Obrazek

Optyka - Co kupić. Jeśli nie jesteś pewien zapytaj tutaj !

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
ODPOWIEDZ
fasster
Posty: 11
Rejestracja: 19 sie 2010, 15:27
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: fasster »

zastanawiam sie między POINT PRECISION - 3-12x42 AO a LEAPERS [GOLDEN IMAGE] 4X32 AO. Malo sie znam wiec doradzcie co bedzie lepsze na hatsana 125
slipek
Posty: 673
Rejestracja: 01 cze 2010, 20:39

Post autor: slipek »

nie opłaca się powiększenie 4x za taką cenę. Każdy to powie. jeśli leapers to 3-9 jakiś a ten x32 jest niewiele droższy no ale nie wiem jak z wytrzymałością na 125-tce bo na 55-90 trzymało się - pytałem o opinie użytkownika na ten temat.
dawidpl
Posty: 67
Rejestracja: 11 lip 2010, 14:37

Post autor: dawidpl »

Co lepiej posadzić na Evo DOT 6-24 AO czy BE 4200 6-24 AO? DOT byłby nowy a BE używany.
Czy ktoś patrzył przez te 2 celowniki i jest w stanie porównać?
Theoben Evolution i chwilowo brak optyki :/
Hatsan 55 SAS STG QT + Alchemik + Leapers 3-9x32 MD AO
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Było już takie porównanie:
- DOT ma lepszy obraz
- BE 4200 jest bardziej pancerna, więc wytrzyma dłużej.
dawidpl
Posty: 67
Rejestracja: 11 lip 2010, 14:37

Post autor: dawidpl »

Jeśli luneta nie rozleci się po kilkudziesięciu paczkach śrutu to czy grozi jej to w bliżej nieokreślonej przyszłości?
Theoben Evolution i chwilowo brak optyki :/
Hatsan 55 SAS STG QT + Alchemik + Leapers 3-9x32 MD AO
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Witam
Pisalem calkiem niedawno ze planuje zakup Hatsana 95/99 i przerobke systemu w gas ram.
Jednak przemyslalem sprawe i w sytuacji gdy nie posiadam wlasnej tokarki, ani tez nie znam zadnego tokarza na tyle blisko aby za piwko dotoczył to i owo jestem zmuszony zrezygnowac z projektu :nie:

Zdązylem troszke nagrzebac się w wiatrówkach i tym razem chyba podaruje sobie zabawe na rzecz gotowca :hm: HW90 8)
Kawał maszyny, ktory jak każdy z moich wczesniej posiadanych wiatrowek miałby służyć do rekreacji raczej rozumianej jako rozwałka ;) Dlatego też tylko kaliber 5,5mm biorę pod uwagę :cisza: . Wszystko pięknie oczami wyobrazni juz pękają butelki i odpryskują kapsle ale jedno nie daje mi spokoju:

Jak to wkoncu jest z tym naciagiem, czytając ze jest znośny, ze w limicie jednym palcem sie naciaga naprzemian z opiniami ze strzelanie z tego to mordęga ze plomby wypadaja ze po 30strzalach nie ma sie siły na wiecej juz zwatpiłem :zdziwko:
Czy ludziska majace stycznosc z wyzej wymienionym sprzecikiem mogłyby podzielić się wrazeniami?
Interesuje mnie strzelanie generalnie na pograniczu limitu, ale napewno chcę troche pobawić się w FAC :bobas:

pozdrawiam
kaper666
Posty: 19
Rejestracja: 12 sie 2010, 18:20
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: kaper666 »

Ja posiadam ten sprzęcik w wersji 4,5.Jest on w limicie, to jest też moja 1 wiatrówka. Jeśli chodzi o naciąg to jest jak dla mnie normalny, potrafie ze 300 strzałów oddać i ręka mnie w cale nie boli a do Pudziana nie należę. w FACU nie strzelałem więc nie wiem jaki może być naciąg, ale myśle że powinien być znośny. Kilka tygodni temu zakupiłem nową lupke i można sie bawić na dalekie dystanse. Jeśli chodzi o moją rekomendację to mogę swoim małym doświadczeniem polecić HW90 w 100%. Pozdrawiam.
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Dzięki za odpowiedz ;) Nie napisales jednak jaką energią dysponujesz, domyslam się ze jesli jest to Twoja pierwsza wiatrowka nie masz chrona i nie walniesz mi tu dokladną energią :PP Zakladajac ze Twoj 4,5mm jest w okolicach limitu w kal 5,5mm bedzie juz pewnie z 2J wiecej a wiec zapowiada się ze i w FAC naciag nie bedzie tak straszny :hm:
pozdrawiam
kaper666
Posty: 19
Rejestracja: 12 sie 2010, 18:20
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: kaper666 »

