Obrazek

Delta Optical Sherman 3-12x50

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
ODPOWIEDZ
rafik
Posty: 85
Rejestracja: 06 sty 2017, 7:17

Delta Optical Sherman 3-12x50

Post autor: rafik »

Witam
Na początku napiszę , nie wiem czy wybrałem prawidłowy dział na forum (ew proszę moderatora o przeniesienie w prawidłowy)

Zakupiłem lunetę Delta Optical Sherman 3-12x50 z 2 ręki , wczoraj przyszła paczuszka .
Wg opisu sprzedającego , sprawna w 100% !!!! (ogłoszenie już usunoł z portalu ogłoszeniowego, nie odbiera telefonu )
.

Za soczewką z przodu jest sporo "syfu" , jakieś włoski itp . Widzę że było w niej grzebane . Co prawda jeszcze lunety sam nigdy żadnej nie rozbierałem . Luneta na H125 trzyma zero , przyjemny krzyż z małym kułkiem , tylko ta jakoś obrazu + brudki kaleczą cały zestaw :( .

Jak myślicie , rozebrać ją samemu (wykręcić soczewkę) ?,przez obiektyw widzę że w środku też już było grzebane (rysy na obręczach soczewek) więc azotu w środku napewno nie ma .

ew. Myślę aby już po majówce , próbować wysłać do serwisu delty i pokryć koszty naprawy
wachu
Posty: 146
Rejestracja: 12 lut 2011, 13:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Delta Optical Sherman 3-12x50

Post autor: wachu »

Myślę że serwis delty będzie najlepszym rowiązaniem. Sam wysyłałem do nich lunetę na przegląd i byłem bardzo zadowolony.
Awatar użytkownika
mironTG
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2012, 20:33
Lokalizacja: Zebrzydowice

Re: Delta Optical Sherman 3-12x50

Post autor: mironTG »

Dzwoń i pytaj o cenę serwisu. Jak co to za 150 podeślij do Piotrowski Optic, gostek robi dobrą robotę.
Strzelam bo lubię :D AR 50 PCP :D
rafik
Posty: 85
Rejestracja: 06 sty 2017, 7:17

Re: Delta Optical Sherman 3-12x50

Post autor: rafik »

Dziękuje za odp . Tak właśnie zrobię .
H125 jeszcze bez poprawek , a kop ma spory z vortex .
Dam informacje jak poszło .
Pozdrawiam . :)
rafik
Posty: 85
Rejestracja: 06 sty 2017, 7:17

Re: Delta Optical Sherman 3-12x50

Post autor: rafik »

Lunetka wróciła z serwisu , obraz jaśniejszy (porównywalny z DOC na H80) , wyczyszczona wew. napełniona ponownie azotem , idealnie trzyma 0 ustawione na 27m koszt w serwisie porównaniu do zakupu niski (wszystko wyszło ok 450zł , 280zł zakup + 170 serwis z przesyłką),warto jednak kontaktować się z serwisem delty ;) nie produkowaną lunetę serwisują od ręki do tego dostałem pdf o który prosiłem ponieważ nie posiadałem go przy zakupie
ODPOWIEDZ