Obrazek

Optyka i montaż do HW97KTB

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
Greg209
Posty: 9
Rejestracja: 17 kwie 2017, 8:11

Optyka i montaż do HW97KTB

Post autor: Greg209 »

Jak w temacie, szykuję się do kupna HW97KT w wersji black od jednego z wiatrówkowych czarowników i próbuję dobrać do niego odpowiedni montaż i optykę. Ze względu na to iż większość budżetu przeznaczonego na zakup sprzętu pochłania sama wiatrówka, możliwości są dość ograniczone. Planuję strzelać głównie HFT oraz silhouette. Zestaw o którym myślę:

DOC 3-9x40 MilDot
Montaż średni 1" sportsmatch OP10C lub OP25C

ten drugi z myślą o przesiadce na lepsze szkła jak budżet i żona pozwoli :)

Czy takie połączenie ma sens?
Awatar użytkownika
Zagorek
Posty: 583
Rejestracja: 22 gru 2016, 20:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Optyka i montaż do HW97KTB

Post autor: Zagorek »

Zestaw klasyka. Szału nie ma ale bidy też nie. Montaż polecam 25C bo lepsze - szersze mocowanie obejm (4 śruby zamiast 2 jak w 10C)
Walther LGU + Vortex diamondback HP= profesorski zestaw (strzelec uczeń)
Awatar użytkownika
MrCzepik
Posty: 21
Rejestracja: 17 kwie 2017, 8:37

Re: Optyka i montaż do HW97KTB

Post autor: MrCzepik »

;) Ja mam Hawke Ventage 4-12x40AO. Jasny obraz, cienki krzyż, regulacja ostrości i nic lepszego mi nie trzeba ;) Do tego zakupie SM OP25C bo kiedyś go miałem i naprawde polecam ;) Jest to solidny, dobrze pasujący na szynę montaż ;)
HW97KT HW40
Greg209
Posty: 9
Rejestracja: 17 kwie 2017, 8:11

Re: Optyka i montaż do HW97KTB

Post autor: Greg209 »

Tylko problem go(montaż) dostać u polskich dystrybutorów, póki co tylko na ebay dostępny. A co sądzicie o szkle Leapers UTG 3-12x40 AO EZ-TAP do w/w zestawu? Sprawdzi się lepiej od doc'a?
Awatar użytkownika
Zagorek
Posty: 583
Rejestracja: 22 gru 2016, 20:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Optyka i montaż do HW97KTB

Post autor: Zagorek »

Musisz wiedzieć jaka lupka zanim kupisz montaż a przynajmniej średnice tubusu i obiektywu. Leapersy miałem i mam i jestem bardzo zadowolony tylko ja kupowałem te bez EZ-TAP i srap. Są bardzo wytrzymałe i spory wybór. Szczerze to bym wolał Leapersa 3-9x32 TF2 AO bez żadnych dupereli od DOC-a. Ponadto Leapers ma przyzwoite montaże w komplecie (tylko popatrz bo często są na szynę 22). Hawki miałem 2 i padły krzyże na sprężynie ale to był kopiący muł ale leapers daje nadal radę na niej.
Walther LGU + Vortex diamondback HP= profesorski zestaw (strzelec uczeń)
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 766
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Optyka i montaż do HW97KTB

Post autor: rokasa58 »

Musisz wiedzieć,że ze słabą lunetą nie wykorzystasz w pełni walorów tego karabinka.
Greg209
Posty: 9
Rejestracja: 17 kwie 2017, 8:11

Re: Optyka i montaż do HW97KTB

Post autor: Greg209 »

Montaz na pewno sportsmatch, pytanie tylko czy niski do leapersów zaproponowanych przez zagorka, czy nadal średni. Niby niski obejmuje do 32 mm średnicę obiektywu, ale brać tak na styk?
Awatar użytkownika
Zagorek
Posty: 583
Rejestracja: 22 gru 2016, 20:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Optyka i montaż do HW97KTB

Post autor: Zagorek »

Na niskim w lupce x 32 z regulacją AO - powiększa średnice zewnętrzną obiektywu - możesz mieć problem z założeniem osłon.
Walther LGU + Vortex diamondback HP= profesorski zestaw (strzelec uczeń)
Greg209
Posty: 9
Rejestracja: 17 kwie 2017, 8:11

Re: Optyka i montaż do HW97KTB

Post autor: Greg209 »

