Obrazek

PCP

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
Awatar użytkownika
zaskoor
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 600
Rejestracja: 11 cze 2014, 17:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: zaskoor »

i to ostatnie zdanie sprawia że FAC w polsce nie ma sensu :)
na zawodach nie postrzelasz, w szczerym polu nie postrzelasz ....
Sam poprawisz na FAC to masz problem z prawem :> bezsens :)
Było C11, P900, Vantage, C1377, Hydraulik. QB78 Mamutkowy
Jest c1077 , PSsssst , p17 , kuperek , ABS z ASG
kuzik71
Posty: 70
Rejestracja: 28 sty 2016, 1:02

Post autor: kuzik71 »

mimut pisze:
Szwajstak pisze:Ja rozumiem, że przejmujecie się moimi finansami.
Wybacz Szwajstak, jesteś w błędzie. Twoje finanse to ostatnia rzecz na tym padole która będzie mnie interesowała :hihi:
Napisałeś
Szwajstak pisze:... po prostu uważam, że lepiej jest kupić dobry karabinek od razu niż bawić się w tuningi etc etc. . Oczywiście mogę tuningować tylko pytanie brzmi czy na tuning nie wydam więcej niż na lepszy karabinek etc etc.
po czym wyskakujesz z tym
Szwajstak pisze:...A co sądzicie o takim karabinku jak Hatsan 1000s? jak on się ma do H90?
HW100 to jest odpowiedz na Twoje rozterki. Karabinek którego praktycznie nie trzeba poprawiać. Wyjmujesz z pudla i naparzasz aż skończy się powietrze w butli albo zatrzesz oringi w pompce.
Proszę Cię, nie bądź ignorantem. Przestań się miotać z tymi pytaniami "co sadzicie o......"
i zacznij w końcu czytać o dostępnych sprzętach ze zrozumieniem. Czytaj porównuj i wyciągaj wnioski. YouTube tez może pomóc np. tu https://www.youtube.com/watch?v=gSQ-P_2ab1o
A z tytułu świat i że dziś jest szczególny dzień życzę Ci bogatego Mikołaja i masę cierpliwości w przebijaniu się przez pokłady wiedzy na temat naszego hobby ;)

[ Dodano: Sob 24 Gru, 2016 12:58 ]
kuzik71 pisze:.....Dodatowo jak bedzie kolega zawansowany technicznie to w PR900 może sobie sam kombinowac z mocą,jest to trochę pokręcone ,ale można podnieść i wrócić w limit a w Pńczerze juz nie ,
A moc ma znaczenie jak chce strzelac na dalsze odległości.
Skoro udzielasz już takich rad, nie zapomnij dodać że podnoszenie mocy w warunkach domowych jest nielegalne i może mieć konsekwencje prawne :cisza: Jeśli potrzebuje mocy, niech zakupi FAC-a, zarejestruje go i wtedy cieszy się ze strzelania na koncesjonowanych strzelnicach 8)

Kolego prezentująć ten film na YT uważasz je strzela gość z 16 J na 130m ????
bo mi sie śmiac z tego chce.
Pzdrawiam Wesołych Świąt.
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

mimut pisze: Skoro udzielasz już takich rad, nie zapomnij dodać że podnoszenie mocy w warunkach domowych jest nielegalne i może mieć konsekwencje prawne :cisza: Jeśli potrzebuje mocy, niech zakupi FAC-a, zarejestruje go i wtedy cieszy się ze strzelania na koncesjonowanych strzelnicach 8)
I proszę szczególnie NOWYCH kolegów, aby sobie bardziej do serca brali to, co Mariusz tu napisał. Za pruby "FAC-owania", będę robił straszne rzeczy :maruda:
kuzik71
Posty: 70
Rejestracja: 28 sty 2016, 1:02

Post autor: kuzik71 »

Czy wy umiecie czytać ze zrozumieniem kto tu muwi o posiadaniu ,robieniu ,przerabianiu...
a jedynie napisałem jaka intnieje mozliwosć,mozna ale niknikogo do tego nie namawia .
Ogarnijcie sie,
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

kuzik71 pisze:
Dodatowo jak bedzie kolega zawansowany technicznie to w PR900 może sobie sam kombinowac z mocą,jest to trochę pokręcone ,ale można podnieść i wrócić w limit a w Pńczerze juz nie ,
A moc ma znaczenie jak chce strzelac na dalsze odległości.
Oczywiście ogarnę się, ale Ciebie też o to proszę.
WESOŁYCH ŚWIĄT ;)
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

kuzik71, później wkleję Ci film jak kobitka z HW100 w limicie strzela na 100 yardow i to całkiem celnie ;)
Pozdrawiam i wesolych
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kamazek »

Ja rozumiem, że nie dla wszystkich święta są udane, moje wygląda, że będą ch.jowe rodzinnie, ale dajcie na luz jak bracia Czesi i Słowacy :)

Obrazek
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Piotrek! Trzymaj się ! :spoko: :mikolaj:
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
xork
Posty: 67
Rejestracja: 11 lip 2016, 9:39
Lokalizacja: Nowy Otwór Maz..

