Obrazek

Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3166
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: kamazek »

Jarek powraca pisze: 16 sie 2021, 17:08 Z tego co widzę, to:
- HFT2 jest niszą w stosunku do HFT1 pod względem uczestników
- w HFT2 w zasadzie występuje tylko: HW97K/KT, AA Pro Sport, HW98 (czemu 95 już nie? W czym 98 jest lepsze?), AA TX200, Walthery LG... i potem długo nic aż czasem ktoś z czymś totalnie innym wpadnie :)
Bo celne strzelanie, czyli zdobywanie punktów z PCP jest dużo łatwiejsze :)
Sprężyna wymaga od strzelca bardzo powtarzalnego chwytu i jego siły, no i sam odrzut sprawy nie ułatwia.

A w sprawie modelu karabinka ... bierz taki, który występuje na listach startowych i po sprawie.
Nikt za Ciebie decyzji nie podejmie, trzeba tylko przed zakupem przymierzyć się do kilku wiatrówek, bo nie wszystkim wszystko pasuje, ciężar wyważenie, osada, chwyt itd.
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Jarek powraca
Posty: 70
Rejestracja: 24 kwie 2014, 17:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Jarek powraca »

kamazek pisze: 16 sie 2021, 18:03
Bo celne strzelanie, czyli zdobywanie punktów z PCP jest dużo łatwiejsze :)
Sprężyna wymaga od strzelca bardzo powtarzalnego chwytu i jego siły, no i sam odrzut sprawy nie ułatwia.
Oj tak. Miałem to HW-95...Co ja się o nakombinowałem, żeby to powtarzalnie złapać. Robiłem tak, że palce wskazujący i kciuk leciały w dołki ze śrubami mocującymi łoże z przodu, moc chwytu, ułożenie palca na spuście...A na koniec i tak odleciał w bok jakiś partyzant :D Najgorzej było z tym, że nawet jak z klęczaka HFT waliłem same 10, to jak przeszedłem do leżaka, gdzie teoretycznie łatwiej, bo stabilizowałem sobie karabinek i siebie, to z dupy nagle skupienie co prawda było, ale grupa wędrowała sobie 2 cm w bok, albo 2 cm w górę, albo jeszcze gdzieś góra -lewo itd. Analogicznie było ze stojaka. W zasadzie co pozycja to było skupienie, tylko w innym miejscu ;( :sciana: :sciana: Nie ukrywam, że było to mocno demotywujące, pomimo, że próbowałem wszystko odtworzyć zawsze tak samo....

To dla mnie może jednak bardziej PCP :D Czasu na namysł sporo :)

W tym pcp to serio karabin sam strzela 10tki niezależnie od chwytu, czy to takie uproszczenie przyjęte?
Był (2007-2013): Hatsan mod. 70 + full Alchemik + Point Precision 3-12x42 AO
Był (2014-2019): HW 95 Lux a'la Alchemik + DOE 3-9x40 AO
(2019 - 2021): rozbrojony
(2022 - obecnie) : Haenel 303 - odrestaurowany 35 latek :)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Mamutowicz »

Jarek powraca pisze: 16 sie 2021, 19:43 [...]
W tym pcp to serio karabin sam strzela 10tki niezależnie od chwytu, czy to takie uproszczenie przyjęte?
Uproszczenie i wypłaszczenie .. nakrochmalone i wyprasowane.. :D

Co do zmiany POI w zależności od postawy - często występuje również w PCPach
Trzeba nauczyć się powtarzalnie składać by oś: oko - luneta - cel zawsze była taka sama.
I nie chodzi tu o odrzut ( którego w pcp prawie nie ma) ale o błąd paralaksy.
Gdy strzelasz ze stojaka czy klęczaka masz karabinek inaczej ułozony przy barku, nie musisz też zadzierać głowy. Gdy sie położysz, wszystko się zmienia, a wtedy łatwo zejść okiem z osi lunety.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 766
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: rokasa58 »

