Obrazek

Smarowanie repliki na Co2

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
ODPOWIEDZ
Kuba OSG
Posty: 9
Rejestracja: 09 kwie 2019, 16:24

Smarowanie repliki na Co2

Post autor: Kuba OSG »

Witam serdecznie. Nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie odnośnie smarowania repliki Sig sauer p226 x five z blow back'iem.
Stosuje pellgunoil do naboi Co2. Chce również go rozebrać by nasmarować zamek i elementy gdzie występuje tarcie. Mam olejki silikonowe, czyszczące i konserwujące. Chce nasmarować wnętrze klamki by zmniejszyć tarcie. Słyszałem, że można dać olej do maszyn do szycia.?Miałem problem z zaworem w magazynku w innej replice i gdy odesłali mi replikę nasmarowaną to szło odczuć różnice w pracy jak i większym odrzucie. Dla mnie osobiście krótka replika bez blow backa to żadna atrakcja. Czym zatem najlepiej potraktować zamek i elementy ruchome.??
Awatar użytkownika
Robert J
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 453
Rejestracja: 20 sie 2017, 16:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Smarowanie repliki na Co2

Post autor: Robert J »

Mam Gamo Replay 10 i nic wam do tego :PP
Lubiem DiscoPolo :gwizd: i zbieram na hulajnoge :)
Kuba OSG
Posty: 9
Rejestracja: 09 kwie 2019, 16:24

Re: Smarowanie repliki na Co2

Post autor: Kuba OSG »

https://www.militaria.pl/abbey/smar_do_ ... p61037.xml

Nadobyłem coś takiego. Myślę, że się sprawdzi. Do tego pellgunoil na kapsułę Co2 i będzie eldorado.
Dzięki kolego za pomoc :) 👋👋🍻
Dopiero zagłębiam się bardziej w tematykę Dopóki nie doczytam czym można zamieniać konkretne smary i oleje to kupię te firmowe i niestety droższe.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Smarowanie repliki na Co2

Post autor: kamazek »

Tylko pamiętaj Kolego, ważne jest regularne smarowanie naszych zabawek, szczególnie jeżeli są często używane, jak i umiar w stosowaniu wszelkich smarów, maściów i olejów :)
Ruchome elementy mają być pokryte tzw. filmem z oleju czy smaru, a nie utopione w tłustej mazi ! ;)
Miłej zabawy ! :spoko:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Kuba OSG
Posty: 9
Rejestracja: 09 kwie 2019, 16:24

Re: Smarowanie repliki na Co2

Post autor: Kuba OSG »

Czyszczenie i konserwacja zewnętrznych elementów ustawiłem sobie na każde lub co drugie użycie (jeśli jednorazowo wystrzeliłem 10 naboi to za każdym razem) Jeżeli wystrzele 2 naboje to nie widzę większej potrzeby poza przetarciem ogólnym. Natomiast jeśli chodzi o części wewnętrzne to ustawiłem to na 2000sztuk. Mowa o replikach krótkich. :) długa czeka na tuning
Kuba OSG
Posty: 9
Rejestracja: 09 kwie 2019, 16:24

Re: Smarowanie repliki na Co2

Post autor: Kuba OSG »

...
ODPOWIEDZ