Obrazek

"Dopalacz" do magazynków na green gas

Dla miłośników replik ASG
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3159
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

"Dopalacz" do magazynków na green gas

Post autor: kamazek »

Jakiś czas temu nabyłem z ciekawości adapter co2 na green gas.

Obrazek

Jest to pojemnik na kapsułę 12g z co2, który ma igłę taką jak pojemniki z green gasem.

Obrazek

Wg producenta można nabić takim adapterem magazynek na green gas, uzyskując większą moc, jeżeli producent repliki dopuszcza taką możliwość.
O ile spotkałem się z replikami duo power, czyli dostosowanymi do używania magazynków na co2 lub na green gas, to stosowanie co2 w magach na GG jest niestety obarczone pewnym ryzykiem, czego sam doświadczyłem :(
Co2 wytwarza większe ciśnienie niż GG, które może spowodować spęcznienie maga na green gas lub wyrwanie z gniazda zaworka do ładowania.
Doświadczyłem obu tych objawów i mam obecnie dwa magi na green gas od AA troszku zdekompletowane !

Ale ten adapter doskonale sprawdza się jako dopalacz do magów na GG, jeżeli użyjemy go delikatnie !
Czyli nabijamy magazynek normalnie green gasem i adapterem dobijamy go dosłownie jednym krótkim psikiem !

To naprawdę działa !
Replika dostaje szmocy, prędkość wzrasta o ok. 10-20 m/s, co jest odczuwalne !

Ale uwaga !!!
Faktycznie należy stosować dopalacz tylko w replikach duo-power, które mają wzmocnioną konstrukcję, szczególnie dotyczy to cylinderka w replikach z blow-backiem !
Sam straciłem dwa zwykłe cylinderki, które nie wytrzymały wzmocnionego kopa.
Na szczęście można je kupić w wersji wzmocnionej, przynajmniej do Colta 1911.

Cena takiego adaptera u nas jest lekko zaporowa, ja zaryzykowałem kilka dyszek u dostawcy z Państwa Środka.
Podsumowując ... jeżeli dużo strzelamy, a moc wydaje się słaba, to można zaryzykować, ale z głową !

"Dopalamy" dosłownie jednym, krótkim psikiem !!!
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
ODPOWIEDZ