Jarek powraca pisze: 16 sie 2021, 19:43
kamazek pisze: 16 sie 2021, 18:03
Bo celne strzelanie, czyli zdobywanie punktów z PCP jest dużo łatwiejsze :)
Sprężyna wymaga od strzelca bardzo powtarzalnego chwytu i jego siły, no i sam odrzut sprawy nie ułatwia.
że nawet jak z klęczaka HFT waliłem same 10, to jak przeszedłem do leżaka, gdzie teoretycznie łatwiej, bo stabilizowałem sobie karabinek i siebie, to z dupy nagle skupienie co prawda było, ale grupa wędrowała sobie 2 cm w bok, albo 2 cm w górę, albo jeszcze gdzieś góra -lewo itd. Analogicznie było ze stojaka. W zasadzie co pozycja to było skupienie, tylko w innym miejscu ;( :sciana: :sciana: Nie ukrywam, że było to mocno demotywujące, pomimo, że próbowałem wszystko odtworzyć zawsze tak samo....
Większość z nas ma to samo i nie ważne czy strzelasz z TX-sa,HW97 czy Prosporta. Karabinek musiał by być perfekcyjnie zrobiony,aby nie było skręcania/wystarczy lekki opór przy kapeluszu i pa,pa/,dlatego montuje się lżejsze tłoki i inne duperele,aby stanąć na pudle.Ale czy wówczas jest to np Air Arms TX,czy to tylko skorupa,a środek totalnie zmieniony. Widać,to było na MŚ- firma się cieszy,że wygrał nasz karabinek,ale szkoda,że nie w wersji orygi.
Awatar użytkownika
kilo
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 302
Rejestracja: 10 wrz 2016, 16:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: kilo »

rokasa58 pisze: 17 sie 2021, 7:29
Jarek powraca pisze: 16 sie 2021, 19:43
kamazek pisze: 16 sie 2021, 18:03
Bo celne strzelanie, czyli zdobywanie punktów z PCP jest dużo łatwiejsze :)
Sprężyna wymaga od strzelca bardzo powtarzalnego chwytu i jego siły, no i sam odrzut sprawy nie ułatwia.
że nawet jak z klęczaka HFT waliłem same 10, to jak przeszedłem do leżaka, gdzie teoretycznie łatwiej, bo stabilizowałem sobie karabinek i siebie, to z dupy nagle skupienie co prawda było, ale grupa wędrowała sobie 2 cm w bok, albo 2 cm w górę, albo jeszcze gdzieś góra -lewo itd. Analogicznie było ze stojaka. W zasadzie co pozycja to było skupienie, tylko w innym miejscu ;( :sciana: :sciana: Nie ukrywam, że było to mocno demotywujące, pomimo, że próbowałem wszystko odtworzyć zawsze tak samo....
Większość z nas ma to samo i nie ważne czy strzelasz z TX-sa,HW97 czy Prosporta. Karabinek musiał by być perfekcyjnie zrobiony,aby nie było skręcania/wystarczy lekki opór przy kapeluszu i pa,pa/,dlatego montuje się lżejsze tłoki i inne duperele,aby stanąć na pudle.Ale czy wówczas jest to np Air Arms TX,czy to tylko skorupa,a środek totalnie zmieniony. Widać,to było na MŚ- firma się cieszy,że wygrał nasz karabinek,ale szkoda,że nie w wersji orygi.
To ja w takim razie jestem brakującym ogniwem stojąc na pudle w Holticach na MŚ 2018 z zupełnie pudełkowym LGŁuuu i lunetą z duplexem😎. Ale pewnie dla tego, że "strzelać nie umiem" jak to powiedział jeden jegomość po ogłoszeniu wyników 🤣. Sprzęt sprzętem ale doświadczenia i praktyki nic nie zastąpi :cisza: . Jak strzelec oswoi się ze swoim strzeladłem i pozna jego słabe i mocne strony to może je okiełznać (pod warunkiem, że sprzęt jest powtarzalny). Mam czasami wrażenie, że wiele osób na siłę dopasowuje i modyfikuje karabinek pod siebie i szuka w nim przyczyny a czasem warto siebie dopasować pod karabinek ;). Najlepiej nowicjuszowi jest przyjechać na jakiś trening lub zawody, wziąść kilka różnych strzeladeł do reki, złożyć się do nich, strzelić, wybrać ten przy którym jest najwygodniej i takiego szukać dla siebie. Pozniej tylko :uzi: strzelać, strzelać i strzelać. Po wystrzeleniu 389kg śrutu myśleć dopiero o tuningu i nigdy w odwrotnej kolejności. Takie moje zdanie jest :)
3x Niemiec, Niemka, Amerykanka i Czeszka= :hm:
szczelać nie umim ale ftrafiam 8)
Awatar użytkownika
zaskoor
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 604
Rejestracja: 11 cze 2014, 17:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: zaskoor »

