Obrazek

Pierwsze PCP

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
Awatar użytkownika
super_xxl
Posty: 79
Rejestracja: 07 sie 2007, 22:26
Lokalizacja: Kraków

Pierwsze PCP

Post autor: super_xxl »

Hej,

Mialem pare lat przerwy od wiatrowek. Choć moj H95 ma sie niezle nawet po 2 latach leżenia:)

Jako, że stara miłość nie rdzewieje to chciałem spróbować swoich sil z PCP.

Podoba mi sie Walther Rotex. Ma regulator, niezla lufe.

AA410 trochę drogi jak ma służyć raz na jakiś czas.

Jak to jest z pozostawieniem napelnionego kartusza na dluzej? Wplywa to niekorzystnie na szczelność układu, lub bezpieczeństwo?

Dzieki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Zagorek
Posty: 583
Rejestracja: 22 gru 2016, 20:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Pierwsze PCP

Post autor: Zagorek »

Mam Rotex-a i AA s510. Jak wrócę wieczorem to coś napiszę. Kartusz np. w Rotex po nabiciu i postrzelaniu pozostawiłem z około 160 bar ze 2 miesiące temu i jest tyle nadal.
Walther LGU + Vortex diamondback HP= profesorski zestaw (strzelec uczeń)
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pierwsze PCP

Post autor: foxrysza »

Kartusz powinien być pod ciśnieniem cały czas.
Niektóre kartusze po całkowitym spuszczeniu powietrza nadają się tylko na złom (ciśnienie je doszczelnia , jak go brak to uszczelki wyłażą i do śmieci całość).
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Pierwsze PCP

Post autor: Koval »

Strzelałem kiedyś z Rotex-a i byłem mile zaskoczony, pod rekreację jest ok, ale jednak pod HFT nie bardzo.
Ogólnie nie jest źle, ale cena nie adekwatna. Z tego co widzę zależy ci na magazynku, chyba lepszym wyborem może być BSA Buccaneer SE lub Hatsan At44-10.

Zależy jaki kartusz , od HW pozostawiłem na kilka miesięcy pusty i bez większych problemów po naładowaniu trzymał. Hatsana BT-65 także opróżniałem i ładował się ponownie bez problemu. W AA S400 po opróżnieniu są czasami problemy, naprawiałem dwa takie karabinki, w jednym przepuszczał zawór strzałowy, udało się go zamknąć szybkim napełnieniem, przetoczka bez mocnego zadławienia i szybki zawór w butli. Trzeba oczywiście robić to z wyczuciem, albo z butlą naładowaną do 200 bar. W drugim przypadku poszły oringi, trzeba było całkowicie rozkręcić system i je wymienić.

Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
Zagorek
Posty: 583
Rejestracja: 22 gru 2016, 20:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Pierwsze PCP

Post autor: Zagorek »

Tak więc Rotex to niedoceniany a fajny karabinek. Ja posiadam w 5,5 mm ale kolega ma w 4,5 i strzelałem z niego. Plusy:
- Lufa LW bardzo celna, skupienie na 40 m z 4,5 pod mniej niż 15 mm, z 5,5 bez problemu pod 20 mm.
- nie wybredna na srut choć najlepiej exact ale i crosman
- 160 strzałów z kartusza, nabijanie bardzo łatwe i wygodne
- osada (ja mam orzeszka) wysokiej jakości wykonania z tym, że z powodu kartusza szeroka pod ręką podtrzymującą
- przeładowanie jak w rasowym karabinie, bardzo przyjemne z wkładką jednostrzałową
Minusy:
- spust szeroki i plastikowy ale można ustawić na dotyk drugą drogę tyle, że pierwsza baaaardzo długa
- magazynek słabo indeksuje, trzeba przeładowywać pewnym, dość mocnym i płynnym ruchem jednak nie uszkadza śrutu
- mocno głośny
- mało poręczny bo kawał karabinu.
W cenie 2500 zł za nowy niezła alternatywa jak lubisz "coś" innego.
Natomiast co do Armsa to mam s510 i jest to kwintesencja karabinka jak dla mnie i nie zamieniłbym za żaden inny.
Walther LGU + Vortex diamondback HP= profesorski zestaw (strzelec uczeń)
rafik
Posty: 85
Rejestracja: 06 sty 2017, 7:17

Re: Pierwsze PCP

Post autor: rafik »

Dziś przyszło moje pierwsze PCP AT-44 LW 4,5 TH długo zbierałem się z zakupem po hatsanach w sprężynie ale ... warto było , skoro z H125 w limit , trafiam w kapselki PET z 30m to PCP mam już opanowane!
Pogoda dziś dobra ,wiaterku u mnie prawie nic . po ustawieniu 0 na lupce (DOT 4x16) , strącam już zapałki z 38m :D , szkoda że śrut mi się skończył wiec tarczki na dniach jak dojdzie JSB ;)
Awatar użytkownika
super_xxl
Posty: 79
Rejestracja: 07 sie 2007, 22:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Pierwsze PCP

Post autor: super_xxl »

Hej,

Dzięki za odpowiedzi.

