Obrazek

Pierwsze PCP

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
Awatar użytkownika
Zagorek
Posty: 583
Rejestracja: 22 gru 2016, 20:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Pierwsze PCP

Post autor: Zagorek »

Z nieznajomości i misiania bez sprawdzenia. Jak rok temu zacząłem strzelać HFT 2 i to z LGU to wszędzie mnie żałowali, że taki głupi ja, że zmarnowałem kasę zamiast poradzić się innych bardziej doświadczonych. Będąc na zlocie Tawerny na wiosnę było sporo takich głosów wynikających nie ze złośliwości a troski o głupotę początkującego. Kiedy odpowiadałem, że to jest super karabinek i mi pasuje lepiej od innych pocieszano mnie, że zmądrzeję z nabyciem wiedzy i doświadczenia. Ani jedna osoba z którą rozmawiałem nie strzelała wcześniej z tego karabinka ale wiedziała, że to lipa bo nikt z niego nie strzela. Tak było w większości miejsc gdzie pokazałem się z LGU. Cześć z nich po strzeleniu zmieniło zdanie. Stereotypy rządzą.
Walther LGU + Vortex diamondback HP= profesorski zestaw (strzelec uczeń)
Awatar użytkownika
super_xxl
Posty: 79
Rejestracja: 07 sie 2007, 22:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Pierwsze PCP

Post autor: super_xxl »

Jak dla mnie jeżeli Rotex jest w cenie tureckiego Hatsana, który z jakości nie słynie to wybór jest oczywisty. Polimer nie jest najpiękniejszym rozwiązaniem, ale mnie nie przeszkadza. Pierwsza, długa dmuchawka jaką miałem 12 lat temu - Hatsan 55 miał właśnie polimerową osadę. Pamiętam zalewanie gipsem kolby :D

1800zł kusi, tym bardziej, że nie zamierzam strzelać HFT - tylko rekreacja.
Awatar użytkownika
Zagorek
Posty: 583
Rejestracja: 22 gru 2016, 20:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Pierwsze PCP

Post autor: Zagorek »

Według mnie jak trafisz fajny cenowo i w dobrym stanie karabinek ze stajni AA to bym brał jako nr 1. Jak chcesz nowy w tych pieniądzach to Rotex jest bardzo dobrym rozwiązaniem
Walther LGU + Vortex diamondback HP= profesorski zestaw (strzelec uczeń)
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Pierwsze PCP

Post autor: rokasa58 »

Zdarzały się pęknięcia osad polimerowych w miejscu montowania bączka,ale teraz widać,że ma szynę i dobrze.Mam S400 i napiszę,że szału ni ma.Gapię się na Rotexa od dłuższego czasu i biję się z myślami zamienić czy nie?
Awatar użytkownika
Zagorek
Posty: 583
Rejestracja: 22 gru 2016, 20:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Pierwsze PCP

Post autor: Zagorek »

Jak widzicie mam i AA i LGU i Rotex-a. Każdy ma swoje przeznaczenie i zakupu żadnego nie żałuję. AA do strzelania rekreacji, NHFT i tarczek na 50 m, Rotex do totalnej rekreacji i rozpierduchy (5,5 mm) a LGU do wszystkiego i na zawody.
Walther LGU + Vortex diamondback HP= profesorski zestaw (strzelec uczeń)
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Re: Pierwsze PCP

Post autor: mimut »

Popularność AA determinuje mnogość na rynku wtórnym. Rotexa w Polsce jest może 3-4 sztuki, a S 410 wiadomo. Przeleciało przez moje ręce już trochę sprzętu i powiem szczerze że jakoś mnie S410 nigdy nie zachwycił. Owszem to dobry poczciwy sprzęt, podatny na tuning, dobry stosunek ceny do jakości. Taki poczciwy Polonez. Przewiezie pół tony ziemniaków, a jak trzeba to i do kościoła zawiezie :D
Awatar użytkownika
Zagorek
Posty: 583
Rejestracja: 22 gru 2016, 20:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Pierwsze PCP

Post autor: Zagorek »

mimut pisze: 20 lut 2018, 21:58 Popularność AA determinuje mnogość na rynku wtórnym. Rotexa w Polsce jest może 3-4 sztuki, a S 410 wiadomo. Przeleciało przez moje ręce już trochę sprzętu i powiem szczerze że jakoś mnie S410 nigdy nie zachwycił. Owszem to dobry poczciwy sprzęt, podatny na tuning, dobry stosunek ceny do jakości. Taki poczciwy Polonez. Przewiezie pół tony ziemniaków, a jak trzeba to i do kościoła zawiezie :D
No ja troszkę lepiej oceniam AA ale często używam porównania, że to taki solidny VW Golf :) A pod resztą się podpisuję.
Walther LGU + Vortex diamondback HP= profesorski zestaw (strzelec uczeń)
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Pierwsze PCP

Post autor: rokasa58 »

Zagorek! Nie wiem, czy 5.5,tylko do rozwałki puszek,może zależy kto strzela :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Zagorek
Posty: 583
Rejestracja: 22 gru 2016, 20:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Pierwsze PCP

