Obrazek

Slavia 620 vs 630 vs Hatsan 90 vs Sharp Innova 1110

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
ODPOWIEDZ
999Przemek
Posty: 5
Rejestracja: 14 cze 2017, 15:30
Lokalizacja: Głogow

Slavia 620 vs 630 vs Hatsan 90 vs Sharp Innova 1110

Post autor: 999Przemek »

Witajcie,

Mam możliwość zakupienia jednego z tych karabinków "po taniości" i nie wiem, na który się zdecydować :roll:

Slavia 620 jest b. dobra, ale brakuje mi w niej szyny montażowej i szkoda mi ją rozdziewiczać (robiąc dziury na szynę), jako że ma już prawie 50 lat, no i sprawa części, nie ma ich zbyt wiele. Po renowacji, czyli osady, sprężyna i uszczelka tłoka wymienione :) Oksyda w dobrym stanie.
Hatsan 90, jakość średnia, szyna jest, tak samo części jest w bród. Jak nówka, na gwarancji, 100-200 śrutu poszło. Wyważona :D
Sharp Innova 1110, jakość także średnia (ale lepsza niż w hatsanie), szyna jest, ale znowu części niewiele, no i ogólnie informacji o niej także niewiele. Na początku myślałem, że to jakiś no name :D. Nie ma szczerbinki oraz ma wyłamany gwint tłumika, 6 lat, po pudełku śrutu. Przy lufie jest przedmuch, który był od początku - cuz chińszczyzna.

Problem leży w tym, że chcę jednocześnie celnej wiatrówki i z montażem :D, bo pewnie za jakiś czas zechcę dokupić lunetkę. I tu mam dylemat, bo nie wiem czy rozdziewiczać tą slavie, czy też wybrać jedną z dwóch pozostałych (w sumie tu też pytanie, która z nich lepsza). Jestem początkującym wiatrówkowiczem i też czuję, że nieco tą slavię zhańbię ;laughing:. No ale też chcę celny karabinek :roll: Dodam także, że nie jestem zbyt chętny do grzebania w karabinku (tuning, modyfikacje), nigdy tego nie robiłem :D

Każda z nich to licytacja, przy czym (na ten moment) Hatsan to minimum 150 zeta, Sharp 50, a Slavka 100 :)

EDIT: Dochodzi Slavia 630, jak nowa, po pudełku śrutu. Ma szynę, no i części masa.
Slavia 631, Iż 53M Tuning, Crosman 357.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Slavia 620 vs Hatsan 90 vs Sharp Innova 1110

Post autor: Qbuś »

:hm: Jeżeli ten Hatsan posiada spust "Quattro" to nawet się nie zastanawiaj, Sharp Innova 1110 to plastikowa zabawka, w dodatku uszkodzona, a slavia zabytek z którego za dużo nie wyciśniesz i dorobienie osiowo szyny nie jest proste ;) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
janusz22551

Re: Slavia 620 vs Hatsan 90 vs Sharp Innova 1110

Post autor: janusz22551 »

Slavia to raczej dla kolekcjonera. Innova (pompka) :hm: Ja bym wybrał Hatsana, dodał 200 zeta na tuning u któregoś z naszych fachowców i bawił się strzelaniem. Ale jeśli to aukcja z alledrogo lub olsiksa, to zalecam ostrożność. Najgorzej odkupić od jakiegoś tunera amatora, fana szmocy tudzież snajpera z powołania.
Oooo! Qbuś się pojawił :D
999Przemek
Posty: 5
Rejestracja: 14 cze 2017, 15:30
Lokalizacja: Głogow

Re: Slavia 620 vs 630 vs Hatsan 90 vs Sharp Innova 1110

Post autor: 999Przemek »

Co ze slavką 630? :P
Slavia 631, Iż 53M Tuning, Crosman 357.
onet12
Posty: 0
Rejestracja: 23 gru 2015, 22:27

Re: Slavia 620 vs 630 vs Hatsan 90 vs Sharp Innova 1110

Post autor: onet12 »

630 to bardzo fajny, celny i lekki sprzet do rekreacji, sa tysiace postów na jej temat, a nikt ci raczej nie da jednoznacznej odpowiedzi co wziac gdyz to zalezy od osobistych preferencji.
Na jaki dystans chcesz strzelac? Jakich rezultatów oczekujesz? tarcze, czy tylko puszki?
jak kolega wyzej napisał hatsana 90 trzeba koniecznie tuningowac, pudełkowy to porazka.
slavie tez lubi tuning, a zwłaszcza jesli kupisz uzywananą, trzeba ja rozebrac i zobaczyc co jest w srodku, przesmarowac jak nalezy, zobaczyc czy nikt gwozdziami nie strzelał ;)

"po pudełku śrutu" - hmmm takie rzeczy tylko w ERZE :lol:
dowiedz sie jaka szyna czy 11mm czy 13mm, bo sa dwa standardy w slavii, jesli 13mm to trzeba pozniej szukac montazu do 13mm
ODPOWIEDZ