Obrazek

Tarcza i spinner.

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
ODPOWIEDZ
Jacek245
Posty: 115
Rejestracja: 21 cze 2019, 14:57

Tarcza i spinner.

Post autor: Jacek245 »

Witam wszystkich.
Zastanawia mnie fakt ,że osiągam lepsze skupienie (czyli w tym wypadku powtarzalność trafień 80-90%) strzelając do spinnera o średnicy 2cm niż strzelając do tarczy (dystans 25 m).Czy to tylko ja tak mam czy ktoś się zetknął z takim zjawiskiem?Zaczynam każdy trening strzelając do tarczy i nawet gdy mam przy tym słabe skupienie gdy przejdę do strzelania do spinnera osiągam wysoką powtarzalność trafień.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tarcza i spinner.

Post autor: Qbuś »

:hm: Trafienie spinera o średnicy 2cm w krawędź (muśnięcie) nie jest widoczne ale powoduje, że pole trafienia się zwiększa o średnicę śrutu, czyli 2cm + 4,5mm z prawej + 4,5mm z lewej daje mniej-więcej 2,9cm. Jeżeli na tarczy masz podobnie, to nie ma różnicy :lol: . Chyba, że na tarczy masz dużo gorsze skupienie, wtedy to jest tzw. "syndrom tarczy" 8) .
Ps. Oprócz tego strzałów nie trafionych w spiner nie widzisz (nie bierzesz pod uwagę) a na tarczy widać wszystkie ! :D .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Jacek245
Posty: 115
Rejestracja: 21 cze 2019, 14:57

Re: Tarcza i spinner.

Post autor: Jacek245 »

Na tarczy skupienia mam dużo gorsze,liczę trafienia w spinner procentowo w stosunku do ilości oddanych w niego strzałów,tak że biorę pod uwagę te nietrafione.Czyli SYNDROM.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