Post autor: Zagorek »

Szkoda, że nie czytasz całego tematu. Do rozwałki w sensie efektu trafienia a nie trafiania przypadkowego w puszkę. Na zawody go nie zabiorę z powodu kalibru a nie braku celności. A że ze mnie jako taki strzelec to inna racja.
Zagorek pisze: 19 lut 2018, 18:40 Tak więc Rotex to niedoceniany a fajny karabinek. Ja posiadam w 5,5 mm ale kolega ma w 4,5 i strzelałem z niego. Plusy:
- Lufa LW bardzo celna, skupienie na 40 m z 4,5 pod mniej niż 15 mm, z 5,5 bez problemu pod 20 mm.
Walther LGU + Vortex diamondback HP= profesorski zestaw (strzelec uczeń)
Awatar użytkownika
zbisz41
Posty: 226
Rejestracja: 19 gru 2015, 20:04
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Re: Pierwsze PCP

Post autor: zbisz41 »

Nie wiem czy to golf .polonez ale jak dla mnie marnego emeryta AA S400 classic już deczko wiekowy z regiem robi bardzo dobre skupienie . Jednak będę sie upierał że AA nawet bez rega strzelając poza "górka" nie daje szans Waltherowi .
Nie twierdze że Walther jest be, w cenie 1800 PLN to dobra zabawka ale już w drewienku za ponad 2500 chyba nie wart.
35 m poducha
Obrazek
50 m z poduszki :
Obrazek
WICHURA HFT TEAM
Steyr LG110 +Valiant HFT 4-12x40 -*-FWB-150 ­­­ ­­­­
Awatar użytkownika
Zagorek
Posty: 583
Rejestracja: 22 gru 2016, 20:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Pierwsze PCP

Post autor: Zagorek »

Zbyszek podstawowe pytanie brzmi: strzelałeś z Rotex-a ? Nie to żebym bronił akurat Rotex-a ale wszelkie dywagacje dotyczące użytkowania, składności, wygody, celności itp. jakiegokolwiek karabinka można porównywać tylko organoleptycznie. Dane techniczne owszem można nawet bez oglądania. Dlatego pisałem o LGU i właśnie takim misianiu a jak przyszło co do czego to kopary opadały. A tarczki dowodzą, że sprzęt i operator jest spoko :)
Walther LGU + Vortex diamondback HP= profesorski zestaw (strzelec uczeń)
Awatar użytkownika
zbisz41
Posty: 226
Rejestracja: 19 gru 2015, 20:04
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Re: Pierwsze PCP

Post autor: zbisz41 »

Oczywiście masz racje nie strzelałem , ale nie w tym problem ...większość z nas pisze o swoich i zachwala swoje :D
Zawsze takie porównania czy dyskusje kończą sie awanturą ;)
Żeby było jasne nie twierdze że Rotex to złom (chyba już to pisałem ;) ) , moja wiedza na jego temat pochodzi przede wszystkich z opinii tzw fachowców w dziedzinie tuningu i kolegów zawodników, nie muszę przecież kupować każdego karabinka żeby sam sprawdzić.Osobiście znam kiku gości którym ufam i tyle.
Padło tu stwierdzenie że mało Rotexow w obrocie , jak sięgam pamięcią od początku pojawienia sie jest dostępny w sprzedaży we wszystkich sklepach a o alledrogo nie wspomnę , był jest a jakoś nie ma wielu chętnych .
Chętnie zobaczyłbym filmiki, ,tarczki i na zawodach Rotexa, to co jest w sieci nawet jako reklamy mnie nie przekonuje do sprawności tego sprzętu, być może po tuningu....
Co do LGU to słyszałem czytałem że są jakieś super egzemplarze ....2 może 3 :D ... no ale są , dzielnie walczą z HW97 czy TXami :up:
WICHURA HFT TEAM
Steyr LG110 +Valiant HFT 4-12x40 -*-FWB-150 ­­­ ­­­­
Awatar użytkownika
Zagorek
Posty: 583
Rejestracja: 22 gru 2016, 20:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Pierwsze PCP

Post autor: Zagorek »

Absolutnie nie chodzi o obronę modelu karabinka. To samo dotyczy żelazka, samochody, wiertarki itp. Można wydawać opinie na każdy temat ale oceny to już Ci co użytkują a i tak będą bardzo różne i o to chodzi. Ja nie lubię gdybania. Strzelałem z TX, Prosiak, HW 77, 97, 98, i świadomie wybrałem LGU. I nie 3 super egzemplarze tylko jak jest 20 innych na zawodach a LGU jeden to wiadomo, że statystycznie w sezonie LGU zdecydowanie mniej "zdobyło" niż pozostałe. Podobna sytuacja z AA s400, 510. Każdy ma dobrą opinię a na zawodach jak na lekarstwo.
"Zawsze takie porównania czy dyskusje kończą sie awanturą ;)" - nie zamierzam, takie dyskusje są dobre jak są spokojne.
Walther LGU + Vortex diamondback HP= profesorski zestaw (strzelec uczeń)
ODPOWIEDZ