Obrazek

Regulacja otwartych przyżądów celowniczych

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3166
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Regulacja otwartych przyżądów celowniczych

Post autor: kamazek »

Fajnie,że coraz więcej ludzików strzela !
W grupie raźniej i weselej :)
Jak z Qbusiem jutro pojawi się jeszcze diakon-fox to sobie kolego nie postrzelasz z nowej zabawki :lol:

P.S. To oczywiście żart ;)
Qbuś zjadł zęby na wiatrówkach ( może dlatego żywi się miodkiem :hm: )
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Regulacja otwartych przyżądów celowniczych

Post autor: Qbuś »

:D Przybędę ok 10 . TX-a Beaty trzeba przewietrzyć.
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Mariano82
Posty: 54
Rejestracja: 08 lut 2017, 15:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Regulacja otwartych przyżądów celowniczych

Post autor: Mariano82 »

Oki:) Tak na sztywno sie nie umawiam na 10 mogę moeć lekki poślizg coś ok 10:30 ale jak nie będzie padało to będę :) Tymczasem lecę na strych,bo mnie nosi :)
HW 95lux + Hawke Vantage 4-12x40 + SM op25c
PCP
www.fotopobudka.pl
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Regulacja otwartych przyżądów celowniczych

Post autor: Qbuś »

No i jest O.K. :lol: Po kilku wskazówkach "młody adept" sztuki strzeleckiej ftrafiał z 60 metrów puszeczkę po pepsi z otwartych ! Na bliższe odległości też nie było zbyt trudno, tak trzymaj, i dużo strzelaj a celność sama się poprawi 8) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
janusz22551

Re: Regulacja otwartych przyżądów celowniczych

Post autor: janusz22551 »

Wskazówki od mistrza musiały pomóc :)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Regulacja otwartych przyżądów celowniczych

Post autor: Qbuś »

Raczej "dobrze odrobił teorię" :D ja tylko lukałem przez lunetę i podpowiadałem poprawki 8) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3166
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Regulacja otwartych przyżądów celowniczych

Post autor: kamazek »

Widzę, że młode wilki kąsają coraz mocniej :/
Trzeba się przestać wygłupiać ze strzelaniem i zacząć przyjeżdżać do laosu, aby się otylko ogrzać przy ognisku :hm:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Mariano82
Posty: 54
Rejestracja: 08 lut 2017, 15:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Regulacja otwartych przyżądów celowniczych

Post autor: Mariano82 »

Hehe daleka droga przedemną i te wiaderko śrutu :D Ale na pewno Laos będzie często odwiedzany.Może w pt się uda od 10:30-12:30. Dzięki za pomocne rady :)
HW 95lux + Hawke Vantage 4-12x40 + SM op25c
PCP
www.fotopobudka.pl
Gregkom
-#nowy
-#nowy
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2017, 12:26

Re: Regulacja otwartych przyżądów celowniczych

Post autor: Gregkom »

Witam
Przepraszam że się podepnę pod post kolegi , ale chciałbym aby ktoś mi pomógł .
Właściwie tydzień temu kupiłem wiatrówkę crosman copperhead ( wiem wiem nie jest to top ) i pamiętam że kupiłem ją bo na forach do 350 zł była chyba najlepsza opcją nową . Mhm nie jestem mistrzem strzeleckim ale nie raz miałem jakąś tam wiatrówkę w rekach i strzelałem - powiedzmy sobie przyzwoicie . Nawet kiedyś w wojsku kałachem w 1 -ce i 2 -ce bylo nawet powiem dobrze z + . Od razu po kupnie mówię do swojej połówki pojedziemy w fajne urokliwe miejsce przy starym nasypie kolejowym i wypróbujemy to coś. No i nie stety - poustawiałem jakąs puszkę na 10 metr, jakies kanistry na 20 metr i ładuję i strzelam ----i nic jeszcze raz i ... nic no szlag chyba faktycznie wzrok nie ten i ręka nie ta - ale patrzę na przyrządy celownicze a tu plastik i co dziwne szczerbinka ustawiona kilka linii w prawą stronę . właściwie na oko wykalibrowałem i zacząłem trafiać . Prosze o podpowiedż jak prawidłowo skalibrować szczerbinkę i muszkę . Z jakiej odległości to robić ? czy jesli strzelam na 10 m ? to jak strzelam na 30 m to za każdym razem muszę kalibrować ? Jak z przedziałami np 5- 10 -15 -20 - 25 - 30 -35- 40 -45- 50 ? czy zgranie muszki ze szczerbinką gwarantuje sukces ? Wiem że moje pytanie dla fachowca brzmi jak coś niedorzecznego , bo właściwie przy 30 m puszka jest mniejsza od muszki w copperhead kiedy celujemy i jak trafić coś jeszcze mniejszego nawet nie w środek ale aby trafić ?
Proszę o podpowiedż Państwa jak skalibrować wiatrówkę by można się było w miarę sprawnie posługiwać otwartymi przyrządami celowniczymi w okreslonych odleglościach .
Dziękuję za pomoc
Grzegorz
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Regulacja otwartych przyżądów celowniczych

