Obrazek

Chomik Project a Bractwo Kurkowe "Husarz"

Zablokowany
Awatar użytkownika
MetalSlug
Posty: 224
Rejestracja: 23 lut 2015, 6:30

Chomik Project a Bractwo Kurkowe "Husarz"

Post autor: MetalSlug »

Z pewnością spora część z nas jest zainteresowana bronią i strzelectwem w szerszym kontekście, niż strzelanie z wiatrówek. Jak wiadomo strzelnic dla broni ostrej jest niewiele a przebywanie na nich jest kosztowne. Tutaj pojawia się moje pytanie. Czy zainteresowanych strzelaniem jest nas tylu, że możemy zmierzyć się z tematem, jako grupa?

Właśnie jest remontowana kryta strzelnica o długości 50 metrów, jest tam 6 torów. Strzelnica ma dodatkową wentylację, więc poza bronią na scalone i wiatrówkami można na niej strzelać z czarnoprochowców. Prąd, ogrzewanie i kibelek jest, więc można strzelać cały rok. Do tego jest to obiekt w "centrum miasta" (ul. Skwierzyńska), więc dojazd bardzo dobry. Nieźle, prawda?

Czy jesteśmy w stanie, jako Chomik Project podjąć współpracę? Chodzi o pomoc w remoncie, dostarczenie potrzebnych materiałów, jakieś wsparcie finansowe i ogólnie nawiązanie współpracy z Bractwem Kurkowym "Husarz" (na tej stronie w dziale "galeria" są zdjęcia strzelnicy). Ludzie są tam w porządku i otwarci. Potrzebują pomocy przy strzelnicy a występując jako grupa uzyskamy preferencyjny dostęp do strzelnicy, jednocześnie ponosząc niższe koszty, niż zapisując się indywidualnie do bractwa (300zł wpisowego, 400zł rocznie). Możemy pomóc przy remoncie, wesprzeć sprzętowo, uczestniczyć i udostępniać swoje wiatrówki podczas imprez Husarza i umówić sie na jakąś zrzutę na utrzymanie strzelnicy. Co w zamian? Przede wszystkim dostęp do strzelnicy a i pewnie pozwolą nam postrzelać ze swoich zabawek. Jakieś akcje organizowane przez bractwo to też dla nas okazja do promowania strzelectwa wiatrówkowego. Chciałbym "wkręcić" w ten sposób Chomik Project i pewną grupę airsoftową.

Co Wy na to? Dostęp do strzelnicy, różnych "strzeladeł", wspólne akcje, wymiana doświadczeń i pewna integracja trzech odmiennych grup (ekipa ASG, grupa strzelców wiatrówkowych i bractwo kurkowe). Oczywiście wiąże się to z pracą i pewnymi wydatkami. Szczegóły są negocjowane, wiec na razie jest to luźna propozycja. Chciałbym wiedzieć, czy jest zainteresowanie tematem. Piszcie co o tym sądzicie.

PS: Najbardziej banalna pomocy przy strzelnicy to praca fizyczna. Kosztuje tylko trochę pracy. W razie czego piszcie poniżej a ja skontaktuję Was z kim trzeba...

[ Dodano: Wto 21 Kwi, 2015 12:09 ]
PS: Nie mogę edytować a widzę, że nazwa wątku nie zmieściła się. Mogę prosić o zmianę na: "Chomik Project a Bractwo Kurkowe "Husarz"
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2015, 13:35 przez MetalSlug, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1675
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

Już pisałem wcześniej, że chętnie pomogę. Niestety, w tygodniu jestem dostępny dopiero od 17-18. Wcześniej kierat, by zarobić na śrut. Co drugą sobotę też prawdopodobnie będę musiał spędzić w pracy :/ Resztę wolnego czasu mogę spędzić na strzelnicy machając łopatą lub pędzlem i udostępniając wiatrówki wszystkim chętnym
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
Awatar użytkownika
MetalSlug
Posty: 224
Rejestracja: 23 lut 2015, 6:30

Post autor: MetalSlug »

Nie proponuję formalizacji, składek, list, formularzy czy innych takich :)
Obrazek
Awatar użytkownika
MetalSlug
Posty: 224
Rejestracja: 23 lut 2015, 6:30

Post autor: MetalSlug »

Chłopaki z Wrocka są zainteresowani. Oczywiście założenie jest takie, że nie każdy i nie tak samo. Zaangażowanie we współpracę będzie różne i dobrowolne. Efektem będzie ulgowe traktowanie wszystkich "Chomików" a pewnie jeszcze lepsze tych, którzy faktycznie będą zaangażowani. Jedyną przydatną, choć nie niezbędną, rzeczą formalną by mogła być aktualizowana lista "Chomików". Jak jej nie będzie to świat się nie zawali. To wszystko jest bez ścisku pośladów, na stopie koleżeńskiej, bez zbędnego pitolenia i niepotrzebnych formalności.

Na dobry początek, aby zaznaczyć naszą obecność i pokazać dobrą wolę pozwoliłem sobie na mały prezent dla strzelnicy. Zrobiłem to na własny koszt w imieniu Storm ASG Wrocław i Tawerna: Chomik Project. Jest to 230 tarcz wiatrówkowych 14x14cm (cztery wzory) i 3 paczki śrutu 4,5mm. Wszystko jest sygnowane, jak na załączonym zdjęciu.