Post autor: xork »

Podzielę się swoimi spostrzeżeniami mimo iż z pcp na razie niewiele miałem wspólnego:
-złotówka z 50m (25c jakoś nie znajduję w kieszeni),proponuję wziąć taśmę mierniczą i odmierzyć te 50m, ludzie mają tendencję do błędnego szacowania odległości i to co dla ciebie jest 50 w rzeczywistości to tylko 35, mi osobiście na własnym podwórku 63m objawiało się jako "na oko" 90, ta złotówka z 50m wygląda dość mizernie.
-popełniłem chyba wszystkie błędy jakie można przy wyborze/zakupie karabinka, powiem tylko 16j w zupełności wystarczy,a nadmiar nawet może być negatywny dla celności ,bo tu chodzi o to żeby trafić w cel a nie w drzewo obok i zasypanie celu odłamkami ;)
-optyka nie warto oszczędzać , ile czasu ja strzelałem i jakie durne teorie mi do głowy przychodziły a ile kasy na śrut w błoto poszło,a wszystko za sprawą tandetnej chińszczyzny.
- wszystkie elementy muszą być tip top błąd jednego psuje kompletnie wszystko no i strzelec raczej bez parkinsona
-sama technika strzelania ma ogromne znaczenie (przynajmniej dla sprężyny)a tego poważnie na początku chyba nikt nie traktował.
-nowe nie znaczy lepsze, ja gdybym miał kupić, to kupiłbym cały zestaw od kogoś kto rezygnuje z hobby/przesiada się na lepszy sprzęt ,a zrobił wszystko co było do zrobienia w karabinku, to oszczędzi sporo kasy i czasu (w szczególności "kebaby" i inny budżetowy sprzęt)
Poza tym to wszystko jest gdzieś już tu napisane...
Nie śpię, bo trzymam kredens!
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

Piotrze ależ my się nie spinamy. To zwykła dyskusja jest ;) kuzik71, tutaj obiecany film https://www.youtube.com/watch?v=Zf-_zpcdT9s Swojego czasu kobitka była popularna w UK. Złamała błędne założenia ze nie da się polować z .177 i w limicie energetycznym. O ile dobrze pamiętam ktoś jej wysłał nawet policję do domu bo ponoć wszystkie jej wiatrówki były po za limitem i co za tym idzie nie legalne. Później okazało się ze nie mieli racji. Jak widzisz kobitka doskonale sobie radzi z dystansem 200 metrów. I choć dzisiaj strzelam stricte zawodniczo to muszę przyznać, ze kiedyś Ona była dla mnie wielka inspiracja. Jeśli dobrze poszukać, znajdzie się parę innych ciekawych filmików od Niej ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: PCP

Post autor: Wierzbin »

Szwajstak pisze:Dobry wieczór,

po małym RISERDŻU chciałbym zakupić wiatrówkę pcp. Mam kilka pytań,
1. Prócz butli muszę posiadać zestaw do przetaczania?
2. Czy muszę posiadać unikalną dla każdej wiatrówki przejściówkę? Czy istnieje standard?
3. butlę można uzupełniać? Ile to kosztuje tak +/- oczywiście i gdzie można uzupełnić? W sklepie dla nurków? w militariach raczej nie prawda?
4. Jakie modele Z MAGAZYNKIEM, lub po prostu wielostrzałowe byście polecili poniżej 2k, może być bez lunety :).

Dziękuję
Wracając do pierwszego postu:
1. Zestaw do przetaczania powietrza to osobny element i jest konieczny do ładowania karabinów PCP. To stalowy wężyk z manometrem z końcówką do ładowania (końcówkę dostajesz z karabinem)

2. Tak jak pisałem wyżej, przejściówkę/końcówkę do przetaczania dostajesz z karabinem, każdy producent ma inną. Nie ma jednakowych standardów.

3. Butlę uzupełniasz w dobrych centrach nurkowania (ważne by mieli kompresor 300bar) i taką butlę kupujesz - ciśnienie robocze 300bar. Jak masz znajomości w straży, to tam też się da nabijać powietrzem.

