Obrazek

Point na śmietnik?

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
Awatar użytkownika
Luteres
Posty: 63
Rejestracja: 23 mar 2014, 21:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Point na śmietnik?

Post autor: Luteres »

Witam!

Z racji ładnej pogody postanowiłem wyjść postrzelać. Chciałem potestować skupienie Hatsana "bez mojej ingerencji" (karabinek leżał na miękkim, ja tylko byłem od spustu i trzymania w poziomie). Wszystko pięknie, 10 strzałów mniej więcej 2x2cm (12m) i się przestawiło zero. Myślę, że coś sam zrobiłem, a tu ok. 10 strzałów na "nowym zerze" i znowu się przestawiło. Ekhm, kilka razy tak było. No i tutaj pytanie o przyczynę.. Znawcą nie jestem, ale korona wygląda tragicznie, lecz raczej to nie ona - kilkanaście strzałów wchodzi w 2x2cm, ale potem kolejny jest o 2-5cm oddalony i tam się wycina nowa dziurka, bez korony by raczej był totalny siewnik. Pointa kupiłem nowego w zielonym na gwarancji, przeczytałem ją całą i miałem mały problem (2 dni po zakupie). Otóż element oznaczony jako "2" na moim profesjonalnym slajdzie "zgubił" gumę, która pod nim była i nie chciał się przesuwać. Pomyślałem, że nie ma sensu wysyłać takiej drobnostki na gwarancję i odkręciłem część "1" (co chyba nie było dobrym pomysłem). Czy po odkręceniu tego czegoś straciłem gwarancję? Montaż mam "ten zły" pointa, przykręcony diabelnie mocno (lakier pozdzierałem), kołek stopujący jest - niestety luneta minimalnie się porusza po kilku strzałach..

Planowałem wizytę na mych pierwszych zawodach u Panów z DSSR, ale ten badziew przekreśla szansę na dobrą zabawę..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zainteresowany HW40.
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

1. Montaż wyrzuć
2. Zadzwoń do Zielonego Sklepu i zapytaj. Powinni uwzględnić gwarancję.
3. Zacznij zbierać na dobrą lunetę. Niestety każdy z nas to przechodził. Gdy na początku słyszałem, że dobra luneta musi kosztować tyle co karabin to pukałem sobie po głowie. Okazało się to prawdą, więc wróć do początku ;)
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

A montaż.. czemu niby ma być przyczyną "gubienia zera.." ? :hm:
Ja jakoś nie widzę powiązania.. :?
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Montaż dla zasady lepiej wyrzucić ;) To straszny chłam....
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Jeśli pomimo mocnego dokręcenia luneta dalej się przesuwa - to fakt, montaż jest za słaby..
Ale jeśli to jest ten z zestawu, to zadzwoń do nich i zapytaj czy tego montażu też nie wymienili by na coś porządniejszego.. ewentualnie przewierć dziada na wylot i skręć śrubami jak przystało na majsterkowicza.. ;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Luteres
Posty: 63
Rejestracja: 23 mar 2014, 21:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Luteres »

Montażu nie mogę wyrzucić (lupkę taśmą przykleję?), gdyż w tej chwili nie stać mnie nawet na montaż Delty za 50zł (brak pracy daje się we znaki). Luneta ma działać teraz, prędzej będę zbierał na HW niż na lupę za 600 zł na Hatsana :P

@Jaro karabinek mnie wyniósł 350, lupa 250, więc prawie pasuje do zasady :)

@Mamutowicz tylko, że montaż nie drgnie, a lupa już tak. Z resztą jak reklamować montaż skoro raczej "nie jest wadliwy" w porównaniu do innych pointa (w sensie np. kupić Norconie Germano i narzekać, że się w zakrętkę nie trafia z 25m) - ma być zły z założenia.

Podsumowując, radzicie zadzwonić?

A co z odkręceniem "tego" przedmiotu? Przyznawać się do tego? Jak to nazwać? (No wie Pan, to przezroczyste z napisem..)
Zainteresowany HW40.
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Luteres pisze:Podsumowując, radzicie zadzwonić?
Zadzwonić i przekazać, że jest problem z lunetą i masz wątpliwości ;) Jeżeli miałbyś jak dojechać to zapraszam do mnie. Będę cały tydzień na miejscu to moglibyśmy to sprawdzić na innym sprzęcie.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Aa.. no to jak montaż się nie przesuwa to jest ok, po prostu musisz ciut mocniej dociągnąć imbusy na obejmie lunety i tyle.. ;)
Do "Zielonego" zadzwoń i powiedz co i jak bez ukrywania czegokolwiek.. nie ma sensu kręcić bo się zakręcisz.. ;)
Możliwe że coś w lupce klękło, jak tak - to wymienią i będzie ok :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Mamutowicz pisze:po prostu musisz ciut mocniej dociągnąć imbusy na obejmie lunety i tyle.
Piotrek, ale Adam już napisał, że dokręcił tak mocno, aż lakier zdarł...
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Luteres
Posty: 63
Rejestracja: 23 mar 2014, 21:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Luteres »

Jarku, bardzo dziękuję za zaproszenie, z przyjemnością bym przyjechał, gdyby nie odległość. (przy okazji bym Cię wykorzystał do oceny stanu technicznego Hatsana, muahua). Skuterem taki kawał z wiatrówką bez czymadełka to niezbyt dobry pomysł :/

Piotrku, dosyć mocno to przykręciłem, jeszcze 1/8 obrotu i albo pójdzie imbus albo gwint. Nawet na lunecie widać to, że przykręcona jest (duuuże rysy od montażu, w sumie to żłobienia)..

