Obrazek

Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
ODPOWIEDZ
Shogun
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 71
Rejestracja: 17 sty 2018, 11:34

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Shogun »

Bywają, powiedziałbym, że nawet dość często. Czy to okazje i owoc udanego tuningu tego nie wiem - z reguły za daleko na wycieczkę, a bez sprawdzenia to w zasadzie tylko czcze gadanie.
Z dwa miesiące temu miałem na oku D54, niestety niesławny spust T05. Poszła chyba za 800.. Czy to była okazja, trudno powiedzieć - ja trochę żałuję, że nie chciało mi się podjechać aby ją obejrzeć..
W tym samym czasie wisiał HW77 po czarach guru tunningowego z beżowego za bodaj 1200 (klasyczna osada, slizgi i inne czary mary w środku)..
Teraz jest HW95 na (niby) pełnej opcji za 1300..
W All lokalnym widziałem ogłoszenie o kolejnym HW77 za 1200, tym razem dość leciwy oryginał z mikro przebiegiem.
Wystarczy lustrować portale i napewno prędzej czy później coś interesującego się trafi.

A skoro o linkach i kontaktach mowa.. Jakby komuś rzucił się w oczy Hw35 lub D54 w promocyjnej cenie to chętnie rzucę okiem ;)
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 390
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: masa »

Shogun, o to HW77 z Alle... pytałem przez komunikator sprzedawcę z miesiąc temu i nie raczył odpowiedzieć. Po kilku próbach odpuściłem.
Poza tym wrzuciłem ten numer seryjny w neta i pokazało mi jakieś głupoty - generalnie bardzo prawdopodobne jest, że to sprzęt z UK i ma już swoje lata.....
No chyba, że to sławetna i bardzo poszukiwana wersja z tłokiem 25mm :hm: , ale kogo o to zapytać, no i chyba mały zonk z uszczelkami tłoka :hm:
Dlatego ja poszedłem inną drogą ;)
Moją Diankę wyhaczyłem w cenie HW57 :D
Moim zdaniem było warto... nawet bardzo :D
TX200 HC + Element Helix
Kozziu92
Posty: 6
Rejestracja: 04 kwie 2020, 21:45

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Kozziu92 »

https://www.olx.pl/oferta/wiatrowka-hw7 ... 86d699d576
Ktoś patrzył? Jegomość mowi, ze sprzęt prawie nowy, zakupiony w zeszle wakacje
Sądzicie ze warto ? I czy cena odp
Dzieki z góry ;)
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 390
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: masa »

Shogun pisze: 05 kwie 2020, 21:25 Z dwa miesiące temu miałem na oku D54, niestety niesławny spust T05. Poszła chyba za 800.. Czy to była okazja, trudno powiedzieć - ja trochę żałuję, że nie chciało mi się podjechać aby ją obejrzeć..
Coś mi się przypomina, że to była raczej na pewno wersja GL :hm:
Pytanie, czy w tej sytuacji żal uzasadniony ;)

A tak trochę z innej beki - nadal nie rozumiem ogólnego zafokusowania na pewne marki :D Ok ok, nie "tykam" 95, 97, TX, PS, LGU, LGV..., ale o co chodzi z tym kultem Hatsana???? Czy to nie jest trochę tak, że popularne modele są popularne nie wszystkie za to, jakie są dobre, ale dlatego, że mają duże wsparcie tuningowo-serwisowe? No i z racji tego, że są popularne i jest przy nich co robić mają właśnie takie duże wsparcie :D I kółeczko się zamyka :D
Topowe sprężyny są ogólnie uznawane na całym świecie i tu nie ma dyskusji, chociaż dziwi mnie podejście do LGU jak do jakiegoś wybryku, skoro technicznie jest o niebo nowocześniejszym (nie śmiem twierdzić lepszym) karabinkiem od HW77/97. Wystarczy tylko wspomnieć obrotowy tłok i wszystkie ślizgi zrobione fabrycznie - tak, jak w TX i PS, które wg. mnie są nr.1.
Bacznie obserwując anglojęzyczne fora widać, że chinole już jakiś czas temu przegonili Hatsana (budżet do 1000zł), a za większą kasę każdy rozeznany w temacie i tak wybierze coś innego :)
Tylko gdyby nagle klient zmienił upodobania trzeba by "obadać" inne marki, opracować nowe zestawy, itd..., a tak - wszystko po staremu, graty mamy na półce - karawana jedzie dalej ;)
Kij w mrowisko? Nie, inny punkt widzenia :)
TX200 HC + Element Helix
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 390
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: masa »

