Obrazek

PCP

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
Szwajstak
Posty: 12
Rejestracja: 15 gru 2016, 21:08

PCP

Post autor: Szwajstak »

Dobry wieczór,

po małym RISERDŻU chciałbym zakupić wiatrówkę pcp. Mam kilka pytań,
1. Prócz butli muszę posiadać zestaw do przetaczania?
2. Czy muszę posiadać unikalną dla każdej wiatrówki przejściówkę? Czy istnieje standard?
3. butlę można uzupełniać? Ile to kosztuje tak +/- oczywiście i gdzie można uzupełnić? W sklepie dla nurków? w militariach raczej nie prawda?
4. Jakie modele Z MAGAZYNKIEM, lub po prostu wielostrzałowe byście polecili poniżej 2k, może być bez lunety :).

Dziękuję
Awatar użytkownika
domin74
-#zasłużony2021
-#zasłużony2021
Posty: 100
Rejestracja: 27 lut 2015, 8:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: domin74 »

1. tak
2. raczej tak
3. 15 zł - 25 zł, w sklepie dla nurków, ja nabijam w punkcie legalizacji gaśnic za 15 zł
4. polecam aa s410 :D
Awatar użytkownika
swinka
Posty: 137
Rejestracja: 08 kwie 2013, 9:55
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: swinka »

co do pytania 3 - podobno jeszcze strażacy napełniają jak się z nimi pogada.
Tylko, że - musisz kupić butlę 300/450bar - a nie wszyscy mają takie kompresory by to napełnić. Zawsze alternatywnie zamiast butli możesz kupić pompkę :)
HW100 S 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40
HW95 Lux 4,5mm
HW40
Awatar użytkownika
diacon-fox
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 789
Rejestracja: 23 lip 2012, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: diacon-fox »

swinka pisze:Zawsze alternatywnie zamiast butli możesz kupić pompkę :)
Potwierdzam...pompka PCP zmieniła moje życie. Od czasu jej zakupu urosłem w klacie 7cm, 4 cm w bicepsie oraz 12cm w barkach :hihi: Myślę, że jak zacznę strzelać regularniej niż raz w tygodniu to urosnę jeszcze bardziej. Nie ma qwa lipy :!: musi być pompa :!: :lol:
Pro Sport + SWFA SS 10x42
S400 + Vortex Diamonback Tactical 4-16x44
Feinwerkbau 600
Beeman P17 + "kulminator"
M4 Full Metal kaliber 6mm
kuzik71
Posty: 70
Rejestracja: 28 sty 2016, 1:02

Post autor: kuzik71 »

2,50 zł Decatlon wawa Targówek.
Napełnienie butli 6L;
Szwajstak
Posty: 12
Rejestracja: 15 gru 2016, 21:08

Post autor: Szwajstak »

Podajcie proszę więcej modeli o ile to możliwe
kuzik71
Posty: 70
Rejestracja: 28 sty 2016, 1:02

Post autor: kuzik71 »

Szwajstak pisze:Podajcie proszę więcej modeli o ile to możliwe
http://www.e-tawerna.pl/templates/xandb ... _03_05.jpg


Wszystko zależy do czego tak na prawde jest ci wiatrówka potrzebna .
Do rekracyjnego strzelania polecam PR900 lekki składny karabinek do tego pompka i jesteś nie zależny .
Szwajstak
Posty: 12
Rejestracja: 15 gru 2016, 21:08

Post autor: Szwajstak »

NO TA PR900 jest piękna tylko max 50m efektywnie mi sie nie podoba. A tak +/- w złotówkę albo 25 centowkę na ile metrów strzeli?
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

Szwajstak pisze:NO TA PR900 jest piękna tylko max 50m efektywnie mi sie nie podoba. A tak +/- w złotówkę albo 25 centowkę na ile metrów strzeli?
Szwajstak, wiatrówka sama nie strzela. Jeśli do tej pory tego nie chwyciłeś to tak jak koledzy wyżej pisali "bierz gar zupy , łycha w rękę i wróć do czytania forum" Masz duże zaległości w wiedzy teoretycznej, o praktycznej nie wspominam. Upierasz się przy strzelaniu na odległości pow. 50 m, rozumiem, "American Sniper" nie jednego zainspirował. Zapytam wiec z innej beczki, kasę na konkretna optykę rozumiem już masz odłożoną ? Polecałbym na początek SS-a 10x42, a najlepiej od razu Big Nikko 10-50x60 żeby nie kombinować później z odsprzedażą optyki :hm: Jeśli nie masz to obojętnie jaki karabinek nie kupisz, bez dobrej optyki strzelanie na dalekim dystansie możesz sobie włożyć miedzy bajki.
Podsumujmy więc dla Ciebie minimalne koszta jakie trzeba wydać żeby mieć radochę ze strzelania do złotówki pow. 50 metrów.
- HW100 - około 3-3.5 tyś
- Big Nikko 10-50x60 - 2-2.5 tyś
- butla do tankowania 300/450 z przetoczką około 450-600 pln
- bipod około 150 pln
- śrut 25 pln / puszka
To chyba tak w przybliżeniu wyjdzie 5,5 tyś i w górę. Przyznasz sam ze to nie wiele pln-ów w zamian za zostanie polskim Chrisem Kyle ?
Awatar użytkownika
pawel 2171
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 851
Rejestracja: 31 lip 2006, 9:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: pawel 2171 »

mimut pisze:To chyba tak w przybliżeniu wyjdzie 5,5 tyś i w górę.