Co do Rotexa to jest jeszcze lepiej, bo można wyrwać wersje Varmint w polimerze za 1800zł. Czyli cena identyczna jak AT44 LW.

Obrazek

Co do Hatsanów to słyszałem, że pierwsze modele PCP były niedopracowane. Ja rozumiem "podatne na tuning", ale lista rzeczy do zrobienia po wyciągnięciu z pudełka była baaardzo długa. Nie wiem jak jest z nowszymi.

Rafik - Ty masz nowszą sztukę - może powiesz coś o aspekcie jakościowym i o planowanych pracach przy karabinku?

Pozdrawiam
rafik
Posty: 85
Rejestracja: 06 sty 2017, 7:17

Re: Pierwsze PCP

Post autor: rafik »

na razie się z nim oswajam ;) , planuje zakup regulatora , oraz za jakiś czas sam już go rozebrać ( hatsany w sprężynach rozbieram i składam bez problemu , a to moje pierwsze PCP)
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pierwsze PCP

Post autor: kamazek »

rafik pisze: 19 lut 2018, 19:21 ...strącam już zapałki z 38m :D , szkoda że śrut mi się skończył wiec tarczki na dniach jak dojdzie JSB ;)
No teraz to już nie masz wyjścia i musisz pokazać się w Laosie z tym cudem :)
Jak nie zobaczymy, to nie uwierzymy :gwizd: ;)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Zagorek
Posty: 583
Rejestracja: 22 gru 2016, 20:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Pierwsze PCP

Post autor: Zagorek »

Ten polimer choć ja nie trawię takich plastików jest troszkę inny. Najprawdopodobniej jest to drewno oblane plastikiem, tak było w wersji black a tu nie jestem pewny. Po cenie może być bez drewna. Ważne jest również to, o czym nie napisałem poprzednio a mianowicie oryginalny regulator bardzo dobrze trzymający prędkość (cisnienie). Jest zdecydowanie warty tej kasy.
Walther LGU + Vortex diamondback HP= profesorski zestaw (strzelec uczeń)
Awatar użytkownika
super_xxl
Posty: 79
Rejestracja: 07 sie 2007, 22:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Pierwsze PCP

Post autor: super_xxl »

Ale w tym tańszym nie ma regulatora?
Awatar użytkownika
Zagorek
Posty: 583
Rejestracja: 22 gru 2016, 20:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Pierwsze PCP

Post autor: Zagorek »

W każdym jest. Zapomniałem tylko wcześniej napisać. To powoduje, że cena jeszcze bardziej atrakcyjna. Nawet Arms nie ma regulatora, dopiero karabinki z wyższej półki mają fabryczne.
Walther LGU + Vortex diamondback HP= profesorski zestaw (strzelec uczeń)
Awatar użytkownika
zbisz41
Posty: 226
Rejestracja: 19 gru 2015, 20:04
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Re: Pierwsze PCP

Post autor: zbisz41 »

Zagorek pisze: 20 lut 2018, 17:57 ...Nawet Arms nie ma regulatora...
Może jestem w błędzie ale nawet bez regulatora AA S400 czy AA S410 bije Rotexa bez problemu.
Dodam że AA można spotkać dość często na rożnych zawodach czego nie powiem o Rotexie :hm:
WICHURA HFT TEAM
Steyr LG110 +Valiant HFT 4-12x40 -*-FWB-150 ­­­ ­­­­
Awatar użytkownika
Zagorek
Posty: 583
Rejestracja: 22 gru 2016, 20:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Pierwsze PCP

Post autor: Zagorek »

Konstrukcja Armsa jest taka, że regulator jest przydatny ale nie konieczny. Spokojnie przejdzie cały tor HFT bez rega. Ja piszę, że Rotex ma a AA nie. Brak rega w Rotex-sie powodowałby duży minus. Co do AA napisałem wcześniej jakie mam o nim zdanie. A skoro twierdzisz, że AA bije Rotex-a bez problemu to napisz na jakiej podstawie tak twierdzisz i co masz na myśli. To, że AA częściej można spotkać na zawodach to żaden argument przeciwko Waltherowi. To tylko potwierdza, że AA jest spoko a nie, że Rotex się nie nadaje. Mniejsza popularność danego modelu świadczy nie tylko o jego walorach ale równocześnie o bojaźni przy wyborze "innego" co nie jest niczym złym ale dla mnie nie jest żadnym wyznacznikiem. Doskonałym przykładem w HFT 2 jest LGU bo przecież po co komu wynalazek za tyle kasy skoro jest TX, Prosiak czy HW nie znaczy to jednak, że LGU jest gorsze od tych wymienionych bo nie jest.
Walther LGU + Vortex diamondback HP= profesorski zestaw (strzelec uczeń)
Awatar użytkownika
zbisz41
Posty: 226
Rejestracja: 19 gru 2015, 20:04
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Re: Pierwsze PCP

Post autor: zbisz41 »

A z czego wynika mniejsza popularność? Przecie Walther to znana marka...czy nie?
WICHURA HFT TEAM
Steyr LG110 +Valiant HFT 4-12x40 -*-FWB-150 ­­­ ­­­­
ODPOWIEDZ