Kozziu92 pisze: 05 kwie 2020, 22:25 https://www.olx.pl/oferta/wiatrowka-hw7 ... 86d699d576
Ktoś patrzył? Jegomość mowi, ze sprzęt prawie nowy, zakupiony w zeszle wakacje
Sądzicie ze warto ? I czy cena odp
Dzieki z góry ;)
Jeżeli ma papiery na tuning - nie przegląd, tylko all inclusive - ślizgi, prowadnica, pet, itd..., to wg. mnie poniżej 2 tyś. za całość jest OK.
TX200 HC + Element Helix
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Mamutowicz »

Kozziu92 pisze: 05 kwie 2020, 22:25 https://www.olx.pl/oferta/wiatrowka-hw7 ... 86d699d576
Ktoś patrzył? Jegomość mowi, ze sprzęt prawie nowy, zakupiony w zeszle wakacje
Sądzicie ze warto ? I czy cena odp
Dzieki z góry ;)
Taaa....
I przebieg 1200 śrucin.. :D
Jak kupiłem Hatsana55, to w tydzień wyharatałem 6 paczek śrutu.. :D
Ludziom się wydaje, że jak napiszą że wiatrówka ma mały przebieg to się lepiej sprzeda, Jak np Syrena którą babcia jeździła tylko do kościoła a i to tylko 1 raz w miesiącu i płakała jak sprzedawała.

Ok. To może być raptem tylko oszustwo na "przebiegu" .. ale moze być i na "tuningu" itp.. :)
Ja bym nie qpił, ale może dla tego że mam TXa i nawet z niego nie mam czasu strzelać..
W zasadzie bym go sprzedał, ale boję się że jak napiszę że przepuściłem przez niego ze trzy kartony śrutu to go nikt nie qpi.. :)

Chociaż.. Trzy kartony to przecież lepiej brzmi niż 1500 śrutów.. :hm:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Shogun
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 71
Rejestracja: 17 sty 2018, 11:34

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Shogun »

@ Mamutowicz,
Przynajmniej dotartłeś lufę w Twoim TX:lol:

@Masa
Z hatsanem to trochę już jak z tradycją i karpiem na święta.
Gdy uwolniono wiatrówki spod jarzma promesy to w zasadzie był to jedyny kompromis pomiędzy wydaniem całej wypłaty na jakiś niższy model HW a kupnem Norconii Germany. Hatsan 55 nie kosztował wiadra monet, był tańszy od Slavii i całej ówczesnej konkurencji. Drugim aspektem jest szmoc - milion julianów działa hipnotyzujaco ;) Może dlatego tak mi tęskno do D54 :D
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 766
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: rokasa58 »

Moją Diankę wyhaczyłem w cenie HW57 :D
Moim zdaniem było warto... nawet bardzo
Do tego dolicz tak ca pięć stówek za poprawki :D, które wykonałeś.
W tym samym czasie wisiał HW77 po czarach guru tunningowego z beżowego za bodaj 1200
W większości trzeba spawać lufę :D Tak miałem w swoim.
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 390
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: masa »

rokasa58 pisze: 06 kwie 2020, 8:25 Do tego dolicz tak ca pięć stówek za poprawki :D, które wykonałeś.
Dokładnie tak - za mniej nikomu obcemu bym tego nie robił :D
I tym sposobem dochodzimy do ceny "pudełkowego" HW97, którego też wysyłamy do "czarownika" wraz z odpowiednią sakiewką ;)
Na każdym kroku wydatki :D
TX200 HC + Element Helix
1one1
Posty: 7
Rejestracja: 08 kwie 2020, 16:45