Dodaj porządny montaż z mikro skosem i osprzęt do BK ;) .
Karabinek też przydało by się przystosować .
Kiedyś myślałem o ft ale koszta mnie wyleczyły :lol:
Walther + MTC
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

Dlatego napisałem "5,5 tyś i w górę" drogi Pawle :lol: ;)
Szwajstak
Posty: 12
Rejestracja: 15 gru 2016, 21:08

Post autor: Szwajstak »

Ja rozumiem, że przejmujecie się moimi finansami. Po prostu obudziłem się i pomyślałem, że będę strzelał lepiej niż Navy Seals, bo to nuby są (no dobra nie do końca tak było :hihi: ), ale ja jestem ambitny i jak sobie coś postanowie to tak ma być. Nie muszę przecież wszystkiego na raz kupować, po prostu uważam, że lepiej jest kupić dobry karabinek od razu niż bawić się w tuningi etc etc. . Oczywiście mogę tuningować tylko pytanie brzmi czy na tuning nie wydam więcej niż na lepszy karabinek etc etc.

Wiem ile kosztują lunety ;)
a przetoczka+ butla znajde za 450 izi :PP

A co sądzicie o takim karabinku jak Hatsan 1000s? jak on się ma do H90? [/b]

[ Dodano: Sob 24 Gru, 2016 04:42 ]
W sumie ten Arthemis PR900 jak na początek z PCP to wygląda bardzo korzystnie.
Bardzo dziękuję za polecenie, jak z lunetą do tego karabinka co polecicie ?
Awatar użytkownika
zbisz41
Posty: 226
Rejestracja: 19 gru 2015, 20:04
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

A ja ci zaproponuję Kebaba :lol: Puncher 4,5 mm . Mozna go w polimerku kupić poniżej 1000 , o niebo lepszy od PR900 . Jeśli sam trochę potrafisz pomajsterkować to można to i owo bez problemu poprawić i jest naprawdę fajnie .Mam w zestawie pompkę ,ale to drożej niż butla ale za to zdrowiej :D
Obrazek
WICHURA HFT TEAM
Steyr LG110 +Valiant HFT 4-12x40 -*-FWB-150 ­­­ ­­­­
kuzik71
Posty: 70
Rejestracja: 28 sty 2016, 1:02

Post autor: kuzik71 »

Kolego posiadam oba modele tu wymienione i do strzelania z wolnej reki lepszy jest PR900
z optyka bedzie ważył do 3 kg.
A do Pińczera tak jak pokazałeś na fotce potrzebny jest mu jeszcze stolik...

Dodatowo jak bedzie kolega zawansowany technicznie to w PR900 może sobie sam kombinowac z mocą,jest to trochę pokręcone ,ale można podnieść i wrócić w limit a w Pńczerze juz nie ,
A moc ma znaczenie jak chce strzelac na dalsze odległości.
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

Szwajstak pisze:Ja rozumiem, że przejmujecie się moimi finansami.
Wybacz Szwajstak, jesteś w błędzie. Twoje finanse to ostatnia rzecz na tym padole która będzie mnie interesowała :hihi:
Napisałeś
Szwajstak pisze:... po prostu uważam, że lepiej jest kupić dobry karabinek od razu niż bawić się w tuningi etc etc. . Oczywiście mogę tuningować tylko pytanie brzmi czy na tuning nie wydam więcej niż na lepszy karabinek etc etc.
po czym wyskakujesz z tym
Szwajstak pisze:...A co sądzicie o takim karabinku jak Hatsan 1000s? jak on się ma do H90?
HW100 to jest odpowiedz na Twoje rozterki. Karabinek którego praktycznie nie trzeba poprawiać. Wyjmujesz z pudla i naparzasz aż skończy się powietrze w butli albo zatrzesz oringi w pompce.
Proszę Cię, nie bądź ignorantem. Przestań się miotać z tymi pytaniami "co sadzicie o......"
i zacznij w końcu czytać o dostępnych sprzętach ze zrozumieniem. Czytaj porównuj i wyciągaj wnioski. YouTube tez może pomóc np. tu https://www.youtube.com/watch?v=gSQ-P_2ab1o
A z tytułu świat i że dziś jest szczególny dzień życzę Ci bogatego Mikołaja i masę cierpliwości w przebijaniu się przez pokłady wiedzy na temat naszego hobby ;)

[ Dodano: Sob 24 Gru, 2016 12:58 ]
kuzik71 pisze:.....Dodatowo jak bedzie kolega zawansowany technicznie to w PR900 może sobie sam kombinowac z mocą,jest to trochę pokręcone ,ale można podnieść i wrócić w limit a w Pńczerze juz nie ,
A moc ma znaczenie jak chce strzelac na dalsze odległości.
Skoro udzielasz już takich rad, nie zapomnij dodać że podnoszenie mocy w warunkach domowych jest nielegalne i może mieć konsekwencje prawne :cisza: Jeśli potrzebuje mocy, niech zakupi FAC-a, zarejestruje go i wtedy cieszy się ze strzelania na koncesjonowanych strzelnicach 8)
ODPOWIEDZ