Obrazek

Cięcie lufy + Tłumik

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
janusz22551

Re: Cięcie lufy + Tłumik

Post autor: janusz22551 »

GHOST pisze: Wydawało by się że cięcie lufy to mniejszy zasięg I mniejsze skupienie przy większych odległościach.. Chyba że się mylę....
Na tawernie sporo jest na ten temat. Chłopaki nie raz udowadniali, że śrut rozpędza się w lufie na dwudziestu paru centymetrach. Skrócenie lufy daje krótszy cykl strzału, czyli śrut szybciej opuszcza lufę przy maksymalnej prędkości, a to powinno poprawić skupienie. Na przykład Pro Sport ma bardzo krótką lufę a reszta to płaszcz i mikrotłumik. Na foto masz Qbusia strzelającego ze swojego "obrzynka" :D , czyli Pro Sport bez płaszcza lufy :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cięcie lufy + Tłumik

Post autor: Qbuś »

Zgadza się, lufa w prosiaku ma fabrycznie 21,5 - 23,5,cm nie pamiętam dokładnie, ale celny jest jak diabli na całym dystansie .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Re: Cięcie lufy + Tłumik

Post autor: mimut »

Niestety nie da się tego powiedzieć o PCP. Tutaj działa odwrotna zasada. Długa lufa zmniejsza zużycie powietrza w kartuszu i poprawia skupienie. Podobno też z długiej lufy śrut jest mniej podatny na wiatr.....podobno :hm:
Mi osobiście to w niczym nie przeszkadza, bo i tak tylko czasem trafiam :hihi:
Awatar użytkownika
GHOST
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 153
Rejestracja: 03 sie 2016, 14:28
Lokalizacja: woj. Lubelskie

Re: Cięcie lufy + Tłumik

Post autor: GHOST »

śrut rozpędza się w lufie na dwudziestu paru centymetrach.

Czyli przy oryginalnej długości lufy powyżej dwudziestu paru cm śrut zaczyna zwalniać? gdyż na tym zbędnym odcinku zaczyna niepotrzebnie stawiać opór?
HW 97K by Hogan DOT. 4-16x42.AO MD
janusz22551

Re: Cięcie lufy + Tłumik

Post autor: janusz22551 »

GHOST pisze:śrut rozpędza się w lufie na dwudziestu paru centymetrach.

Czyli przy oryginalnej długości lufy powyżej dwudziestu paru cm śrut zaczyna zwalniać? gdyż na tym zbędnym odcinku zaczyna niepotrzebnie stawiać opór?
Na to by wychodziło :) Poszukaj na forum tematów o skracaniu lufy i sam wyciągnij wnioski ;)
mimut pisze: Mi osobiście to w niczym nie przeszkadza, bo i tak tylko czasem trafiam :hihi:
HA,HA,HA :!: Uwierzy tylko ktoś, kto Cie nie zna ;)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cięcie lufy + Tłumik

Post autor: Qbuś »

HA,HA,HA :!: Uwierzy tylko ktoś, kto Cie nie zna ;)
:hm: Zawsze jest 50/50, albo ftrafi, albo nie :hihi: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
janusz22551

Re: Cięcie lufy + Tłumik

Post autor: janusz22551 »

Qbuś pisze: Zawsze jest 50/50, albo ftrafi, albo nie :hihi: .
Qbuś, 50/50 jest u mnie :lol: , ale Mariusz?! Czasami udaje mu się nie trafić :lol: ;)
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Re: Cięcie lufy + Tłumik

Post autor: mimut »

Ja bym z tym ftrafianiem nie dramatyzował. Kartę ze wypisuje przed zawodami to i wyniki są :D Trzeba sobie jakoś radzić :aniolek:
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Cięcie lufy + Tłumik

Post autor: Mamutowicz »

mimut pisze:[...]Podobno też z długiej lufy śrut jest mniej podatny na wiatr.....podobno :hm: [...]
Nie "podobno", tylko "na pewno".. ;)

Im dłuższa lufa - tym krótszy dystans śrut pokonuje "w powietrzu" - a co za tym idzie wiatr ma mniejszą szansę wpłynąć na śrut 8)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
GHOST
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 153
Rejestracja: 03 sie 2016, 14:28
Lokalizacja: woj. Lubelskie

Re: Cięcie lufy + Tłumik

Post autor: GHOST »

Odgrzewam kotleta i wracam do tematu a raczej do opisu tego jakie odnoszę wrażenie ze strzelania po obcince lufy.
Z racji że dopiero teraz miałem możliwość testowania mojego obrzynka , muszę pochwalić chłopaków którzy tak cierpliwie wpajali mi że ucinka to jedno wielkie S K U P I E N I E. Przyznam, że z dystansem podchodziłem do inwestycji w tego rodzaju zabieg cięcia. A tu takie pozytywne wrażenie, póki co nie przygotowałem jeszcze dowodów namacalnych z moich wyników w postaci tarcz, ale mogę śmiało powiedzieć, że np z odległości 40m w cel o średnicy 5cm trafiałem co 5 raz, teraz za każdym. :uzi: Jestem początkujący więc rączki jeszcze latają, ale radocha wielka. teraz tylko trening, trening i jeszcze raz trening :D
Polecam wszystkim którzy się wahają nad takim zabiegiem, lato w pełni, super zabawa. a tak wygląda moja pierwsza wiatrówka po wszelkim tuningu u Alchemika
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
HW 97K by Hogan DOT. 4-16x42.AO MD
Awatar użytkownika
mironTG
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2012, 20:33
Lokalizacja: Zebrzydowice

Re: Cięcie lufy + Tłumik

Post autor: mironTG »

Mam PCP-a ale go nie lubię dlatego Darek Smytry dorobił mi tłumoka :D Co do ucinki to sam uciachałem lufę w Summicie o 120mm a mogłem więcej i było super. Na 50m całkiem fajnie zdejmował kapsle. Długość lufy bardzo wpływa na celność, Waldek "HOGAN" powiedział że krótka lufa poderwana jest przez uderzenie tłoka już po opuszczeniu przez nią śrutu. Czyli mus, skupienie ulega poprawie. Potwierdzam w 100%.
Strzelam bo lubię :D AR 50 PCP :D
Awatar użytkownika
xork
Posty: 67
Rejestracja: 11 lip 2016, 9:39
Lokalizacja: Nowy Otwór Maz..

Re: Cięcie lufy + Tłumik

Post autor: xork »

tak to prawda,zdecydowanie poprawia 3 razy ciapalem,raz żeby pozbyć się spiepszonego odcinka lufy,a potem żeby dobrą koronę chałupniczo wykonać, bo korkociągiem latało, korona ważna rzecz...
Nie śpię, bo trzymam kredens!
rafik
Posty: 85
Rejestracja: 06 sty 2017, 7:17

Re: Cięcie lufy + Tłumik

Post autor: rafik »

Potwierdzam , tłumik to nie tylko wygląd estetyczny ,ale naprawdę poprawia skupienie a u nie w przypadku Vortex'a i śrut crossman pointer to słychać tylko pracę tłoka tzw "pyk" .
Tłumik zamontowany przez Eres'a + cięcie i korona nowa - profesjonalna robota .
Wcześniej przed zamontowaniem tłumika trafiało jak chciało na dalsze odległości , teraz mordka się uśmiecha jak nie tylko kapselki zawieszone na gwoździkach strącam ale te które z nich spadły jestem wstanie trafić z ok 45m
ODPOWIEDZ