Obrazek

Predator 9x40 brak ostrości

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
ODPOWIEDZ
rafik
Posty: 85
Rejestracja: 06 sty 2017, 7:17

Predator 9x40 brak ostrości

Post autor: rafik »

Witam jako nowy użytkownik forum .
Posiadam wiatrówkę hatsan mod 80 (bez modyfikacji) oraz
http://www.tarcza.pl/index.php?p877,lun ... zyz-duplex
Wczoraj nastąpiło pogorszenie ostrości w lunecie ( totalnie rozmydlony obraz) regulacja ostrości nic nie pomaga ( w lunecie słychać jak brzęczy szkło)
Wystrzelane max 200 sztuk śrutu
i teraz moje pytanie :
Czy to był dobry zakup lunety ?
i czy lepiej zamiast na gwarancję ją oddać , wybrać inną lunetę ?
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6431
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Predator 9x40 brak ostrości

Post autor: Qbuś »

Cześć !
Jak widać po twoim przykładzie ten zakup nie był dobry, radzę ją oddać, odzyskać pieniążki, poczytać ten temat viewtopic.php?f=2&t=45 i wybrać coś ze sprawdzonych modeli. niestety w tym sklepie co link zapodałeś nie ma lunety wartej zainteresowania :nie: . Najtaniej chyba będzie znaleźć "Point Precision 3-12 x 42" jest to jedna ze sprawdzonych lunet, która dość dobrze znosi Hatsana :D .
Ps. Nie sugeruj się opisami sprzedawców tylko czytaj co koledzy z forum testowali i polecają.
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
rafik
Posty: 85
Rejestracja: 06 sty 2017, 7:17

Re: Predator 9x40 brak ostrości

Post autor: rafik »

Szkoda ,ale zasugeruje się tym co napisałeś tak zrobię , po drugie szkoda bo luneta na 45metrów spisywała się świetnię ( max rozrzut ok 2 cm) tylko że po kilkunastu strzałach straciła tą celowność ( możliwe że SAS w hatsan poległ?) i optyka już nie wyrabia ? .
pracuję w domu i strzelam rekreacyjnie do puszek po piwię zasypancych piaskem , teraz w frajda znikneła przy strzelaniu (wczesniej miałem kandar b3 - lepiej nic nie pisać o tym)
janusz22551

Re: Predator 9x40 brak ostrości

Post autor: janusz22551 »

Pomyśl o tuningu Hatsana. Zrobi się łagodniejszy i oszczędniejszy dla optyki.
rafik
Posty: 85
Rejestracja: 06 sty 2017, 7:17

Re: Predator 9x40 brak ostrości

Post autor: rafik »

Wykonałem dziś modyfikację harnasia :)
dociążyłem kolbę ok 70 dg z ołowiu wg skanu laserowego i wykonane na CNC (własnej) i z celownika wchodzi w cel jak marzenie , jednak lupka do zmiany :( , ale mam dokument zakupu i zwrot tego .
Awatar użytkownika
xork
Posty: 67
Rejestracja: 11 lip 2016, 9:39
Lokalizacja: Nowy Otwór Maz..

Re: Predator 9x40 brak ostrości

Post autor: xork »

( możliwe że SAS w hatsan poległ?)
Jak słyszę o tym niby systemie to krew mnie zalewa...kawałek twardej gumy/plastiku w postaci tulejki nazywają systemem.
Ja mam żarówki systemem dogrzewania ,szampon z systemem piany i cebulę z niezwykłym "multi layer tear system".
jestem pełen pogardy dla firm stosujących tego typu "chwyty marketingowe" które obrażają inteligencję konsumentów.
SaS nie istnieje ,chyba że to jest turecka nazwa sposobu na spier... np .lufy
Nie śpię, bo trzymam kredens!
rafik
Posty: 85
Rejestracja: 06 sty 2017, 7:17

Re: Predator 9x40 brak ostrości

Post autor: rafik »

Wczoraj poszła 2 paczka śrutu crosman'a z lupką point precision 3-12x42 ao .
Piękna sprawa , z 50m rozrzut wielkości 5zł :D po wyzerowaniu lunety a ona dalej trzyma 0 .
Dzięki !!!
wiesiek1952
Posty: 8
Rejestracja: 14 mar 2017, 9:24

Re: Predator 9x40 brak ostrości

Post autor: wiesiek1952 »

Witam
Odgrzebuję temat, bo również mam Predatora. Tu był wymieniony Predator 9/40 a ja mam 3-9/40. Nie wiem czy to tylko nie cała nazwa była podana, ale chodzi mi o to, że u mnie jeszcze działa a mam Hatsana 80 z listopada zeszłego roku (prosto z pudełka) i wystrzelane ok 1500 szt śrutu Exakta i Barracudy 4,50. Jak na razie sprawia się bardzo dobrze i trzyma zero (30m).
Wobec powyższego- może kolega trafił na wadliwą lunetkę Tak jak z każdym innym sprzętem, bo przecież trafiają się egzemplarze udane i wybrakowane.
Pozdrawiam
janusz22551

Re: Predator 9x40 brak ostrości

Post autor: janusz22551 »

To raczej Ty trafiłeś, na wyjątkowo udany egzemplarz. Oby Ci służyła jak najdłużej, ale....
rafik
Posty: 85
Rejestracja: 06 sty 2017, 7:17

Re: Predator 9x40 brak ostrości

Post autor: rafik »

janusz22551 pisze: 23 cze 2017, 8:35 To raczej Ty trafiłeś, na wyjątkowo udany egzemplarz. Oby Ci służyła jak najdłużej, ale....
właśnie to ale ....
Na pudełkowym hatsanie może być ciężko z żywotnością (odrzut)
ODPOWIEDZ