Obrazek

Jak ustawić lunetę?

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
Maciej12
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2015, 10:01

Jak ustawić lunetę?

Post autor: Maciej12 »

Witam :)
Kilka dni temu kupiłem hatsana 90 II generacji. W zestawie jest lunetka Vogler 3-9x40 http://allegro.pl/luneta-celownicza-vog ... 27966.html Problem polega na tym że za każdym razem gdy próbuję ją ustawić to po paru strzałach znów się rozkolimowuje. Czy ktoś z was jej może używał, jak się wam ona spisuje. Ja po wyregulowaniu jej na dystansie ok 30m mam problem trafić w puszkę po piwie, na tarczy jest rozrzut mniej więcej 20cm. Wydaje mi się że nie jest to wina wiatrówki ponieważ przy otwartych przyrządach celowniczych 30m to żaden problem. Nawet na 45m za pierwszym razem trafiłem w puszkę. Nie wiem co mam z nią robić. Reklamować? Tylko czy zostanie ona uznana?
raptowny
Posty: 51
Rejestracja: 22 cze 2015, 19:55
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: raptowny »

Luneta do reklamacji (powinna zostać uznana skoro została sprzedana w zestawie z takim karabinkiem), a hatsan do "poprawek" jeśli nie chcesz żeby to się powtarzało z budżetową lupką. Inna opcja to droższa luneta.
Awatar użytkownika
Komorniczek111
Posty: 80
Rejestracja: 05 paź 2014, 16:01
Lokalizacja: Wolin

Post autor: Komorniczek111 »

Witam jeżeli mogę się wtrącić to jak rok tmu zakupiłem hatsana egde i też w zestawie była luneta po kilku strzałach odkleiła się siatka celownicza napisałem do sklepu iż żądam reklamacji to podpisali mi iż luneta była gratisem do zestawu i nie podlega reklamacji :hihi:
Więc było churrrrraaaaaaa @#$%@@###@@##@ i zakupiłem nową delty i mam święty spokój używane jej na crosmanie i jestem :D a nawet :D :D
Wiec może być tak iż nie uznają reklamacji lunety jak była w zestawie pozdrawiam
Maciej12
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2015, 10:01

Post autor: Maciej12 »

Zadzwoniłem do nich i na całe szczęście przyjmą reklamacje, a paczka jest już w drodze. :)
raptowny
Posty: 51
Rejestracja: 22 cze 2015, 19:55
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: raptowny »

No to jacyś normalni ludzie tam pracują :D

A Ty powinieneś hatsana wysłać do jakiegoś "magika" w celu poprawek i zmniejszenia kopa, może wtedy jest jakaś szansa (niewielka), że tak luneta wytrzyma jak wróci :D
Na pewno celność też się poprawi, w przypadku mojego AT44 skupienie wzrosło dwukrotnie na 25m.
erli
Posty: 24
Rejestracja: 06 lip 2015, 11:56

Post autor: erli »

Morał z tej opowiastki jest jeden - kupuj zawsze wiatrówkę a nie wiatrówkę +superhiperextra zestaw akcesoriów+luneta.
Kup wiatrówkę a lunetę dokup po jakimś czasie.
raptowny
Posty: 51
Rejestracja: 22 cze 2015, 19:55
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: raptowny »

Jeśli ten zestaw nie jest wiele droższy niż sama wiatrówka to nic się nie dzieje, ale jeśli dopłaciłeś za to sporo to strata kasy. Rzadko kto dorzuca coś dobrego po kosztach :)
Maciej12
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2015, 10:01

Post autor: Maciej12 »

Sprzedawca bez problemu wymienił lunetę na nową, tyle że firmy kandar. Dzieje się z nią zupełnie to samo co z tamtą. Nie ma już chyba sensu bawić w reklamacje, bo te lunetki za 7 dych kompletnie nie nadają się na mojego hatsana. A w przyszłym roku gdy trochę grosza wpadnie to może lunetkę z delty kupię. ;) Za zestaw zapłaciłem niecałe 420zł.
ODPOWIEDZ