Obrazek

Karabinek PCP na zawody.

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
MrDzidzia
Posty: 4
Rejestracja: 11 cze 2018, 18:24

Karabinek PCP na zawody.

Post autor: MrDzidzia »

Witam.

Chciałbym zacząc sporadycznie startować w zawodach HFT i poszukuję karabinka do tego celu.
Mam dwie opcje. Pierwsza z nich jest Steyr Challenge a drugą HW100.
Krótko.... Który karabinek wybrać..? Z którym będą choć teoretyczne większe szanse żeby coś zdziałać?

Pozdrawiam
HW97KT TX200HC
St g Mechanik
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 174
Rejestracja: 24 gru 2016, 13:45

Re: Karabinek PCP na zawody.

Post autor: St g Mechanik »

Zdziałać możesz z każdym ,nawet z kijem od szczotki o ile strzela, zależy to tylko od Twoich umiejętności.Powodzenia
Awatar użytkownika
Bosanowa
Moreratorzy globalni
Moreratorzy globalni
Posty: 372
Rejestracja: 15 kwie 2017, 8:50
Lokalizacja: Toruń

Re: Karabinek PCP na zawody.

Post autor: Bosanowa »

Przecież masz juz świetne karabinki do HFT - hawajka i TX :)
___________________________________
MrDzidzia
Posty: 4
Rejestracja: 11 cze 2018, 18:24

Re: Karabinek PCP na zawody.

Post autor: MrDzidzia »

Zgadza się że posiadam akurat dwa bardzo dobre karabinki ale mam mało czasu żeby je dobrze ostrzelać i dlatego chciałbym właśnie PCP i to z najwyższej półki.
HW97KT TX200HC
Awatar użytkownika
zbisz41
Posty: 226
Rejestracja: 19 gru 2015, 20:04
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Re: Karabinek PCP na zawody.

Post autor: zbisz41 »

To zaraz zastanów się nad dobrą optyką. :D
WICHURA HFT TEAM
Steyr LG110 +Valiant HFT 4-12x40 -*-FWB-150 ­­­ ­­­­
Awatar użytkownika
Zagorek
Posty: 583
Rejestracja: 22 gru 2016, 20:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Karabinek PCP na zawody.

Post autor: Zagorek »

MrDzidzia pisze: 22 cze 2018, 12:49 Zgadza się że posiadam akurat dwa bardzo dobre karabinki ale mam mało czasu żeby je dobrze ostrzelać i dlatego chciałbym właśnie PCP i to z najwyższej półki.
Jeśli sądzisz, że pcp nie trzeba dobrze "ostrzelać" to jesteś w dużym błędzie. Nawet najlepszy karabinek pcp nie gwarantuje celnego strzelania. HFT jest strzelectwem terenowym i dobry "operator" przyzwoitego karabinka ma większe szanse na trafienie niż kiepski z super dobrym. Na pewno będzie łatwiej "wycinać" dziurkę w tarczy przy stoliku z pcp ale Ty piszesz o HFT. Czy HW 100 czy siajer są w stanie wygrać zawody każdej rangi co zostało wielokrotnie udowodnione a różnic pomiędzy nimi jest zatrzęsienie. Karabinki sprężynowe są do siebie o wiele bardziej podobne niż pcp pomiędzy sobą.
Walther LGU + Vortex diamondback HP= profesorski zestaw (strzelec uczeń)
MrDzidzia
Posty: 4
Rejestracja: 11 cze 2018, 18:24

Re: Karabinek PCP na zawody.

Post autor: MrDzidzia »

Mało jest na zawodach HW100 a dominują właśnie Siejery.
A tak przy temacie Siejera to która wersję polecacie bardziej Challenge czy LG110 mod. 2014? :hm: wiem że to tylko różnica szkieletu ale czy ta sztywnuejsza konstrukcja i 3 ósemki to plus tej wersji czy minus? LG110 każdy wie jak wygląda a Challenge to nowość.

Co do optyki to celowa bym w małego DOTa gdyż dobrze mu się pracuje z tą lunetą ;)
Chciałbym ją posadzić na jakimś BKLu tak zeby zmieściły mi się zakrywki. Łatwiej o to w LG110. Na HW97KT mam mDOTa na montażu SM OP25C i tam ryginalne bikini mieści się więc więc nie powinno być problemu z tym w Challengu?
HW97KT TX200HC
Awatar użytkownika
Zagorek
Posty: 583
Rejestracja: 22 gru 2016, 20:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Karabinek PCP na zawody.