4. To temat rzeka. W późniejszych postach pojawiło się stwierdzenie by trafiać cel wielkości 1zł z 50m i to trochę wyklucza limit budżetu poniżej 2kzł. Do powtarzalnego trafiania w cel tej wielkości na 50m potrzebny jest karabin z regulatorem, bezwietrzna pogoda/hala, przyzwoitej jakości optyka i dobry montaż.
Kilka przykładów, kolejność przypadkowa: Weihrauch HW100, BSA R10, Daystate Mk3/ Mk4. Inne takie jak Walther LG300 czy Steyr LG110 to bardzo dobry wybór, ale ładowanie śrutu jest pojedyncze.

Zweryfikuj ceny tych karabinów, dodaj min 1000zł na celownik, 200 na montaż, 500-700 na butlę z przetoczką + ewentualnie jakiś bipod.

Cel wielkości 23mm na 50m to bardzo wymagający cel i zdajesz sobie pewnie sprawę, że poprzeczka jest dość wysoko - tak cenowo jak i umiejętnościowo (karabin jak wiesz, sam nie trafia).

I tak jak kolega xork pisał; najpierw należałoby odmierzyć te 50m taśmą mierniczą albo dalmierzem ;)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
mtx
Posty: 4
Rejestracja: 15 paź 2016, 19:47
Lokalizacja: Władysławowo

Re:

Post autor: mtx »

mimut pisze:Piotrze ależ my się nie spinamy. To zwykła dyskusja jest ;) kuzik71, tutaj obiecany film https://www.youtube.com/watch?v=Zf-_zpcdT9s Swojego czasu kobitka była popularna w UK. Złamała błędne założenia ze nie da się polować z .177 i w limicie energetycznym. O ile dobrze pamiętam ktoś jej wysłał nawet policję do domu bo ponoć wszystkie jej wiatrówki były po za limitem i co za tym idzie nie legalne. Później okazało się ze nie mieli racji. Jak widzisz kobitka doskonale sobie radzi z dystansem 200 metrów. I choć dzisiaj strzelam stricte zawodniczo to muszę przyznać, ze kiedyś Ona była dla mnie wielka inspiracja. Jeśli dobrze poszukać, znajdzie się parę innych ciekawych filmików od Niej ;)
Pozdrawiam
W życiu nie uwierzę, że ta kobieta z filmu strzela na 200metrów - przy takiej odległości na tym filmie nawet by nie było widać celu.
https://www.youtube.com/watch?v=9mRmIyJeVjE - zobacz tu, dokładniej 0:46 - odległość do celu podobna, a to tylko 60metrów
https://www.youtube.com/watch?v=DkZw36Z4HvU - i tu, od 3:33 - 150metrów.
https://www.youtube.com/watch?v=gPkHaQ-PmlU - i na koniec tu, od 0:30 - 200metrów
I teraz porównaj ze ściemnionym filmem tej kobiety.

Pozdrawiam.
Diabeł kocha ignorantów...
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Re: PCP

Post autor: mimut »

Mtx nikogo nie mam zamiaru przekonywać. Każdy sam może wyciągnąć wnioski z tego co widzi. Dodam jeszcze tylko że kobieta podała w którymś z filmików swoje namiary na Google map i dzięki temu kilku nie dowierzajacych wyliczylo sobie dystans na jaki ona strzelała.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mtx
Posty: 4
Rejestracja: 15 paź 2016, 19:47
Lokalizacja: Władysławowo

Re: PCP

Post autor: mtx »

mimut pisze: Każdy sam może wyciągnąć wnioski z tego co widzi.
Dokładnie, po to w końcu wkleiłem kilka filmów z rożnymi odległościami by porównać jak się ma odległość z filmu mierzona chińskim dalmierzem (kupionym na Ebayu za 89funtów - o czym pisała w komentarzach pod filmem) z jakimś dziwnym oznaczeniem metrów:
ściema.png
do kilku innych pomiarów.
Tym bardziej, że kiedy przyjrzymy się dokładniej jej filmom, to te magiczne 200metrów zawsze wygląda inaczej :lol:
Do tego arogancja tej pani w komentarzach, daje wiele do myślenia.
Zresztą, kto chce niech wierzy w takie 200metrów z filmu, a kto bardziej ciekawy niech ustawi sobie czerwoną chorągiewkę na 200metrach i sam się przekona, że ten film to ściema.

Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Diabeł kocha ignorantów...
ODPOWIEDZ