Jutro zadzwonię i zobaczymy co powiedzą..

[ Dodano: Wto 17 Cze, 2014 16:37 ]
Huhu, zadzwoniłem do Zielonego i odebrała miła pani - po 2 minutach mniej więcej wiem co i jak, podobno odkręcanie tego czegoś to nie kłopot. W ofercie mają same montaże PP, a że kupowałem to jako zestaw raczej nie dostanę 50zł zamiast montażu (w sumie spróbuję o to poprosić w formularzu :P). Powiedziano mi, żeby wysłać ją z powrotem i "zobaczą co się stało" (oby nie zobaczyli pustki bo nie uśmiecha mi się jeszcze w ten badziew pieniądze wkładać!). Wyślę jutro/w piątek i zobaczym co będzie. Oby tylko wyrobili się do 29.06 ;(
Zainteresowany HW40.
Miszaa
Posty: 401
Rejestracja: 31 lip 2012, 19:22

Post autor: Miszaa »

ja na swojego rumaka zamontowałem 1-czesciowy montaż delty i bez kołka stopujacego dalej by się ślizgał.... Miałem wcześniej na montaży po2nym Leapersa to mam teraz zabawkę dla mojego chrześniaka.... jedyne co na razie(odpukać)trzyma się na Hts to DOC. trzyma zero!!! i nie rozjeżdża się mimo iż łatwego życia nie ma. tak więc jak będziesz chciał nową optykę (a w przeciągu paru paczek śrutu będziesz chciał) to zainwestuj w DOC. jezeli uznają ci gwarancje i wymienią twoją lupe to nie dokręcaj tubusu z siła 123849724N bo to tytan nie jest :D najlepiej jak byś kołek stopujący przykręcił i dobrze montaż na szyne. a tubus z wyczuciem :D
Gdzie jest sens tego wszystkiego? ile jeszcze to wszystko będzie trwało?
rozdział w życiu skończony
Awatar użytkownika
Luteres
Posty: 63
Rejestracja: 23 mar 2014, 21:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Luteres »

A więc.. Według poczty 24.06 12:50 przesyłka dotarła do wrocławskiego oddziału Zielonych, nic nie pisali to ja do nich napisałem dwie doby temu o 16:25, automat mi odpisał, iż w ciągu 48h odpowiedzą.. No, nie odpowiedzieli, zadzwoniłem i tym razem odebrała niemiła pani, która nie była zbyt kompetentna. Dowiedziałem się, iż "pewnie wysłali do serwisu" i "zadzwonimy, gdy się coś zmieni".. Nie ukrywam, do diabła, że po zawodach DSSR naszła mnie ogromna ochota na szczelanie, a szczeladło mam niesprawne, gdyż postanowiłem ubrzeszczotować muszkę.. Pewnie po tygodniu się dowiem, iż nie uznali gwarancji i lupę zobaczę w sierpniu, grr..
Zainteresowany HW40.
Awatar użytkownika
materatz
Posty: 650
Rejestracja: 24 kwie 2008, 19:41
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: materatz »

Spokojnie, z tego co wiem to teraz jest tam młyn a luneta zostanie odesłana do porządnego serwisu na północy polski. ;) Będzie lepiej jak w oryginale. Trochę to potrwa i tego nie ominiesz. Do sierpnia poczekasz na pewno.
TXHC, QB78, Slavia631
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły!
Awatar użytkownika
Luteres
Posty: 63
Rejestracja: 23 mar 2014, 21:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Luteres »

Ehh, do sierpnia.. nawet tak nie żartuj :(

[ Dodano: Czw 03 Lip, 2014 18:02 ]
Huh, cuda wianki, po 72h otrzymałem odpowiedź:
" Witam, Pana luneta została profesjonalnie naprawiona w naszym serwisie, zostanie do Pana odesłana na poczatku przyszłego tygodnia."

Zapytałem co wymagało konkretnie naprawy, ciekawe czy będą wiedzieli :P
Zainteresowany HW40.
tadepolpi1977
Posty: 1
Rejestracja: 02 lip 2014, 21:48
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Post autor: tadepolpi1977 »

montaż lipa - tu się zgadzam
ODPOWIEDZ