Obrazek

[OFERTA KOMERCYJNA] Dziupla Dębowego

Oferty komercyjne
Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2008, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[OFERTA KOMERCYJNA] Dziupla Dębowego

Post autor: debowy »

CZYM JEST TUNING WIATRÓWEK?

Bardzo często przez analogię kojarzony jest z tuningiem samochodów, gdzie jedna z opcji tuningu to zwiększenie osiągów, poprzez ustawienie nowej mapy spalania czego wynikiem jest zwykle dodanie mocy silnikowi. W wiatrówkach także chodzi o poprawę osiągów, jednak z mocą nie ma to wiele wspólnego. A przynajmniej nie bezpośrednio.


TUNING - z języka angielskiego oznacza strojenie, kalibracja instrumentu.

To jest główna istota tego, czym się zajmuję. Wiatrówki produkowane są masowo, bardzo często (nawet najdroższe) z błędami produkcyjnymi, opiłkami po procesie obróbki, niedociągnięciami wynikającymi ze zużycia matryc lub urządzeń, na których wykonywane są ich elementy. Zalane są też w większości smarami i olejami, mającymi za zadanie zakonserwować wiatrówkę podczas jej leżakowania w magazynach. Niektóre wiatrówki produkowane są także sztampowo i niedokładnie, co nie pozwala rozwinąć ich całego potencjału.



[quote]

Obrazek Obrazek

Przykład niedostosowania się do rozwoju technologicznego - uszczelka tłoka z twardego plastiku, która nie spręża powtarzalnie powietrza i źle obrobiony koniec sprężyny.Za krótka i za luźna prowadnica sprężyny nie wytłumia drgań wiatrówki co przekłada się na pogorszenie celności.

[/quote]
[quote]Obrazek

Olej w komorze sprężania wiatrówki sprężynowej prowadzi do jego samozapłonu podczas strzału, jak w silnikach diesela. Szybki wzrost ciśnienia prowadzi do eksplozji. Na rysunku uszczelka tłoka uszkodzona przez takie zjawisko.[/quote]

[quote]Obrazek Obrazek

Przykład niedokładnego wykonania zakończenia lufy i zdjęcie jak powinno to wyglądać. Śrut musi opuścić przewód lufy całym swoim obwodem jednocześnie, żeby zachować powtarzalność strzałów.
[/quote]

Podstawą po zakupie nowej wiatrówki jest więc tak zwany przegląd zerowy. Nie, jeszcze nie tuning. Podczas przeglądu zerowego dokładnie usuwam smary fabryczne, zastępując je smarami roboczymi, w zależności od charakteru pracy danego elementu wiatrówki, oraz usuwam wszelkie pozostałości poprodukcyjne.

Gdy wiatrówka jest rozebrana watro pokusić się o tuning, czyli wydobyć cały potencjał sprzętu. W zależności od systemu zasilania, rodzaju wiatrówki stosuje się na przykład uszczelki o różnej geometrii, dopasowane prowadnice z wytrzymałych tworzyw sztucznych, osłony sprężyn, dopracowuje wielkość komory strzałowej, koryguje osiowość transferportu, koryguje średnicę dławika, wykonuje nowe zakończenie lufy, dopasowuje ciśnienie na regulatorze... Oczywiście podstawą jest też poprawa pracy spustu. Każda wiatrówka jest przeze mnie traktowana indywidualnie i dobieram do konkretnego modelu rozwiązanie najlepsze z możliwych.


Przykłady rozwiązań tuningowych mojego autorstwa w topowych wiatrówkach:
http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=12667
http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=8492


Więc jeśli masz wiatrówkę, która chciałbyś usprawnić, aby sprawiała ci jak najwięcej frajdy że strzelania (a właściwie trafiania), lub kupiłeś i chcesz zagwarantować jej długotrwałą i bezawaryjna pracę, bądź też chcesz kupić nową wiatrówkę od razu po tuningu, śmiało napisz na

debowy@e-tawerna.pl (preferowana forma kontaktu),

lub zadzwoń 600-68-48-08 (mogę nie odbierać - pracuję jeszcze w pogotowiu).

