Obrazek

Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
ODPOWIEDZ
Beniu
-#nowy
-#nowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 lis 2022, 10:58

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Beniu »

Cześć
Postanowiłem zakupić swoją pierwszą wiatrówkę (karabinek w kalibrze 4,5mm), z optyką do max x9. Kwota to 1500 - 3000zł, może być używana, chciałbym aby przeszła wstępny tuning w celu poprawy kultury pracy.
Przede wszystkim ma być celna i powtarzalna, strzelał będę do tarczy, małych celi, dobrze żeby była cicha. Karabinek będę używał też mój tata który będzie go surowo traktował, strzelanie głównie z wolnej ręki.
Miałem pożyczonych kilka tanich wiatrówek od znajomych i one zbyt mocno kopały sprawiając niechęć do strzelania, do tego dochodził nieprzyjemny dźwięk sprężyny (ciekawe czy sprzęt firmy Weihrauch też tak ma?), nie były celne co dla mnie było oczywiste. Docelowo ma to być sprzęt który wyciągam z szafy, ładuje i strzelam. PCP jakoś średnio mi odpowiada przez te napełnianie kartusza, pożyczałem kilka razy od kolegi Steyera lg 100 i strzelało się przyjemnie z niego, nie jest za ciężki tylko jest po za moim budżetem, choć chciał mi go odsprzedać nie podając ceny bo chce jakiś sprzęt z magazynkiem (ten karabinek ma kilka lat i dwa razy musiał kupować nowy kartusz). Inny znajomy kupił karabinek PCP za kwotę 3000zł i okazał się nie celny, reklamował go, próbował różnych śrucin i skupienie na 30m ledwo się mieści w pięciozłotówce, ten kolega znowu ma kompresor 300 barowy. Mam też kolegę kolbiarza który może mi dorobić regulowaną bakę czy też nową osadę czego bym chciał uniknąć. Jako że posiadam kilka sztuk broni palnej w tym match'go kbkaesa to wiatrówki nie będę używał na strzelnicy i nie zamierzam z niej strzelać leżąc z pasem, w tym przypadku wybrał bym FWB 300 (drugi minus to moc 7,5J , chciałbym coś przy granicy limitu) bo taką broń proponował mi pewien handlarz bronią.
Doradźcie co kupić, sprężynę HW 97, 95 czy inne bo za bardzo nie wiem czym się różnią, a może gas ram np HW 90 a może przekonacie mnie do PCP?
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Mamutowicz »

Jeśli karabinek ma dużo czasu spędzać w szafie to faktycznie - PCP raczej nie ma sensu.
Dobre ( celne) sprężyny godne polecenia to właśnie HW 97, AA TX200 , Walther LGU.
Dźwięk sprężyny pojawi się w każdej wiatrówce sprężynowej i z reguły oznacza że najwyższy czas ją rozebrać i zerknąć na podzespoły. :)
HW97 i Walther LGU są cichsze od TXa, nie tylko ze względu na tłumik, ale też ciut inaczej pracują, w/g mnie przyjemniej.
Co do LGU - fajne w nim to że jego nie trzeba wysyłać na żaden tuning - jest jak należy od razu z pudełka.
Jedno co w nim koniecznie trzeba zrobić to wypolerować płaszczyzny styku elementów spustu, a wtedy.. stockowy spust działa jak bajka!!
Łamańce z HW też są dobre, ale większość z nich ma osady przystosowane do otwartych więc strzelanie z optyką będzie wymagało podwyższenia baki.
Gas ram - osobiście nie polecam. Za duży kłopot. Efekt końcowy ten sam co ze sprężyną, a w razie jakichś problemów wymiana/naprawa wyniesie o wiele więcej.
To w sumie tyle .. tak w skrócie.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: rokasa58 »

Beniu pisze: 12 lis 2022, 11:05
chciałbym aby przeszła wstępny tuning w celu poprawy kultury pracy.
Poprawa po fabryce,to obowiązek :D Weźmy takiego HW95,gdzie luz pomiędzy tyłem tłoka a cylindrem wynosi 0,3 mm. :D Podczas strzału,tłok obija się po ściankach cylindra jak głupi ;),dodatkowo je rysując.
A co do spustu?Fajnie jak się ma takie lusterko :D
Obrazek
Beniu
-#nowy
-#nowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 lis 2022, 10:58

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Beniu »

O, dziękuje za rady. Nastawiam się na sprężynę. Walther LGU też wezmę pod uwagę. Nic mnie nie goni więc zerkam aż pojawi się jakaś używka.
ODPOWIEDZ