posrało sie coś z cenami wiatrówek ?? cp1m za 420 , c1377 za 400+ ??
Było C11, P900, Vantage, C1377, Hydraulik. QB78 Mamutkowy
Jest c1077 , PSsssst , p17 , kuperek , ABS z ASG
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Qbuś »

"Żelazo" bardzo zdrożało, to i wszystko co z nim związane też 8) :lol: :P
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
zaskoor
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 604
Rejestracja: 11 cze 2014, 17:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: zaskoor »

ale to nie z żelaza a ze znalu jest ;)
Było C11, P900, Vantage, C1377, Hydraulik. QB78 Mamutkowy
Jest c1077 , PSsssst , p17 , kuperek , ABS z ASG
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Mamutowicz »

zaskoor pisze: 17 sie 2021, 18:21 posrało sie coś z cenami wiatrówek ?? cp1m za 420 , c1377 za 400+ ??
I tak mniej niż pińcetplus...
Poczekaj do wyborów.. Po kampanii wybiórczej za XXXplus będziesz se mógł kupić Steyra..
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 766
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: rokasa58 »

Mamutowicz pisze: 18 sie 2021, 2:15
zaskoor pisze: 17 sie 2021, 18:21 posrało sie coś z cenami wiatrówek ?? cp1m za 420 , c1377 za 400+ ??
I tak mniej niż pińcetplus...
Świat oparty na kasie,to i dzieciaki muszą zarabiać od kołyski :D Mój wnuk urodzony w de.ledwo się urodził i już ma Kindergeld /230 euro/ niech się przyzwyczaja do kasy :D.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Mamutowicz »

Tys prowda.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Jarek powraca
Posty: 70
Rejestracja: 24 kwie 2014, 17:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Jarek powraca »

Panowie odnośnie sprężyn, co sądzicie o takim wynalazku:
https://akhobby.pl/weihrauch/925--hw98l ... 8-lux.html

Jest to kolba z luxa 95 i żelastwo z 98. Jaka jest zasadnicza różnica między 95 a 98? Czemu 98 więcej jest na HFT? W czym lepsza od 95 lux normalnej? Fajna hybrydka :D
Był (2007-2013): Hatsan mod. 70 + full Alchemik + Point Precision 3-12x42 AO
Był (2014-2019): HW 95 Lux a'la Alchemik + DOE 3-9x40 AO
(2019 - 2021): rozbrojony
(2022 - obecnie) : Haenel 303 - odrestaurowany 35 latek :)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Mamutowicz »

HW95 ma otwarte, więc można postrzelać bez lunety, a do HW98 musisz dokupić optykę.
Jeśli chodzi o HFT to w UK najczęściej można spotkać HW97. Łamańce rzadko się spotyka.
Osobiście dołożyłbym to 250plnów do LGU
https://akhobby.pl/walther/930--6045000 ... -45mm.html
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 766
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: rokasa58 »

Mamutowicz pisze: 18 sie 2021, 21:54 HW95 ma otwarte, więc można postrzelać bez lunety, a do HW98 musisz dokupić optykę.
Jeśli chodzi o HFT to w UK najczęściej można spotkać HW97. Łamańce rzadko się spotyka.
Osobiście dołożyłbym to 250plnów do LGU
https://akhobby.pl/walther/930--6045000 ... -45mm.html
Tak,tylko są braki i nie ma :D i długo nie będzie nówek.
Awatar użytkownika
kilo
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 302
Rejestracja: 10 wrz 2016, 16:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: kilo »

Jest jeden LGU na alledrogo używany za 1500pln, może warto się zainteresować...
Podejrzewam, że nowa dostawa Walthera będzie miała już nową odpowiednio poprawioną cenę 😒
3x Niemiec, Niemka, Amerykanka i Czeszka= :hm:
szczelać nie umim ale ftrafiam 8)
ODPOWIEDZ