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: 1one1 »

Witam.
Jestem nowym uzytkownikiem forum i w sumie pisze ten post glownie by sie przywitac bo powitalni tu nie widze.
Zarejestrowalem sie bo juz jakis czas czytam o wiatrowkach bo kupic mi kazala...zona :D
Tydzien temu u znajomych na dzialce postrzelala sobie z jakiejs chinszczyzny,spodobalo sie i...kupic mam.
Budzet?A wyznacza go nie portfel a zastosowanie sprzetu;
Strych-12m dlugosci.
Ogrod-30m
A ze jako zoltodzioby ktorzy nie umieja NIC i brak pewnosci czy polkniemy bakcyla to nie ma co szalec i starczy(jak chyba u wiekszosci poczatkujacych)Hatsan 90(590zl) lub Crosman Copperhead(530zl) z Superwiatrowki.Ceny za sprzety juz ''poprawione''przez sprzedawce.
Poniewaz karabinek ma byc uzywany przez kobiete(56kg zywej wagi)gosc z Superwiatrowki mowi ze lepszy bo lzejszy i mniej kopie bedzie Chinczyk.
Czy zgodzicie sie z tym?
A jak bedzie jesli po jakims czasie zechcemy lunete-czy lzejszy Crosman dalej bedzie lepszy?
I jeszcze jedno pytanie;karabinek kupie gotowy do exploatacji,ale co ile strzalow trzeba mu zrobic servis-przeglad(jak zwal to zwal)

Nastepna sprawa;w promieniu 50km odemnie sa na sprzedaz dwa Hatsany 95.Oba 3-4 letnie.Pierwszy kupiony i z tuningowany u Debowego,drugi kupiony i poprawiony w Cekausie.Oba po ok.700zl.
Warto?
Wiem ze H95 to technicznie to samo co H90 tylko z kolba drewniana.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3167
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: kamazek »

A przywitalnia jest :)
viewforum.php?f=10
Czy H90 czy koperek, to kwestia otwarta :)
Jedni wybiorą Crosmana, bo w drewnie, inni Hatsana, bo lubią plastiki ;)
Na plus H90 przemawia fajny spust, dużo lepszy niż w coperku.
Możesz śmiało kupować w superwiatrowki.pl, gościu zna się na strzelectwie
i dobrze doradzi, w budżecie, którym dysponujesz.
A dla kobietki to bym zakupił coś na CO2, np. Qb 78, bo nie trzeba męczyć się z naciąganiem.
A za 700 zeta można trafić Weichraucha HW 30s, do rekreacji dla całej rodziny.
Wszystkie chińczyki i turki zjada bez popijania w celności i przyjemności ze strzelania :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Mamutowicz »

kamazek pisze: 08 kwie 2020, 17:40 [...]
A dla kobietki to bym zakupił coś na CO2, np. Qb 78, bo nie trzeba męczyć się z naciąganiem.
A za 700 zeta można trafić Weichraucha HW 30s, do rekreacji dla całej rodziny.
Wszystkie chińczyki i turki zjada bez popijania w celności i przyjemności ze strzelania :)
CO2 ... Nie idź tą drogą.. :nie:
Miałem i oddałem.. :)
Co do reszty się zgodzę.
Jeśli 30m max to JEDYNIE hw30. Wyjdzie trochę więcej niż crossman czy Hatsan, ale da więcej frajdy ( zwłaszcza z ftrafiania ) poza tym możesz na niego zamontować każdą lunetę i to nawet na gumie do żucia, bo przy jego kopniaku nie ma szans żeby spadła.. :) ( no.. może z tą gumą to ciut przesadziłem, ale tylko ciut.. :) )
W dodatku HW30 to Zawsze dobra inwestycja. Jak się nie spodoba ( nie ma szans, ale... ) to zawsze znajdziesz kupca i niewiele stracisz.
A gdy was wciągnie, to potem możecie pomyśleć o customowej osadzie i innych czarach..
8)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 390
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: masa »