Obrazek

Pomagam w remoncie strzelnicy, jest zajęcie i fajna atmosfera. Zainteresowanie mogą się umówić, przyjść i też wylać trochę potu. Ważne, aby wspominać podczas wizyt o "Chomik Projekt" aby nasza praca szła również na konto grupy. A kto nie jest zainteresowany, to wiadomo że sprawę może z czystym sumieniem olać i tyle. Ot, cała filozofia...
Obrazek
Awatar użytkownika
Gincoo
Posty: 233
Rejestracja: 07 lut 2014, 17:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Gincoo »

To ja z czystym sumieniem olewam :D
Może jakbym miał więcej czasu...
Tylko co to za strzelanie bez grilla :/

P.s.
Remont można zawsze zrobić anonimowo a potem zrzucić ulotki, żywe chomiki czy cos :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
MetalSlug
Posty: 224
Rejestracja: 23 lut 2015, 6:30

Post autor: MetalSlug »

Gincoo, taka forma ulotek nawet fajna, ale jest ryzyko, że chomiki porozpryskują sie uderzając o ziemię...

Przymusu nie ma. Cała akcja bazuje na idei "coś za coś", więc ci, którzy będą pomagali mogą liczyć na większe chody. To się przyda zimą, gdy strzelanie na wolnym powietrzu nie będzie realne. No i dodatkowo, jak ktoś chce "pomacać" i postrzelać z ostrej to dobra droga jest. Ale wyrzutów sumienia mieć nie musisz bo nie każdy musi móc i chcieć pomagać. Ja pomagam bo czas mam, wiec robię coś pożytecznego jednocześnie sobie i Chomikom furtkę otwierając. Jakbyś zmienił zdanie, to zapraszam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1675
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

MetalSlug pisze: Jedyną przydatną, choć nie niezbędną, rzeczą formalną by mogła być aktualizowana lista "Chomików"
Paweł, ale taka lista nie istnieje i istnieć nie będzie. Tak, jak Daniel pisał, chomik to idea, a nie grupa. Każdy może uczestniczyć w projekcie. Tutaj nie ma członków, prezesów i sekretarzy
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Wisior pisze:Tutaj nie ma członków, prezesów i sekretarzy
Jest tylko "Miszczu ogniska" i jego uczeń (drwal) :hihi: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
MetalSlug
Posty: 224
Rejestracja: 23 lut 2015, 6:30

Post autor: MetalSlug »

Wisior pisze: Paweł, ale taka lista nie istnieje i istnieć nie będzie.
Nie szkodzi. Jak napisałem wcześniej nie musi być takiej listy :)
Wisior pisze:
MetalSlug pisze: Tak, jak Daniel pisał, chomik to idea, a nie grupa. Każdy może uczestniczyć w projekcie. Tutaj nie ma członków, prezesów i sekretarzy
Mogę zostać prezesem, jeśli opłacicie mi sekretarkę :hihi:
Obrazek
Awatar użytkownika
Gincoo
Posty: 233
Rejestracja: 07 lut 2014, 17:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Gincoo »

MetalSlug pisze:Mogę zostać prezesem, jeśli opłacicie mi sekretarkę :hihi:
oo jaki prendki do kariery :cisza:
Obrazek
Awatar użytkownika
MetalSlug
Posty: 224
Rejestracja: 23 lut 2015, 6:30

Post autor: MetalSlug »

Gincoo, raczej do sekretarki, ale najlepiej łączyć przyjemne z pożytecznym :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1675
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

MetalSlug pisze:Mogę zostać prezesem, jeśli opłacicie mi sekretarkę :hihi:
Z pewnością znajdzie się jakaś miła pani, która będzie chciała dorobić do emerytury
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
Awatar użytkownika
MetalSlug
Posty: 224
Rejestracja: 23 lut 2015, 6:30

Post autor: MetalSlug »

Wisior pisze:Z pewnością znajdzie się jakaś miła pani, która będzie chciała dorobić do emerytury
Raczej optuję za opcją wakatu "sekretarka prezesa". Rozmowy kwalifikacyjne sam przeprowadzę, wszak chodzi tutaj o kwalifikacje, dyspozycyjność i cy... zaufanie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

MetalSlug pisze:Raczej optuję za opcją wakatu "sekretarka prezesa"
Weź prysznic, albo zacznij biegać, trenować jakieś sporty siłowe, itp...Bo "sexafery" nie chcemy :nie: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
MetalSlug
Posty: 224
Rejestracja: 23 lut 2015, 6:30

Post autor: MetalSlug »

Qbuś pisze:Weź prysznic, albo zacznij biegać, trenować jakieś sporty siłowe, itp...Bo "sexafery" nie chcemy :nie: .
Wziąłem ciepły prysznic, nie pomogło. Oczywiście, że nie chcemy sexafery. Będę ostrożny... :hihi:

Odchodząc od tematu sekretarek, to swoje w kwestii Husarza zrobiłem. Jest otwarta furtka, reszta zależy od Waszego zainteresowania tematem. Myślę, że kilka osób skusi się taką perspektywą :)

[ Dodano: Sob 02 Maj, 2015 10:08 ]
Wyszło na to, że przy współpracy nie wykorzystujemy nazwy "Chomik Project", więc proponuje temat przenieść do działu "Grupa Wrocławska". Przedstawiamy się, jako "wiatrówkowicze z Tawerny" i w sumie tyle.

Reszta planu bez zmian. Każdy, kto ma ochotę zaangażować się w remont strzelnicy jest chętnie widziany. Proszę wspominać, że z tego forum aby przy okazji wyrabiać "punkty" całej grupie. Zrobimy coś pożytecznego a przy okazji wyrobimy sobie ulgowe traktowanie, na zimę będzie w sam raz.

[ Dodano: Pon 25 Maj, 2015 13:16 ]
Przez ponad miesiąc praktyczny brak zainteresowania, więc myślę, że ten "projekt" umarł śmiercią naturalną. Mówi się trudno. Temat można zamknąć.
Obrazek
Zablokowany