Post autor: Zagorek »

Mało jest HW 100 bo duża cześć ludzi myśli podobnie jak Ty. Oczywiście, że siejer jest to znakomity karabinek ale równie wiele siejerów wygrywa zawody lecz nie mniej przegrywa ze sprężynami. Statystyka może pokazać co tylko zechcesz. Są również Walthery i Air Armsy i wiele innych. Dobór karabinka powinien być po indywidualnych sprawdzeniach i preferencjach a nie po tym kto z czym stał na podium. Bardzo drobne szczegóły w topowych karabinkach mają znaczenie ale dla wytrenowanych i wielokrotnie sprawdzonych w strzelaniach zawodnikach aby zdobyć o 1 pkt. więcej od przeciwnika. Na początek trzeba dobry i sprawdzony sprzęt a takich jest sporo. Jak będziesz miał siajera to oczywiście nic złego a przeciwnie - nie będziesz miał na co zgonić chybionego strzału jednak szczegóły o które pytasz nie mają żadnego znaczenia na początku strzelania a ponadto jest tyle opisów, że można napisać doktorat z tego tematu. Jak dostaniesz buty od Ronaldo to nie zostaniesz od razu królem strzelców.
Walther LGU + Vortex diamondback HP= profesorski zestaw (strzelec uczeń)
MrDzidzia
Posty: 4
Rejestracja: 11 cze 2018, 18:24

Re: Karabinek PCP na zawody.

Post autor: MrDzidzia »

Gdy chciałem kupić karabinek sprężynowy odrazu celowałem w najwyższą półkę i nie żałuję tego. Dlatego kupując PCP też chcę iść ta sama drogą i wybrać najlepszy model.
Wybiorę więc Steyra a czy Challenge czy LG110 to się zastanowię :hm:
HW97KT TX200HC
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Re: Karabinek PCP na zawody.

Post autor: mimut »

Masz kolego ciekawe podejście do tematu. Chcesz kupić karabinek za kilka tysięcy, a potem posadzić optykę na której ludzie uczą się strzelać do puszek? To jest fatalny pomysł :nie:
Awatar użytkownika
Bensa
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 127
Rejestracja: 07 sie 2017, 7:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Karabinek PCP na zawody.

Post autor: Bensa »

:zdziwko: Koledzy starają się jak mogą :glupek:, ale przypomina to tylko :sciana:, bo kto bogatemu zabroni? :D
Najwyżej potem będzie :placze:
AA S400 + Vortex Crossfire II 6-18x44,
Hammerli 480,
HW40 + Walther 2x20,
SHARP INNOVA 1210 + DOE 6x32 S AO MD.
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl
SlawomirD
-#nowy
-#nowy
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2018, 20:25

Re: Karabinek PCP na zawody.

Post autor: SlawomirD »

Kolega nakreslił sprawę że chce zacząć przygodę z zawodami i zastanawia się nad dwoma karabinkami.

Kolego mimut a co z tym mDOTem jest nie tak że nadajesie do nauki i do puszek?? Chcę poznać twoja opinie, bo znam osoby które są bardzo zadowolone z tej optyki. Która lunetą według ciebie pasuje do karabinka za kilka tysięcy? :hm:

Kolego Bensa dlaczego później ma być płacz? Dlatego że ktoś kupi najpopularniejszy, najlepszy z mozliwych karabinek na zawody..? Taki sam jak posiada może ponad połowa uczestników na zawodach?
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Karabinek PCP na zawody.

Post autor: rokasa58 »

Karabinek za kilka tys. euro i luneta na gołębie.Może być-czemu nie?

Obrazek
SlawomirD
-#nowy
-#nowy
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2018, 20:25

Re: Karabinek PCP na zawody.

Post autor: SlawomirD »

Ależ owszem czemu nie, takiej lunecie też należy się :up:

Większym bez sensem było by położyć DOTa czy Vortexa na jakimś Liderze B3, ale to według mnie.
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Re: Karabinek PCP na zawody.

Post autor: mimut »

SlawomirD pisze: 26 cze 2018, 21:07 Kolego mimut a co z tym mDOTem jest nie tak że nadajesie do nauki i do puszek?? Chcę poznać twoja opinie, bo znam osoby które są bardzo zadowolone z tej optyki. Która lunetą według ciebie pasuje do karabinka za kilka tysięcy? :hm:
Jakość soczewek i powłok, takie jest moje zdanie. Rozumiem że osoby które sa tak bardzo zadowolone z mDota, startuja na zawodach z wymiernym skutkiem.
SlawomirD pisze: 27 cze 2018, 8:50 Większym bez sensem było by położyć DOTa czy Vortexa na jakimś Liderze B3, ale to według mnie.
Myślę, że tu się kolego bardzo mylisz. Ale to tylko moje zdanie i narzucać go komuś nie mam zamiaru ;)
ODPOWIEDZ