Shogun pisze: 06 kwie 2020, 7:38 @ Mamutowicz,
Przynajmniej dotartłeś lufę w Twoim TX:lol:
No i zapewne w spuście wszystkie zapadki świecą się jak lustro :D
Z tym niedzielnym strzelaniem może być tak, jak z samochodami - jeździłem tylko w co drugą niedzielę do kościoła, więc nawet olej ma pan zalany najlepszy - ten co go wlali w fabryce :lol:
TX200 HC + Element Helix
1one1
Posty: 7
Rejestracja: 08 kwie 2020, 16:45

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: 1one1 »

Czytajac to(i konkurencje)forum zauwazylem taka analogie;ile razy swiezy adept strzelectwa(dobrze sie wyrazam?:)napisze ze chce Hatsana czy inny sprzet za +- 500zl to zawsze dostaje rade;dozbieraj i kup HW.Bo lepsze(zapewne tak jest)bo mniej stracisz przy odsprzedazy itd.
Ale doradzaja tak juz zawodowcy(a wiec ci co strzelaja wiele lat)a sami tez zazwyczaj zaczynali od jakiegos taniego sprzetu.Tylko ze zlapali bakcyla i kupili sprzet premium.Bo za taki mysle trzeba uznac HW.
Tyle ze nikt nie zrobil badan jaki procent tego bakcyla lapie a ilu po jakims czasie rezygnuje , bron odsprzedaje i...traci.
A wiecej straci na HW niz na Hatsanie(obie marki jako przyklad).
Bo jako laik musze kupic bron sprawdzona i przygotowana dla mnie przez fachowca(jako czlek rozsadny innej nie kupie).Operujac cenami z Superwiatrowki.pl taki Hatsan90 -590zl, Hw50 1340zl.
A jak po 1-2 latach jednak stwierdze ze to nie moje hobby to Hatsana sprzedam za 300zl(''masakra''prawie 50% w plecy) ale tylko 290 straty,a HW straci ile?Z tylko 30% bo to marka uznana .Ale te 30% to ponad 400zl...
To moje dywagacje tylko...ale tu w dziale gielda jest(lub moze juz sprzedany ale ciagle widnieje) HW95 po Hoganie,z porzadna optyka za 1350zl.A przeciez ten komplet kosztowal ponad 2000zl.Chlop stracil grubo ponad 30%...
Kazde hobby kosztuje,ale kosztuje wiecej na sprzecie premium.I w kazdej branzy.Raczej nie inaczej jest z wiatrowkami.
Oczywiscie ktos moze mojemu rozumowaniu zarzucic ze HW50 mozna kupic nowe za 1050zl(prosto z pudelka w stanie fabrycznym),no ale Hatsana90 w takim stanie kupie za 400zl i...proporcje pozostana.

Wiec nie negujac ze HW to sprzet lepszy to jednak przy odsprzedazy na nim stracimy wiecej.

Panowie a co ile srutow trzeba karabinek przejrzec?
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2020, 8:55 przez 1one1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3167
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: kamazek »

To kup jednak chinkę B2, najmniej stracisz na odsprzedaży, tylko jakieś 100 zł :)
Ja rozbieram karabinek do czyszczenia po 3076 wystrzelonych śrutach, ale nie mam pojęcia, jak to obliczyć w procentach :hm:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
ODPOWIEDZ