Obrazek

Wiatrówka krótka

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
ODPOWIEDZ
Lukasz1986
Posty: 24
Rejestracja: 28 kwie 2017, 8:00

Wiatrówka krótka

Post autor: Lukasz1986 »

Witam. Nie znalazłem nigdzie podobnego tematu. Jaka broń krótką polecacie do ok 500-600 zł? Mam na oku Sig Sauer p226. Ma ktoś ? Jakieś opinie ?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 20 maja 2017, 15:02 przez Lukasz1986, łącznie zmieniany 1 raz.
Hatsan Striker Edge "początkujący"
Awatar użytkownika
wiatq
Posty: 99
Rejestracja: 14 maja 2016, 17:51

Re: Broń krótka

Post autor: wiatq »

Jesteśmy grupą która zrzesza osoby strzelające z wiatrówek a nie broni więc jeśli szukasz informacji o broni to są do tego inne grupy. Wiatrówka nie jest bronią.
FWB 300S
Haenel 310
TX200HC
AA PS
PR900W
Gamo PR45
Kalkulator energii wiatrówki
Lukasz1986
Posty: 24
Rejestracja: 28 kwie 2017, 8:00

Re: Broń krótka

Post autor: Lukasz1986 »

Źle się wyraziłem chodziło mi o wiatrówkę. Która jest swego rodzaju bronią chociaż nie przekracza 17 j. Więc nie rozumiem czepianie się "za słówka".
Hatsan Striker Edge "początkujący"
Awatar użytkownika
wiatq
Posty: 99
Rejestracja: 14 maja 2016, 17:51

Re: Broń krótka

Post autor: wiatq »

To nie czepianie się za słówka. To że strzelamy z wiatrówek a nie z broni jest bardzo ważne. Strzelanie i posiadanie broni bez rejestracji (czy w przypadku palnej zezwolenia) oraz używanie jej poza legalnymi licnencjonowanymi strzelnicami narusza nasze prawo. Posiadanie i używanie wiatrówki to coś zupełnie innego.
A to że nóż kuchenny tez jest swego rodzaju bronią (i może zostać użyty jako broń) również nie ulega wątpliwości ale wchodząc do sklepu z kuchennym agd nie prosisz o poradę dotyczącą zakupu broni białej.

No a teraz skoro sobie to wyjasniliśmy przejdźmy do sedna czyli Twojego pytania.
Czy Sig Sauer p226 jest dobry - to zależy czego szukasz. Jeśli chcesz wierną kopię palnej - to są na rynku wierniejsze kopie. Jeśli chcesz czegoś bardzo celnego - to są na rynku lepsze. Jeśli chcesz czegoś co będzie w miarę ok jeśli chodzi o celność (śrut diabolo i gwintowana lufa), w miarę ko wyglądające i imitujące (powiedzmy) palną poprzez blow back - to bierz. Krótko - do puszkobicia i zabawy w wojnę się nada a fakt posiadania szyn dwóch szyn i gwintu daje spore możliwości obwieszenia go tłumikami, kolimatorami i innymi laserami do woli.
FWB 300S
Haenel 310
TX200HC
AA PS
PR900W
Gamo PR45
Kalkulator energii wiatrówki
Lukasz1986
Posty: 24
Rejestracja: 28 kwie 2017, 8:00

Re: Broń krótka

Post autor: Lukasz1986 »

Chodzi mi przede wszystkim o celność. Będzie wykorzystywana na max 15 m do tarczy 14x14. A sig sauer przykuł moją uwagę że względu na to że wiele elementów wykonanych jest z stopów metalu. Ponoć jakościowo nie najgorszy dlatego pytam czy ktoś posiada lub posiadał i jakie wrażenia z użytkowania.
Hatsan Striker Edge "początkujący"
Awatar użytkownika
wiatq
Posty: 99
Rejestracja: 14 maja 2016, 17:51

Re: Broń krótka

Post autor: wiatq »

Jeśli szukasz prawdziwej wysokiej celności to pomyśl o:
w co2 - kandar cp1
minimum pca- crosman 1377
gamo pr-45
hw 40
gamo compact
zoraki hp1

W tym co wybrałeś będziesz miał celność tylko i wyłącznie mocno rekreacyjną.
FWB 300S
Haenel 310
TX200HC
AA PS
PR900W
Gamo PR45
Kalkulator energii wiatrówki
Lukasz1986
Posty: 24
Rejestracja: 28 kwie 2017, 8:00

Re: wiatrowka krótka

Post autor: Lukasz1986 »

Dzieki. Przejrzę to co mi polecasz i pewno coś wybiorę.
Hatsan Striker Edge "początkujący"
Awatar użytkownika
MrCzepik
Posty: 21
Rejestracja: 17 kwie 2017, 8:37

Re: Wiatrówka krótka

Post autor: MrCzepik »

Że sie tak wtrące ale tak się składa że od tego weekendu jestem posiadaczem nowego HW40 ;)
Bardzo fajny pistolet, solidnie zrobiony, celny bo nawet udało mi się zrobić kilka testów na różne śruty i wyszło ze najlepiej lata Exact 4,50 i RS na dystansie 10m ;) Założyłem na te testy lunetę PP 3-12x42 :D Pomogło to bardzo w tescie bo przez stałe przyrządy wychodziło mi różnie.
Moge powiedzieć że na dystansie 10m bez problemu pistolet ten robi jedną dziurkę a resztę będzie zależeć już tylko od strzelca ;)
Śmiało moge polecić HW40 jeśli kolega nadal sie zastanawia co wybrać ;)
HW97KT HW40
Awatar użytkownika
merkant
Posty: 63
Rejestracja: 16 kwie 2017, 20:55

Re: Wiatrówka krótka

Post autor: merkant »

Wow, to jakąś dziewice HW40 kupiłeś :)
Mi w lufkę spokojnie wchodzi Exact 4,53 :zdziwko:
HW40, Crossman Copperhead, Crossman Inferno (na sprzedaż)
ODPOWIEDZ