Obrazek

Delta Optical 3-9x40 Multi-x

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
HunterMoraKnive
Posty: 32
Rejestracja: 07 lip 2015, 14:08
Lokalizacja: Wrocław

Delta Optical 3-9x40 Multi-x

Post autor: HunterMoraKnive »

Witam mam problem ponieważ skończył mi się w lunecie zakres regulacju w lewo jak mogę to naprawić.Również regulacja powiększenia sie "zacięła" na da się jej przestawiać ani w lewo ani w prawo.Prosze o pomoc 🐻
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Skontaktuj się z serwisem - Serwis Delta Optical
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
HunterMoraKnive
Posty: 32
Rejestracja: 07 lip 2015, 14:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HunterMoraKnive »

Chciałem odesłać na gwarancje ale mam minimalnie wygięty tubus i napisali mi że na to nie ma gwarancji
KrzysiekP
Posty: 110
Rejestracja: 03 kwie 2015, 14:01
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: KrzysiekP »

Czyli tak jak przypuszczałem. Choć szczerze mówiąc podejrzewałem zbyt mocno zaciśnięte obejmy montażu. Tylko nie pasowało mi do nich zablokowane pokrętło od X.
Zawsze można zapytać czy naprawią to za opłatą. Chyba, że chodzi o DOE, wtedy daj sobie spokój.
zbynio
Posty: 49
Rejestracja: 24 kwie 2015, 19:24
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: zbynio »

W niektórych instrukcjach lunet które miałem pisało, że jeśli dojedziesz do skrajnego położenia czyli do końca regulacji w lewo lub prawo to jest możliwość że zablokuje się regulacja przybliżenia(zoom).

Przejedz regulacją w lewo i zobacz czy regulacja powiększenia zacznie się obracać.

A spróbuj obrócić montaż o 180 stopni. Możliwe że będzie lepiej. I napisz jaki montaż do tej Delty używasz .
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Po prostu wyślij lupke na gwarancję, i nie pisz nic o tubusie i tyle - Uznają - to naprawią, a nie uznają - to odeślą spowrotem.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

Wyślij do delty i powiedz że tubus jest wgięty i że o tym wiesz i żeby tego nie naprawiali.
AT44-10S cal.22 + PP 4-12x50 AO
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Przeczytałem jeszcze raz to co kol. HunterMoraKnive napisał i tak sobie myślę, że luneta wcale nie musi być zepsuta, trzeba tylko cofnąć pokrętła do położeń środkowych i regulacje wrócą, tutaj- Trzeba pobrać "PDF" Jest bardzo dokładnie opisana budowa lunety i skrajne wkręcenie wieży może blokować regulację powiększenia (o czym pisali koledzy).

Ps. Zmiana, lub obrócenie montażu powinno ułatwić prawidłowe ustawienie lunety (o czym też koledzy pisali).
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
ODPOWIEDZ