Z przyjemnością zajmuję się także renowacja i przywracaniem drugiej młodości starym wiatrówkom oraz ich drewnianym osadom.

A jeśli chcesz "mocnom" wiatrówkę, obiję Ci ją blachą gratis.
Ostatnio zmieniony 03 cze 2014, 21:18 przez debowy, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2008, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: debowy »

OFERTA:

Wszystkie karabinki są fabrycznie nowe, po pełnym tuningu:
(po kliknięciu otworzy się zdjęcie)


Hatsan 90 III generacji, kaliber 4,5 mm - 490 zł

Hatsan 55 III generacji, kaliber 4,5 mm - 590 zł

Hatsan 95 III generacji, kaliber 4,5 mm - 790 zł
Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2008, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Współpraca

Post autor: debowy »

Miło mi poinformować, że dziś w Ostrowie Wielkopolskim nawiązałem współpracę z firmą wspierającą grupę "Beaver", czyli:

Obrazek

Wszystkie wiatrówki dostępne u Pana Artura można zamówić w opcji "Dębowej", czyli po tuningu. 8)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

:spoko:
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

A ja se dziś z "Dębowego " TX-a strzeliłem .
Cóż " sztajer " to to nie jest ale ........... Maciek duży szacunek i uznanie za wykonana pracę .
Potraktujcie to jako chwilowe zauroczenie sprężyną i więcej pochwał nie będzie . ;)
Chociaż na półce miejsce by się znalazło .Mógłbym mieć takie coś . Kusisz mnie oj kusisz .
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Rozumiem, że dla beaverów jest rabat :?: :hm:
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

yamrt pisze:Potraktujcie to jako chwilowe zauroczenie sprężyną
Krzyś ! Ty właśnie wkroczyłeś na właściwą "stronę mocy" :D Idź dalej tą drogą 8) . Nie wiedziałem, że Maciek jest "dżedaj" :hihi:
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2008, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: debowy »

Założyłem stronę na Facebooku, gdzie można śledzić aktualności dotyczące działalności firmy: https://www.facebook.com/debowewiatrowki
Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2008, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: debowy »

Ruszyła strona internetowa, gdzie można dokonywać zakupów. Sukcesywnie oferta będzie rozszerzana o produkty, które cieszyć się będą zainteresowaniem.

www.debowewiatrowki.pl
Awatar użytkownika
_TERMIT_
Posty: 9
Rejestracja: 18 wrz 2014, 16:42
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: _TERMIT_ »

Widzę, że moje fotki HW95 się przydały :) Jest mi bardzo miło :D
Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2008, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: debowy »

_TERMIT_ pisze:Widzę, że moje fotki HW95 się przydały :) Jest mi bardzo miło :D
Tak, dziękuję za udostępnienie do tego celu.
Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2008, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: debowy »

Od czwartku testowane są nowe sprężyny wykonane z drutu klasy zaworowej, obliczone na bardzo dużą ilość cykli bez zmiany parametrów pracy. Wygląda obiecująco, przewiduję, że od połowy lutego wszystkie wiatrówki sprzedawane i tuningowane u mnie, wyposażone będą w tą klasę sprężyn. Będą one też dostępne w sklepie (www.debowewiatrowki.pl) jako część zamienna, dla tych z zacięciem majsterkowicza.
Awatar użytkownika
Majecha76
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 849
Rejestracja: 16 maja 2011, 13:45
Lokalizacja: Grajdoł/Żikago

Post autor: Majecha76 »

Dziś dostałem jedną na testy :D
W niedzielę wieczorem coś napisze :king:
FEG
TX200 HC Alchemik + mDOT
Walther Dominator + Big Nikko
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Jak testy wyjdą "cacy" to ja bym dwie przytulił :) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Jarek, no to czekam na opinie.
Mój TX ma ochotę na nową sprężynę, mimo że nie wiem jakie ma parametry.
Ale widząc co Maciek zrobił z moim ProSiakiem to :hm:
Chyba muszę szukać kuriera żeby go wysłać.
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
ODPOWIEDZ