Masz racje nie posiadam chrona, ale sprzedawca zapewnił mi że ma 16,3 J. Naciąganie jej naprawde nie jest straszne i nawet w FACU powinno być znośnie, sam myślę o FACU w niedalekiej przyszłości. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 592
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Zet »

Zastanawiam się nad wyborem lunety: PP 3-12x42, lub 4-16x50.

Ta druga wygrywa pod względem użyteczności, gdyż zamierzam strzelać na długie dystanse.
Również przyda mi sie podświetlenie (późno wracam do domu).

Lupka będzie siedziała na Harnasiu 85 z tuningiem Alchemika.
Wyczytałem że 3-12x42 jest mniej awaryjna.

Co polecacie? Czy ktos zetknął się już z 4-16x50?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Czytając rozmaite posty na forum / dużo tego było /, zapamiętałem jedną, ważną, informację.
Do wiatrówek odrzutowych najlepiej stosować małe lunety. Większe szybko padają.

Pozdrawiam
Jarek
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 592
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Zet »

Uwierz mi, że naczytałem się wielu artykułów na tym forum, jeszcze przed kupnem mojej pyrkawki wiedziałem o niej większość.

Pytam ludzi którzy mieli do czynienia z tym sprzętem.
Wygrywa tu powiększenie i głownie dlatego zastanawiam się nad wersją 4-16x50.

Ale Twoja uwaga jest dla mnie również cenna, mimo że byłem tego swiadom ;).
W sumie dołączona jest 2-letnia gwarancja, i nie jest to jakiś większy problem ;)
Awatar użytkownika
cyno2
Posty: 42
Rejestracja: 07 paź 2010, 19:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cyno2 »

Witam
Koledzy chce kupić do mojego Harnasia 90 lunetę Leapers 3-9x32 1'' AO MD
Jaki do tego podchodzi montaż średni czy duży ?
Oczywiście mowa o montażu 1-częściowym.
AirArms TX200 mk3 & Leapers 3-9x40 AO
Hatsan 90 SAS QT
slipek
Posty: 673
Rejestracja: 01 cze 2010, 20:39

Post autor: slipek »

Wyróżnia się trzy grupy montaży: niskie, średnie i wysokie. Odpowiedni montaż powinien zostać dobrany ze względu na średnicę obiektywu, najdalszy możliwy punk wyzerowania celownika (im wyższy montaż, tym krótszy dystans) i trajektorię lotu śrutu. W dwóch ostatnich kwestiach pomocny może być program AirGun Ian'a Pellant'a.
Montaże niskie są przeznaczone dla celowników o średnicy soczewki obiektywu do około 32 mm i mają wysokość od spodu szczęk do środka otworu około 25 mm. Montaże średnie są przeznaczone dla celowników o średnicy soczewki obiektywu do około 45 mm i mają wysokość od spodu szczęk do środka otworu około 30-32 mm. Montaże wysokie są przeznaczone dla celowników o średnicy soczewki obiektywu do około 56 mm i mają wysokość od spodu szczęk do środka otworu około 40 mm.
Średnica soczewki obiektywu jest mniejsza od średnicy obiektywu, np. celownik Gamo 3-7x32 TV ma soczewkę obiektywu o średnicy 28 mm, a średnica obiektywu wynosi 34 mm. Kupując montaż trzeba zwrócić na to uwagę, szczególnie jeśli dany celownik ma regulację obiektywu (AO) lub ma być chroniony przez zakrywki.
Cytat z airguns.budu.pl

[ Dodano: Sob 09 Paź, 2010 15:03 ]
http://www.airguns.budu.pl/showme2.php? ... bormontazu
A dokładniej stąd.
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Tak aby nie było dalej wątpliwości :) , Hatsan 90 nie ma szyny montażowej tylko frezy na cylindrze , lupka po mimo średnicy 32 mm ma pierścień regulacji ostrości , dlatego minimalny montaż to średni.
Pozdrawiam.
Robert
Ostatnio zmieniony 09 paź 2010, 14:05 przez Koval, łącznie zmieniany 1 raz.
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
ODPOWIEDZ