Post autor: Qbuś »

Cześć ! Poczytaj te posty, dużo się dowiesz o strzelaniu z "otwartych" viewtopic.php?f=6&t=10624
Wbrew pozorom, nie jest to taka prosta sprawa i wpływ na celność ma wiele czynników i nie ma prostej podpowiedzi co i jak. Każdy jest inny, inaczej trzyma karabinek, itd... Postrzelaj trochę (kilka puszek śrutu), zamieszczaj tarce z opisem (odległość, postawa, rodzaj śrutu, jak celowane), wtedy można będzie doradzić, jakie błędy popełniasz, co zmienić , wyeliminować, itp... Głównie strzelaj , ćwicz i nie zniechęcaj się za szybko jeżeli coś nie wychodzi (nawet najlepsi mają gorsze dni i nie wiedzą co się dzieje) :D .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Regulacja otwartych przyżądów celowniczych

Post autor: Mamutowicz »

Najprościej:
Wiatrówka nie strzela w linii prostej - więc wraz ze zmianą odległości potrzeba kompensować opad śrutu.
Na szczęście to akurat nie jest trudne i można to opanować.
Na początek wyzerował bym przyrządy na jakieś 15m może 20.
Jak będziecie znowu jechać w to urokliwe miejsce, po drodze weźcie dużą pizzę na wynos.. ( zadbaj żeby tylko dali duużo salami.. ;) )
Jak już będziecie na miejscu, to od razu zjedzcie pizzę coby nie wystygła bo będzie niedobra i tfarda.
I teraz:Weź denko i poproś drugą połówkę żeby zostawiła szminkowego buziaka na środku, a potem ustaw to denko z markerem gdzieś na 15m .
Połówkę wyślij niech zbiera patyki na ognisko coby się nie nudziła ta połówka, a Ty wal z wiadrówki w tego znaczka na środku.
Ważne- Przyrządy Zawsze mają być zgrane czyli muszka równo ze szczerbinką i idealnie pośrodku.
jak kuż to zgrasz to zawsze zeruj pod cel, tak, żeby gruba muszka tego celu nie zasłaniała.
Jak już wypalisz to sprawdź gdzie się zrobiła dziurka.
Jak z prawej strony markera - to muszke przesuwasz troche w lewo a jak z lewej - to w prawo.
Jeśli wyżej to szczerbinka troszkę w dół a jak za nisko - to w górę.
Nie przesadzaj z kręceniem bo czasem mała zmiana na muszce może skutkować dużą zmianą na tarczy.
Jak już ustawisz tak że zaczniesz ftrafiać w "całusa" to możesz tego kartona użyć na rozpałkę a na drugim dalej ćficz tylko że do mniejszych kropek. :)
No i wtedy jak już zaczniesz robić grupkę ok 2cm na te 15m to możesz strzelać w puszki. Powinny obrywać za każdym razem. jak nabierzesz wprawy to zacznij zmniejszać /oddalać cele .
Moim zdaniem trafianie z otwartych w cel wielkości puszki po napoju chmielowym 0,5L na 50m to będzie ruletka czy wręcz niemożliwe. wtedy warto zaopatrzyć się w jakąś optykę. Ale to w przyszłym roku tak myślę:)
Na razie wyzeruj otwarte i trenuj, a w między czasie zalecałbym jeszcze zrobienie przeglądu zerowego ( rozbiórka, czyszczenie, smarowanie). Spokojnie zrobisz to we własnym zakresie z małą pomocą merytoryczną kolegów z Forum.
A po mału możesz zacząć zbierać na jakąś optykę na początek . Jak już będziesz mieć wolne 3oo+ to daj cynk, pomożemy coś wybrać :)
Pozdrawiam
Piotrek.
Piotrek
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Regulacja otwartych przyżądów celowniczych

Post autor: Qbuś »

Wstawię jeszcze raz to zdjęcie, bo to dość istotne :
Obrazek
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
ODPOWIEDZ