkowy, a jak po tuningu ;)
aldik79
Posty: 40
Rejestracja: 02 lut 2017, 16:56
Lokalizacja: Opole

Re: optyka do hatsana 90 po alchemizacji

Post autor: aldik79 »

No własnie wysłałem dzisiaj do alchemika:) Nie wystrzeliłem ani razu bo czytałem że najlepiej zrobić wpierw przgląd "0", tak więc pierwsze strzały będa po tuningu:>)
Hatsan 90 stg Qt tuning by alchemik, mały dot na pokładzie.....narazie na dalsze odległości nie wychodzi:(
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: optyka do hatsana 90 po alchemizacji

Post autor: Mamutowicz »

Normalnie serce rośnie jak się po 2k postach okazuje że jednak ktoś się uczy na naszych błędach i słucha rad.. :aloha:
Nie pożałujesz.
Ja mam TXa zrobionego w tym roku właśnie przez Alchemika i .. obłęd w ciapki.. Wymiata normalnie.. :)
Jak na to posadzisz małego DOTa to będziesz mieć masę frajdy.. A DOT Ci zostanie "na zaś" jak zmienisz karabinek.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
aldik79
Posty: 40
Rejestracja: 02 lut 2017, 16:56
Lokalizacja: Opole

Re: optyka do hatsana 90 po alchemizacji

Post autor: aldik79 »

No dobra, a macie jakąś poradę jak tu żonie wytłumaczyc po co mi wiatrówka???:) Bo jeszcze nie wie ze ja kupiłem:) Chyba ją spije i wtedy powiem:)
Hatsan 90 stg Qt tuning by alchemik, mały dot na pokładzie.....narazie na dalsze odległości nie wychodzi:(
ODPOWIEDZ