Czyli zdecydowanie średni montaż, a co do samej lunety - kwotowo musi być do tych 550-600 zł bo się w budżecie nie zmieszcze i żona mnie z domu wygoni (ale za parę lat kto wie, może szarpne się na coś lepszego) :) dziękuję serdecznie za wszystkie porady, teraz tylko odkładać PLN i na jesien zaczynać strzelanie

Edit:
Jeszcze jedna sprawa, czy warto dokładać do tuningu zamkniętej sprężyny? Czytałem, że poprawia ogólną pracę karabinka lecz może powodować dieslowanie. Ile w tym prawdy? Miał ktoś okaże strzelać z hw z tym tuningiem i bez?
Greg209
Posty: 9
Rejestracja: 17 kwie 2017, 8:11

Re: Optyka i montaż do HW97KTB

Post autor: Greg209 »

Dalej przeglądam optykę, i natknąłem się na DOTy, mały i duży. Myślę, że do rekreacji byłby jak znalazł, tylko kwestia montażu pozostaje. Czy zmieszcze się na średnim czy już szukać wysokiego? Czytałem że może zabraknąć na średnim miejsca na regulację lub ewentualnie osłonki przeciwsłoneczne. Ma ktoś podobny zestaw i mógłby mi doradzić? I który byłby lepszy, większy czy mniejszy DOT?

Wysoki SM AOP55 byłby ok? Dampa przy takiej optyce raczej nie ma sensu montować?
Ostatnio zmieniony 18 maja 2017, 10:15 przez Greg209, łącznie zmieniany 1 raz.
Paylo
Posty: 12
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Optyka i montaż do HW97KTB

Post autor: Paylo »

Sorry że taką mała prywatę wrzucam w twój wątek, ale był poruszony temat Leapersów. Zastanawia mnie różnica tych na naszym rynku z np tym https://pl.aliexpress.com/item/UTG-6-24 ... 3aa3dd44db Czy oprócz 3 krotnie niższej ceny są jakieś różnice? Czy ktoś posiadający takie szkiełko mógł by je porównać co do jakości i wytrzymałości w zestawieniu z ogólnie znanymi produktami np PP czy Hawke?
janusz22551

Re: Optyka i montaż do HW97KTB

Post autor: janusz22551 »

Greg209 pisze: 18 maja 2017, 9:25 Dalej przeglądam optykę, i natknąłem się na małego DOTa. Myślę, że do rekreacji byłby jak znalazł,
No wydaje mi się, że nie tylko :hm:
Greg209 pisze: 18 maja 2017, 9:25 Wysoki SM AOP55 byłby ok? Dampa przy takiej optyce raczej nie ma sensu montować?
:zdziwko: :!:
Paylo pisze: 18 maja 2017, 9:55 Sorry że taką mała prywatę wrzucam w twój wątek, ale był poruszony temat Leapersów. Zastanawia mnie różnica tych na naszym rynku z np tym https://pl.aliexpress.com/item/UTG-6-24 ... 3aa3dd44db Czy oprócz 3 krotnie niższej ceny są jakieś różnice? Czy ktoś posiadający takie szkiełko mógł by je porównać co do jakości i wytrzymałości w zestawieniu z ogólnie znanymi produktami np PP czy Hawke?
Kiedyś był taki temat. Ktoś miał zamówić z Alli i porównać, ale temat jeśli się nie mylę ucichł.
Paylo
Posty: 12
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Optyka i montaż do HW97KTB

Post autor: Paylo »

Na razie na spokojnie się rozglądam za lupką z większym zoomem. Padł pomysł na Leapersa "prosto od producenta" i szukam opinii na ten temat, ale nie mogę własnie znaleźć jasnego dla mnie porównania i oceny. Te dostępne u nas stawia się w szeregu (pewnie ze względu na cenę) ze sprzętem z wyższej półki niż popularny PP. Więc jeśli rozważyć zamówienie z Alli to za tą samą kasę co PP 3-12x42 możemy mieć Leapersa 6-24x50.
janusz22551

Re: Optyka i montaż do HW97KTB

Post autor: janusz22551 »

Kupując w kraju, masz gwarancję. W razie czego, kupując z Al.. może być z tym problem. A druga sprawa to, po co Ci x50?
Paylo
Posty: 12
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Optyka i montaż do HW97KTB

Post autor: Paylo »

Proces gwarancyjny to jest to ryzyko na które trzeba się zgodzić. Oczywiście pod warunkiem, że w cenie tych 300 zł są jakościowo lepsze i wytrzymalsze od tego co jest dostępne na naszym rynku. Po co 50? tak naprawdę nie potrzebne bardziej zależy mi na powiększeniu a przy obiektywie 40 jest 4-16.
ODPOWIEDZ