Obrazek

Optyka na Hatsana

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#Admini
-#Admini

Re: Optyka na Hatsana

Post autor: Mamutowicz » 11 lip 2017, 11:22

1. ok 5-6cm na 50m z Hatsana to dobry wynik.. da sie lepiej, ale w/g mnie to nie lunetę by trzeba zmienić tylko karabinek - na lepiej przystosowany do strzelania w limicie 17j.. 125tka to sprzęt na ok 20J - i wykastrowany będzie gorzej strzelałniż H55/95..
2. Ciężka kobyła dobrze leży w łapach ale to nie o ciężarze pisałem ale o cooltoorze.. W porównaniu do Hatsana 55 jest jak Schwarzenegger przy Jackie`m Chan ;)
3. Nie wiem o co ci chodzi z tą rozbieżnością przez powiększenie.. :hm:
4. Trofik 1.5-6x44 ma ciut małe powiększenie żeby celnie strzelać na 50m (6x max) i za duże szkła żeby sobie przy takiej osadzie dobrze radzić z błędem paralaksy..
Sebastian Nikiel
Nie zmarnuj 1% podatku

rafik

Post autor: rafik » 11 lip 2017, 18:38

Mamutowicz pisze:
11 lip 2017, 11:22
1. ok 5-6cm na 50m z Hatsana to dobry wynik.. da sie lepiej, ale w/g mnie to nie lunetę by trzeba zmienić tylko karabinek - na lepiej przystosowany do strzelania w limicie 17j.. 125tka to sprzęt na ok 20J - i wykastrowany będzie gorzej strzelałniż H55/95..
tak ,ale czasem nawet udaję się stare złotówki strącać z płotku z 50m :) ,ale nie chcę go FACzyć aby nie mieć kłopotów ( nie potrzebuję mocy , z tłumikiem od Eresa celuję się zupełnie inaczej,dużo lepiej ! , wybrałem H125 zamiast H80 który jest w ogłoszeniach ze względu że mam upier... sąsiadów. Vortex + tłumik , strzał jest cichutki , a H125 z vortex któremu spuściłem ciśnienie do 72barów odrzut wogólę nie istnieje z dociążoną i wytłumioną osadą , chciałem w H80 vortex też zamontować ale tłok nie jest do tego przystosowany , brakuje mu rowka wew na trzpień vortexa na głębokość ok 3-4mm , co potem utrudni mi montaż jego :( )

Dzięki koledze z forum rafaltz wymieniliśmy miedzy sobą osady do H125
Ja miałem wersję TH a rafaltz STG , jako że jestem lewo ręczny idealnie nam się udała wymiana ,a dzięki temu mam dużo lepszy uchwyt harnasia w łapkach :)
Mamutowicz pisze:
11 lip 2017, 11:22
3. Nie wiem o co ci chodzi z tą rozbieżnością przez powiększenie.. :hm:
w DO 3x12 mam tak jak by przekłamanie paralaksy , punkt celowania mam dużo niżej jak w DOC 3x9 na tym samym powiększeniu x9 (poprzedni właściciel ją fuksował , odesłałem do Delty do serwisu i w papiery wpisali że wrócili do standardowych ustawień szkiełek oraz napełnili azotem ponownie )

Zdecydowałem się i zamówiłem DOT , jak w weekend będzie pogoda sprzyjać to zamieszczę wyniki :)

Awatar użytkownika
Paweł 1983

Post autor: Paweł 1983 » 09 sie 2017, 17:37

Witam. Kazdy poleca i chwali lunete PP 3-12X42AO . Miałem nie zakładać nowego tematu ,ale jednak jest. Mianowicie kupiłem lunetke PP3-9X40 AO. Różnią się krzyżemi i powiekszeniem. A jak z wytrzymałością. Co możecie na jej temat powiedzieć? Miał ją ktoś?
Paweł

Hatsan 90 QT SAS II gen -4,5mm

ODPOWIEDZ